Mobilā versija
Brīdinājums +7.7°C
Ņina, Ninona, Antoņina, Oksana
Piektdiena, 28. oktobris, 2016
10. decembris, 2014
Drukāt

Rīgā atzīmē Štāba bataljona izveidošanas 95. gadadienu

Foto: LETAFoto: LETA

Trešdien, 10. decembrī, ar vairākiem pasākumiem Rīgā atzīmē Štāba bataljona izveidošanas 95. gadadienu, vēsta Aizsardzības ministrija.

Štāba bataljona Godasardzes rotas karavīri ikvienam Rīgas iedzīvotājam un galvaspilsētas viesim sarūpējuši arī īpašu velti. No plkst.10 līdz plkst.16 karavīri pie Brīvības pieminekļa veic no ikdienišķās atšķirīgu goda sardzes maiņas rituālu, tajā iekļaujot jaunas darbības – papildus patruļai ik pēc 15 minūtēm karavīri postenī veiks paraugdemonstrējumus ar ieročiem. Šī iemesla dēļ triecienšauteni “M-16″ aizstās ar “M-14″, kuru pārsvarā izmanto salūta grupas un defilē priekšnesumos.

Veidojot Latvijas armiju, 1919. gada 10. jūlijā nodibināja Armijas virspavēlnieka posteni, līdz ar to – arī Armijas virspavēlnieka štābu. Vēlāk izveidoja Komandantūras rotu, kuru 1936. gadā pārveidoja par Štāba bataljonu. Neilgi pēc PSRS veiktās Latvijas okupācijas Štāba bataljonu likvidēja.

Pēc neatkarības atgūšanas 1992. gada 1. februārī izveidoja Aizsardzības spēku Štāba bataljonu, kuram uzdeva pildīt tādus pašas uzdevumus, kādi tie bija pirms II Pasaules kara. Laika gaitā uzdevumu apjoms un to dažādība gan ir pieaugusi.

Štāba bataljona sastāvā ietilpst dažādas apakšvienības – Godasardzes rota, Štāba un apgādes rota, Radiosakaru un Radioreleju rotas, Sakaru un informācijas sistēmu atbalsta centrs un bruņoto spēku orķestris.

Pievienot komentāru

Pasniegtas Baltijas Asamblejas balvasProfesore Maija Dambrova no Latvijas ceturtdien, 27.oktobrī, svinīgā ceremonijā kultūras pilī Ziemeļblāzma saņēma Baltijas Asamblejas (BA) balvu zinātnē, kas piešķirta par zinātnisko darbu enerģijas metabolisma jomā, kā arī ieguldījumu preparāta "Mildronāts" darbības mehānismu izpētē.
Jūra sāk atgriezties. Cik strauji tas notiks?Jūras ūdens, ko no mums uz laiku bija “aizņēmusies” Ziemeļjūra, palēnām sācis atgriezties un atplūdīs palēnām. Taču Baltijas jūras ekoloģijai vairāk būtu
Draugiem Facebook Twitter Google+