×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.4°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
9. aprīlis, 2015
Drukāt

Rīgā atvērta “Svētās ģimenes māja”

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankevičs ar svētību slotiņu un svētītu ūdeni iesvēta jaunā ģimenes centra telpas. Kopā ar viņu – vācu katoļu fonda "Bonifatiuswerk" vadītājs Georgs Austens.

Vecrīgā Klostera ielā iepretim Rīgas Svētās Marijas Magdalēnas baznīcai divās renovētās ēkās atklāts daudzfunkcionāls ģimenes atbalsta centrs, ko 7. aprīlī iesvētīja Romas katoļu baznīcas Rīgas arhibīskaps metropolīts Zbigņevs Stankevičs un vācu katoļu fonda “Bonifatiuswerk” vadītājs Georgs Austens.

Vēsturiskās ēkas Klostera ielā 5 un 7 atrodas uz 13. gadsimta cisterciešu klostera pamatiem. “Mums šķita svarīgi sakopt teritoriju, lai šīs ēkas kalpo sociālajam darbam,” sacīja Sv. Marijas Magdalēnas draudzes prāvests Andris Kravalis. Viņš uzsvēra, ka “Svētās ģimenes māja” būs inovācija un ieguvums ne tikai katoļu baznīcai, bet arī visai Rīgas pilsētai un sabiedrībai, un pateicās sadarbības partneriem no Vācijas.

Vēsturiskās celtnes atjaunotas ar ziedotāju un atbalstītāju spēkiem – vācu katoļu fonds “Bonifatiuswerk” šim projektam ziedojis 210 000 eiro. Aizvakar svinīgajā atklāšanā G. Austens uzdāvināja draudzei vēl 10 000 eiro pastorālajam darbam un pasniedza daudzkrāsainu krustu, kas simbolizē, ka ticība vieno dažādus cilvēkus un šajā centrā ikviens būs gaidīts.

“Bonifatiuswerk” līdz šim jau atbalstījis vairākus desmitus Romas katoļu baznīcas Latvijā projektu – gan jaunu baznīcu celtniecību, gan esošo renovāciju; ir uzdāvināti vairāki mikroautobusi, kurus izmanto senioru un cilvēku ar īpašām vajadzībai pārvadāšanai.

Paredzēts, ka “Svētās ģimenes mājā” daudzām ģimenēm tiks sniegts garīgs, sociāls, psiholoģisks un izglītojošs atbalsts. Te būs semināru telpas cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, te tiks rīkotas izstādes, te ir jaukas zāles, kur pēc laulībām vai kristībām viesiem iedzert kafiju. Vienā no istabām var aplūkot Anša Cīruļa skolas veidoto mēbeļu komplektu, kuru savulak lietojis kardināls Julians Vaivods.

Renovētās ēkas pieder valstij, un Sv. Marijas Magdalēnas draudze ar to ir noslēgusi nomas līgumu uz 12 gadiem, pastāstīja draudzes locekle Rīgas domes darbiniece Inese Švekle. Līdzekļus nama darbībai un speciālistu algošanai draudze cer iegūt dažādos projektos. Jau 18. aprīlī paredzēts pirmais mākslas terapijas seminārs.

Centra atklāšanā arhitekts Uldis Pastnieks sacīja: mēs lepojamies ar saviem vēstures un arhitektūras pieminekļiem, bet bieži vien nezinām, ko ar tiem iesākt. Klostera ielas ēkām rasts labs izmantojums.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+