Mobilā versija
+12.9°C
Marija, Marika, Marina
Sestdiena, 22. jūlijs, 2017
8. jūlijs, 2017
Drukāt

Rīga atzīta par vienu no radošākajām Eiropas pilsētām

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Eiropas Komisijas (EK) pirmajā “Kultūras un radošo pilsētu apskata” izdevumā Rīga atzīta par vienu no ekonomiski radošākajām Eiropas pilsētām, aģentūra LETA uzzināja EK pārstāvniecībā Latvijā.

Rīga atzīta par ekonomiski radošāko “XL” pilsētu grupā. Tajā ietilpst pilsētas, kuru iedzīvotāju skaits ir no 500 000 līdz 1 000 000. Ekonomiskā radošuma kategorijā Rīga apsteigusi tādas Eiropas pilsētas, kā Antverpeni, Atēnas, Helsinkus, Bordo, Dublinu, Amsterdamu, Roterdamu, Sevilju, Valensiju, Gēteborgu, Oslo, Saragosu un citas.

Apskatā norādīts, ka Rīgā pozitīvi vērtējami dzīves apstākļi jaunajiem māksliniekiem, pateicoties salīdzinoši zemajām dzīves izmaksām un pieejamā interneta ātrumam. Tāpat pozitīvi tiek vērtēti Spīķeru un Kalnciema kvartāli, kā arī Berga bazārs, kuru apkārtne sniedz atbilstošu dzīves vietu jauniem mākslas profesionāļiem, un publisko telpu dažādiem kultūras pasākumiem.

Pirmajā EK “Kultūras un radošo pilsētu apskatā” apkopoti dati no 168 Eiropas pilsētām. No Latvijas apskatā iekļauta Rīga un Liepāja.

Pievienot komentāru

Viktorija Streiča: Nesauciet mani par režisori!Tradicionālo Jēkabpils Operas dienu ietvarā piektdien, 22. jūlijā, Krustpils brīvdabas estrādē ar Eltona Džonsa un Tima Raisa Brodvejas mūziklu "Aīda" viesojas Kauņas Valsts muzikālais teātris no Lietuvas. Titullomā teātra vadošā aktrise Viktorija Streiča.
Draugiem Facebook Twitter Google+