Mobilā versija
+13.3°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Svētdiena, 23. jūlijs, 2017
10. decembris, 2014
Drukāt

Rīgā atzīmē Štāba bataljona izveidošanas 95. gadadienu

Foto: LETAFoto: LETA

Trešdien, 10. decembrī, ar vairākiem pasākumiem Rīgā atzīmē Štāba bataljona izveidošanas 95. gadadienu, vēsta Aizsardzības ministrija.

Štāba bataljona Godasardzes rotas karavīri ikvienam Rīgas iedzīvotājam un galvaspilsētas viesim sarūpējuši arī īpašu velti. No plkst.10 līdz plkst.16 karavīri pie Brīvības pieminekļa veic no ikdienišķās atšķirīgu goda sardzes maiņas rituālu, tajā iekļaujot jaunas darbības – papildus patruļai ik pēc 15 minūtēm karavīri postenī veiks paraugdemonstrējumus ar ieročiem. Šī iemesla dēļ triecienšauteni “M-16″ aizstās ar “M-14″, kuru pārsvarā izmanto salūta grupas un defilē priekšnesumos.

Veidojot Latvijas armiju, 1919. gada 10. jūlijā nodibināja Armijas virspavēlnieka posteni, līdz ar to – arī Armijas virspavēlnieka štābu. Vēlāk izveidoja Komandantūras rotu, kuru 1936. gadā pārveidoja par Štāba bataljonu. Neilgi pēc PSRS veiktās Latvijas okupācijas Štāba bataljonu likvidēja.

Pēc neatkarības atgūšanas 1992. gada 1. februārī izveidoja Aizsardzības spēku Štāba bataljonu, kuram uzdeva pildīt tādus pašas uzdevumus, kādi tie bija pirms II Pasaules kara. Laika gaitā uzdevumu apjoms un to dažādība gan ir pieaugusi.

Štāba bataljona sastāvā ietilpst dažādas apakšvienības – Godasardzes rota, Štāba un apgādes rota, Radiosakaru un Radioreleju rotas, Sakaru un informācijas sistēmu atbalsta centrs un bruņoto spēku orķestris.

Pievienot komentāru

Saistībā ar topošo politisko spēku min vairāku zinātnieku un bijušo ministru vārdus (7)Iecerēts, ka nākamajā nedēļā sabiedrībai varētu tikt piedāvāts kādas kustības manifests, savukārt vēlāk, vasaras beigās, varētu tikt dibināta partija.
Raidījums: Āboltiņa nākotnē vēlas kļūt par vēstnieci (8)Partijas "Vienotība" Saeimas frakcijas vadītāja Solvita Āboltiņa nākotnē vēlas kļūt par vēstnieci, šovakar vēstīja Latvijas Televīzijas (LTV) raidījums "Panorāma".
Draugiem Facebook Twitter Google+