Latvijā
Sabiedrība

Rīgā atzīmēs Komunistiskā genocīda upuru piemiņas dienu0


Komunistiskā genocīda upuru piemiņas pasākums
pie Torņakalna stacijas.
Komunistiskā genocīda upuru piemiņas pasākums pie Torņakalna stacijas.
Foto-LETA

Pieminot Komunistiskā genocīda upurus šodien Rīgā notiks vairāki pasākumi – piemiņas brīdis pie Brīvības pieminekļa, Šķirotavas un Torņakalna stacijās, koncerti, kā arī gājiens no Latvijas Okupācijas muzeja ēkas Rātslaukumā līdz Brīvības piemineklim, aģentūru LETA informē Rīgas dome.

Plkst.10 pie Šķirotavas stacijas notiks piemiņas pasākums un plkst.15 šāds pasākums būs arī pie Torņakalna stacijas. Jau tradicionāli notiks gājiens no Okupācijas muzeja un piemiņas brīdis pie Brīvības pieminekļa, kur plkst.13 būs svinīgā Goda sardzes maiņa un ziedu nolikšanas ceremonija.

Komunistiskā genocīda upuru piemiņai veltīts arī koncerts “Aizvestajiem” ar Valsts Akadēmiskā kora “Latvija” un solistu piedalīšanos notiks Rīgas Vecajā Sv.Ģertrūdes baznīcā. Rīgas Latviešu biedrības namā klausītāji gaidīti koncertā “Dievs, Tava zeme deg!”. Tajā muzicēs ērģelnieks Roberts Hansons, pianists Ventis Zilberts, solisti Mihails Čuļpajevs, Andris Gailis un kamerkoris “Fortius”.

Orķestris “Rīga” upuru piemiņai sniegs koncertu “Zeme un zvaigznes”, kas notiks Rīgas Sv.Jāņa baznīcā. Savukārt Rīgas Sv.Pētera baznīcā šajā dienā skanēs koncerts “Andrē Kamprā Messe de Requiem”. Tajā piedalīsies Rīgas Senās Mūzikas centra baroka orķestris “Collegium Musicum Riga”, baroka koris “Collegium Choro Musici Riga”.

1941.gada naktī no 13. uz 14.jūniju notika Latvijas iedzīvotāju masveida izvešana uz PSRS Sibīrijas, Tālo Austrumu un Tālo Ziemeļu apgabaliem. Kopumā šajā naktī no Latvijas tika izvesti vairāk nekā 15 000 cilvēku.

LA.lv