×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.0°C
Liene, Liena, Helēna, Elena, Ellena
Sestdiena, 18. augusts, 2018
27. jūlijs, 2016
Drukāt

Rita Našeniece: Rīga bez naida un korupcijas (68)

Foto - Aigars JansonsFoto - Aigars Jansons

Rita Našeniece

“Mēs nevaram risināt problēmas ar to pašu domāšanu, kas tās ir radījusi,” sacījis izspūrušais ģēnijs Alberts Einšteins. Šī doma neliek mierā, redzot Rīgas pilsētas galvenā “karikatūrista” Ušakova, kā arī viņa politiskā “lauleņa” Amerika aktivitātes, jo īpaši latviešu bērnudārzu nozarē.

Pašvaldību vēlēšanas tuvojas, bet sērīgo iznākumu par labu Ušakovam prāto mani kafijas biedri tieši no latviešu partijām. Skatoties viņu bezcerīgi zilajās acīs, saprotu, ka viņi nevēlas spert vienīgo soli, kas atgrieztu Rīgu Latvijā. Šis vienīgais solis ir vienots un atvērts pašvaldību vēlēšanu saraksts. Tāds saraksts, kurā apvienojas partijas, kas nevēlas korumpētu un naidu kurinošu galvaspilsētas politisko vadību. Nedomāju tikai divas pašreizējās domes opozīcijas saujiņas, bet arī citas. Un pats galvenais – saraksts, kur ir bezpartijiski aktīvisti, apkaimju un sabiedrisko organizāciju pārstāvji. Ar uzsvaru uz bezpartijiski! Latviešu partiju sektantisms Rīgas vēlēšanām neder.

Pašvaldības vēlēšanās nevarētu būt nekādu ideoloģisku pretrunu starp partijām, kas vēlas pilsētu bez korupcijas un naida. Galvaspilsētas gadījumā gan pastāv zināms ideoloģiskais moments – tā ir Latvijas, nevis Tambovas guberņas galvenā pilsēta. Man nav nekas pret Tambovu un tās vilkiem, vienkārši tā ir cita valsts. Rīga ir Latvijas galvaspilsēta, bet ārpus šī elementa – viss pārējais ir saimnieciska darbība. Kleptokrātiska un korumpēta vara nav neviena rīdzinieka interesēs. Tieši tāpat rīdzinieku interesēs nav partijas un ģimenes klanu barotņu veidošana pilsētā. Rīdzinieku interesēs nav cilvēktiesību ignorēšana attiecībā uz vismazākajiem – bērnudārza bērniem.

Šobrīd pēc būtības ir atjaunota PSRS laiku situācija – pie varas ir uz Krieviju centrēta pilsētas vadība. Pilsētas kultūras un biznesa dzīvē vērojama izteikta Krievijas dominance ar visu impērisko šovinistisko atribūtu komplektu. Grupējums, kas vada Rīgu, jau sen ir pāraudzis vienas partijas robežas. Tā ir pēc būtības impēriskā un dezorientētā kādreizējo visu tautību bērnus konsolidējoša platforma, kas apaugusi ar dažādiem “krievu pasaules” draugiem, lielu apsulaiņojošu firmu un biznesu tīklu, taustekļiem medijos, tostarp sabiedriskajos.

Bet pretī – mazi sektantiski pašvaldības grupējumi, kas pārstāv sašķelto latviešu opozīciju, – vēlētājam nemotivējoši un vārgulīgi. Divās vēlēšanās tie ir sevi diskreditējuši, zaudējot lielā mērā tieši neveiksmīgas stratēģijas dēļ. Nacionālās apvienības gadījumā kaitējusi arī iepriekšējās frakcijas vadītājas Baibas Brokas saistība ar Rīgas valdošo pāri un pielaides nepiešķiršanas skandāls. Bet “Vienotības” reputācija joprojām nav atkopusies no Solvitas Āboltiņas sāgas. Ja nākamgad paredzētajās pašvaldību vēlēšanās sekos trešais zaudējums Rīgā, tas būs kārtējais trieciens abu partiju reitingiem, kas jau tā nav spoži. Šobrīd reitingu skalā dominē partijas, kas ir spējušas sevi apliecināt ar pašvaldību uzvarām, nevis pašvaldību vēlēšanu zaudējumu sēriju. Tāpēc atvērta (būtībā nepartijiska) vēlēšanu alianse ir vienīgā iespēja, kas vēlētājam var būt saistoša. Neesmu pret partijām vispār, tā ir politiska pašorganizēšanās forma. Baznīcas kori, piemēram, arī ir pašorganizēšanās forma, un man nekas nav pret baznīcas koriem. Vienkārši tas ir Dziesmu svētkiem nepietiekams formāts. Arī sīku partiju frakcijas ir nepietiekams formāts pašvaldību vēlēšanām Rīgā.

Kā vienīgā reālā Rīgas domes “astoņkāja” nostumšanas iespēja šāda atklāta vēlēšanu platformas izveide, protams, radīs pretdarbību. Tur tiks ietverti visi “Saskaņas” un “Gods kalpot Rīgai” apkalpojošie spēki – dažādi “jurģi”, profesori eksperti, viedokļu paudēji un attiecīgu sabiedrisko aptauju kompānijas ar ilgstošu komentēšanas pieredzi. Bet šādu atvērtu sarakstu gan ir grūtāk sist nekā atsevišķas jau iepriekš diskreditācijas kampaņai pakļautas partijas. Tomēr pretestība būs, un viena no indikācijām būs tas, vai Zaļo un zemnieku savienība piedalīsies šādā atvērtā apvienotā platformā vai arī no tās izvairīsies. Otrais gadījums jau varētu liecināt par savstarpēju, iespējams, ilgtermiņa vienošanos ar “Saskaņu”. Tomēr Rīga nav ZZS tradicionālais elektorālais “spēļu laukums”. Ja ZZS rūp Rīga, tad tā šajā platformā iesaistīsies. Arī jaunā Kaimiņa partija būtu noderīgs šādas platformas komponents, taču šī brīža publiskā Kaimiņa–Lemberga pretstāve un šīs partijas sponsoru devīgums norāda uz citu mērķi.

Ja sarakstā atkal būs viduvējības, tad par tādu, iekšēji spļaudoties, balsos tikai apzinīgākais vēlētājs. Šāds saraksts ir nemotivējošs. Vēlētājam nepieņemamas personas iekļaušana no jebkuras partijas puses ir savas reputācijas graušana. Uzlikt uz galda vecus kāpostus un pēc tam bļaustīties, ka neviens nenāk ēst, nav produktīvi. Vēl vairāk, kāds var iedomāties, ka šādu kāpostu pasniegšana nebūt nav nejaušība.

Pirms pāris nedēļām biju lieciniece nelielam notikumam. Rīgas Lielajos kapos trīs rīdzinieces izpļāva un ar dārza šķērēm iznīcināja latvāņus. Mēnesi mēģināja modināt dažādus dienestus, bet latvāņi to nezināja, plauka un ziedēja. Paņēmušas izkapti, uzlikušas maskas un tērpušās kombinezonos, viņas izgāja cauri Lielajiem kapiem un izpļāva 100 kvadrātmetrus ar saziedējušo, bet, par laimi, vēl nesasēklojušo nešķīstību.

Mums nebūs cita laika un mēs nevaram izlikties, ka šis laiks uz mums neattiecas. Mēs varam celties tikai tagad un darīt tagad.

Pievienot komentāru

Komentāri (68)

 1. Komentē Krautmanis NRA par tēmu, ko retvīto Vj.Dombrovskis un S.Radzobe.
  Quo vadis?

 2. Raksts ir labs ierosinājums pacelt acis no ikdienā pierastās rosīšanās savstarpējo darījumu peļķē un redzēt, kas notiek mums apkārt un ka ir vēl citas iespējas politiskajā “virtuvē”. Ir dzīve arī aiz peļkes malas un pie debesīm ir zvaigznes.
  Ir labi, ka ir žurnālisti, kuri to atgādina. Paldies autorei! Atliek vien cerēt, ka latviešu politiķi ieklausīsies viņā.

 3. Nu jau gan, Ainār! “Bet Vienotība atklāti atbalstīja SC” – kāpēc tad N.Ušakovs tik ļoti uzbrucis un uzbrūk Vienotībai? Turpretīī Kiršteinam pat gribēja kādu komisiju uzticēt Rīgas Domē, un par B.Broku, kas I.Strautiņas draudzene taču visi zin, B.Broka pat izteica pateicību par NA gājiena nodrošināšanu.
  Bet runa nav par to, lai viens otru sanaidotu, bet gan par to, lai vēlēšanās piesaistītu iespējami vairāk vēlētāju.
  Mēra amata kandidātam jābūt personībai, labam saimniekam un kultūras cilvēkam. Par to jādomā savlaicīgi. Lai mēs visi varētu lepoties.

 4. Rakstā pieminētas viduvējības… Mīļie cilvēki – politikā tikai tādi lien! Spilgtas personības māk nopelnīt naudu godīgi! Bet, ja nopietni, tad sarakstā jābūt, ne spilgtām, bet tīrām nesašmucētām personām, kuras sevi pierādījušas darbos. Jāiesaista lojāli krievvalodīgie – tā varētu sašķelt Ausaiņa elektorātu!

 5. Sākšu ar jautājumu – cik “latviskas” ir latviešu partijas? Pēdējās vēlēšanās NA ieguva savu vēlētāju atbalstu, cik nu viņiem to atbalstītāju Rīgā ir… Bet Vienotība atklāti atbalstīja SC, bīdot tautas nemīlēto Ēlerti un tukšpļāpu – retranslatoru Pulku! Par Rīgas atdošanu Vienotībai garantēts SC atbalsts Saeimas balsojumos, kad viņus pat ZZS neatbalsta… Par V Rīgā nekad nebalsošu! Toties NA, ZZS, Kaimiņam un vēl kādām partijām jāiet ar vienu listi un laikus jāgatavojas pašiem, lai varētu vēlētājiem sevi rādīt ar paveiktiem darbiem, nevis pliku Nila ķengāšanu!

  • Vajag tiešām tādu listi, un ar cilvēkiem arī ārpus partijām. Ja sarakstā būtu raksta autore, es par viņu balsotu. Un vēl taču ir tādi, kam nav galīgi vienalga, kas Latvijā notiek!

   • Domāju, ka daudzi labprātāk nobalsotu par zināmu un godīgu saimniecisko darbinieku, nevis politiķi ar “zelta rīkli” un bezizmēra kabatām…

    • Protams, tikai kā var noteikt/atrast to godīgo saimniecisko vadītāju. vai godīgs būs piem. Ventspils Aivars, kas ņem sev bet kaut ko atstāj arī pilsētai. Nu dalās taču! Bet es esmu par godīgu saimniecisko vadītāju, acīmredzot, vēl godīgāku.

 6. Vai latvieši,kam ciešams liekas Ušakovs ,nav latvieši??

  • Protams, ka ir latvieši. Bet raksts nav par latvieši pret krieviem, bet gan tie, kas grib savādāku Rīgu, pret esošo kleptokrātiju.

  • Protams, ka ir latvieši. Bet šis raksts nav par latviešiem pret krieviem. Bet visi, kam noriebies Ušakovs un kas vēlas izmest vecos kleptokrātus, par savādāku saimniekošanu.

  • Nē, saprātīgi latvieši viņi nav, viņi nav pat saprātīgi krievi – korumpētā Krievijas sādža, pa ko kļūst Rīga Ušaka laikā, nav neviena normāla cilvēka interesēs. Taisnības labad jāpiebilst, ka latviešu partijas arī brīnumus dara. Atvērtā liste, pa ko runā autore, ir labs priekšlikums

  • Nē, tie nav latvieši, tie ir MANKURTI!

 7. Rita kā vienmēr uzsit naglai uz galvas. Bet komentāros jau laicīgi viss tiek apspļauts. Un pat nevar saprast, vai to Broka ar Loci dara, vai Liepnieka – Ušakova troļļi.

  • Troļļiem te bija saldais ēdiens. Te var redzēt, ka ir dažī, kuri palaisti, lai autori aprietu. Kaut gan viņas teiktajā nekā nepareiza nav. Troļļu saimniekiem gan laikam nepatīk. Nu kā lai netic, ka nav vienošanās par Rīgas atdošanu SC?

 8. Stipri panaivs skatījums uz vēlēšanu lietām,romantiski sapņi par tautas vienotību,diemžēl.Kurš būs ar mieru apmaksāt šādu pasākumu?
  P.S.Rīga nekad nav bijusi latviska pilsēta(arī 1935.gadā).

 9. Ļoti satrauc vienaldzība par to, kas notiek. Paldies. Vēlēšanas tuvojas, bet mēs guļam kā letarģiskajā mierā.

  Palūkojaties, ko dara tā saucamā inteliģence. Neskaitāmas reizes ir tviterī lasīts, kā S.Radzobei tīk gan N.Ušakova kaķi, gan Kr.Barona ielas remonts, cik ļoti viņa pārdzīvo recenzijās par teju agresīvajiem latviešiem, kas dara pāri cittautiešiem (Gudra izrāde kroders.lv). Tajā pašā laikā par N.Ušakova karikatūrām ne vārda.

  Tāpat nošokēja tāds fakts, ka tad, kad A.Ameriks dibināja GKR, un viņš dibināja atbalsta grupu, ja nemaldos, tad O.Rubenis arī ģildē uz to bija ieradies. Toreiz taču bija skaidrs, kādam mērķim šī partija tika dibināta.

  Protams, ka par tramvaja biļetēm daudzi pensionāri tika nopirkti, bet cilvēki no kultūras aprindām?!
  Vai tā ir Rīgas Domes nauda, kas daudziem liek piedalīties zemas kvalitātes pasākumos tajā pašā Daugavmalā?
  Par B.Broku nerunāsim, tas bija šokējoši. Bet NA, kas visā tajā nolūkojās…
  Paldies, Rita, ļoti sāp, kas ar Rīgu notiek.

  • Jā tas ir murgs, ka arī tā saucamie inteliģences pārstāvji ir nopirkti. Lai gan daži no minētajiem bija iesaistīti pat vairākos kriminālprocesos. Bet tā laikam mūslaikos arī ir inteliģences pazīme

 10. Trolllu vaimanas apliecina-autore trāpījusi mērķī

 11. “Šobrīd pēc būtības ir atjaunota PSRS [LPSR] laiku situācija –….”
  ================================================================
  “Tas sākās ar Ziedoņa nojausmām un spēku. Viņš padomju varas laikā iedrošinājās izveidot Dižkoku atbrīvotāju grupu. Tā nebija oficiāli reģistrēta un darbošanās atļauju saņēmusi. Ziedonis ar inteliģences darba rokām sāka atbrīvot dižkokus.(..)
  1976. gada rudenī Ungurmuižas parkā sākās Imanta Ziedoņa vadītās talkas vienreiz mēnesī uz divām dienām. Katram braucienam toreizējais LPSR mežsaimniecības un mežrūpniecības ministrs Leons Vītols pēc Ziedoņa lūguma piešķīra lielo autobusu. Un tā mēs 20 gadus pa visu Latviju atbrīvojām ozolus un arī citus dižkokus. Pavasaros arī stādījām un iekopām piemiņas birztalas.”
  Guntis Eniņš: Atgriezos Ziedoņa laikā un telpā (LA, 23.10.2013.)

 12. Vācijā Angele īsteno “atvērto durvju” politiku; – Latvijā Rita&pļāvējas īstenos atvērto (būtībā nepartijisko) vēlēšanu aliansi? Vēl vienu “nepartejisko” Latvijas Tautas Fronti dibināt, lai turpmākajos 25 gados vēl par 700 000 samazinātu Latvijas iedzīvotāju skaitu? Prātiņ, nāc mājās!

 13. Rita, es Jūs cienu, bet Jūs vai nu esat vai arī izliekaties naiva. Saucat pašreizējo varu par kleptokrātisku un korumpētu. Un tās “latviskās” partijas tad ir tās nekleptokrātiskās un nekorumpētās? Tāpat – apvienojušas spēkus, vai neapvienojušas – ja tiktu pie varas, tāpat kamptu sev un savējiem. Un tikai tāpēc tās labākas, ka “latviskas”? Nepārprotiet, es ar nevaru ciest pašreizējo Rīgas varu, it īpaši glumo Ameriku, bet tas, kādu formulu piedāvā Rita, izskatās naivi un utopiski.

  • Un vēl jāatceras, kāds ir Rīgas vēlētāju sastāvs – cik galvaspilsētā krievu. Un vēl – kā var prasīt no pilsētas (pašvaldības) vēletāja, lai viņš balso pēc latviskuma vai krieviskuma, ja pilsētas varas viens no galvenajiem uzdevumiem ir rūpēties par saimnieciskām lietām? Rīdzinieku latviešu intereses var būt dažādas – rīdzinieki ir riteņbraucēji un autobraucēji, pensionāri un jaunieši, uzņēmēji un darbaņēmēji, privātmāju īpašnieki un hruščovkas iemītnieki, naktsklubu apmekletāji un zaļās zonas cienitāji. Vinu intereses ir dažādas! Kā var prasit, lai viena “latviska” apvienība pārstāv visu dažādās intereses

   • tev liekas,ka viena krieviska partija spēj visas tās intereses apmierināt?Katrā ziņā nav tādu ziņu,ka tā rūpētos par latviskās daļas interesēm.Vai tik tiešām Rīga būtu jau kļuvusi par Tambovas guberņai piederošu pilsētu?

   • Vēlētāju sastāvs ir pietiekošs, lai uzvarētu motivētētākais un organizētākais vēlētājs. Ušakova vēlētāju sakits nesamazināsies Rīgā, bet tikai augs. Variantu nav. Naivi ir sēdēt un pirst dīvānā un neko nedarīt.

  • jāsaka pavisam prasti un primitīvi.Ja jau esat pārlecināta,ka kampj pilnīgi visi,tad lai labāk kampj latvieši.Nu,ko lai citu te piebilst.

 14. Rakstam 100% piekrītu, bet, ja valdība šo ārprātu pieņem, ja knabiņš par to neinteresējās, ja finanšu ministrijai tās lielās naudas pielietojums nesatrauc, drošības instancēm neinteresē kas ieplūst Rīgā, kādi saucamie “investori” sapērk lielos namus Rīgā un izmet no namiem pamatiedzīvotājus, neviens šo ru sabiedroto neaiztiek, un man kā Latvijas pamatiedzīvotājam viena doma par šo …vai visi šie barojas no viena avota un spēlē slepenas spēlītes?… reizēm man nāk šaušalīga doma prātā, vai RĪGA jau nav okupēta un neviens nav spējīgs neko izmainīt ja grib dzīvot….jo loģiska izskaidrojuma šai sakarā nav…

  • Cerību mēs nedrīkstam zaudēt. Jādara, ko nu katrs varam. Vismaz citiem skaidrot, kas notiek un par ko NEDRĪKST balsot!

 15. А что, предвыборную агитацию уже разрешили?! Так выборы ещё не скоро. А так получилась классная заказная статья. Уж так хочется дорваться до финансовых потоков в Риге, что мочи нет терпеть. Ведь как обидно то, вот оно «siles» рядом совсем, да не достать никак. Просто шаусмас какой то. Поэтому и пишем всякую чушь и обвиняем противника во всех грехах. Авось электорат схавает.
  Обвиняете в коррупции, а где доказательства, где КНАБ, где суды и посадки? Обвиняете в разжигании ненависти, а сами исходите желчью от того, что мэр русский. До такой степени ненавидите его, что готовы заменить на кого угодно, даже на араба. Ну, чтобы было как в Лондоне. Там мэр выходец из Пакистана.
  Но в одном автор и комментаторы правы: объединить вас может только ненависть, оголтелая ненависть к нам. Но это же и таит в себе огромную опасность: ненависть порождает ненависть, как зло порождает зло. И тогда из любой искры возникает пламя.

  • Ļoti labi, ka lasi latviešu presi. Krievu prese par Ušakovu raksta tikai labu vai neko. Vai Tev nešķiet, ka Rīgas satiksme novilks Rīgu uz bankrotu? Un kas tad notiks? Maksāsi Tu un Tava ģimene, tāpat kā mēs visi pārējie.

   • Критикуют, критикуют не стесняются. Но только в латышской прессе педалируется тот факт, что мэр русский да ещё «колонист, потомок оккупанта». С моей то точки зрения, он такой же бюрократ, как и все предыдущие мэры. Но вот что характерно, дорогу во дворе моего дома отремонтировали только при нём.

 16. А что, предвыборную агитацию уже разрешили?! Так выборы ещё не скоро. А так получилась классная заказная статья. Уж так хочется дорваться до финансовых потоков в Риге, что мочи нет терпеть. Ведь как обидно то, вот оно «sile» рядом совсем, да не достать никак. Просто шаусмас какой то. Поэтому и пишем всякую чушь и обвиняем противника во всех грехах. Авось электорат схавает.
  Обвиняете в коррупции, а где доказательства, где КНАБ, где суды и посадки? Обвиняете в разжигании ненависти, а сами исходите желчью от того, что мэр русский. До такой степени ненавидите его, что готовы заменить на кого угодно, даже на араба. Ну, чтобы было как в Лондоне. Там мэр выходец из Пакистана.
  Но в одном автор и комментаторы правы: объединить вас может только ненависть, оголтелая ненависть к нам. Но это же и таит в себе огромную опасность: ненависть порождает ненависть, как зло порождает зло. И тогда из любой искры возникает пламя.

  • tava dzīve iet,kā pa miglu,kas nekad nepāriet,grafist.Tie dziļi maldi,iedomāties,ka kādu uztrauc tas,ka Ušakovs ir krievs.Pēc pāris komentāru rakstītājiem nevar spriest par vēlētājiem.Ušakovs kā galvaspilsētas mērs ir sevi dikreditējis visos iespējamos veidos.Vienīgais darbs ir sevis nepārtraukta reklamēšana un krampjainā turēšanās pie siles kopā ar Ameriku.Viņi viens bez otra nav NEKAS.Labāk,grafist,neraksti par lietām,kurās tev nav sajēgas tikai tāpēc,lai aizstāvētu kādu “krievu”!Tas,ka abi vīreļi runā krieviski vēl neko nenozīmē.

 17. Nu gribu atzīmēt, ka ļoti saprātīgi un pareizi… ir protams sīkumiņi, par kuriem varētu diskutēt, bet visumā es vērtētu – izcila analīze. Tagad tikai vajadzētu saņemties un izdarīt un sarežģītākais šādam atvērtam sarakstam būtu atrast līderi, kam pietiks spēka, harismas un esošo partiju atbalsta, lai to visu organizētu (turklāt būtu lieliski, ja šāds līderis nenāktu no lielajām partijām…)

 18. +Protams,ka partijas drikst but tikai d/b kopas, nevis ka pamatpostulats velesanam. Ar to ari izteikta visa neparejosa varas sagrabsana un kremlisms.
  Bet vai to laus kads mainit, ja visa vara un likumdosana ir to rokas, mac lielas saubas, jo tie labi saprot savu sakavi tada gadijuma.
  Ta ka pagaidam, var teikt, ka valsts ir nozagta un to sagrabusi partiju mafija, kura faktiski ir 1 saimnieka paklautiba, tikai spele ar veletajaiem atskirigu teatri, lai tiktu pie siles.
  Ta ka te nav tik vnk, viss ir sagrabts pa nopietnam, Latvija kolonizeta un ar naiviem saukliem to neizbeigt.

 19. Rakstiņam ne vainas; tikai tie, kas Rīgas satiksmi lieto lifta vietā, nemūžam par citiem nebalsos …

 20. Kauns jums esot…Ko tad,jūsuprāt,NA var izdarīt RD,ja viņu pat kopā ar V ir tik maz.Viņi taču tiek konsekventi ignorēti.Viss,ko viņi ierosina,tiekl nekavējoties bez debatēm noraidīts.

  • Deputātu tiesībās un iespējās ietilpst ne tikai “ierosināšana” (zinot iepriekš, ka neatbalstīs), vai ne? Jeb pārējās darba vietas traucē?
   Uz ko cerat nākošajās vēlēšanās, ja neizmantojat visas iespējas?

   9. pants. Deputāta tiesības
   Deputātam savā vēlēšanu apgabalā ir tiesības:
   1) būt klāt, kad valsts pārvaldes iestādēs izskata jautājumus, kas skar attiecīgās pašvaldības vai viņa vēlēšanu apgabala vēlētāju intereses;
   2) domes vai tās institūciju uzdevumā pārbaudīt pašvaldības kapitālsabiedrību un iestāžu darbu;
   3) pieprasīt no valsts un pašvaldības iestāžu amatpersonām, valsts un pašvaldības kapitālsabiedrību valdēm mutvārdu vai rakstveida paskaidrojumus jautājumos, kas skar attiecīgās pašvaldības vai viņa vēlēšanu apgabala vēlētāju intereses;
   4) iepazīties ar valsts un pašvaldības iestāžu, kā arī pašvaldības kapitālsabiedrību dokumentāciju, kas skar attiecīgās pašvaldības intereses, ja tas ar likumu nav aizliegts;
   5) iesniegt priekšlikumus un pieprasījumus kapitālsabiedrību un iestāžu amatpersonām;
   6) pieprasīt attiecīgajām amatpersonām, lai tās novērš likumpārkāpumus un sauc vainīgās personas pie likumā paredzētās atbildības;
   7) rīkot tikšanos ar iedzīvotājiem;
   8) realizēt pārējās šajā un citos likumos paredzētās deputāta tiesības.
   Deputāts savas tiesības realizē bez īpaša pilnvarojuma, ja nepieciešams, — uzrādot deputāta apliecību.
   Šā panta pirmās daļas 3.punktā minētos paskaidrojumus iesniedz 15 dienu laikā no deputāta pieprasījuma saņemšanas dienas. Par šā panta 5. un 6.punktā minēto pieprasījumu izskatīšanas rezultātiem deputātu informē saprātīgā termiņā, bet ne vēlāk kā 15 dienu laikā no deputāta pieprasījuma saņemšanas dienas.
   10. pants. Deputāta pienākumi savā vēlēšanu apgabalā
   Deputātam savā vēlēšanu apgabalā ir pienākums:
   1) piedalīties attiecīgās domes lēmumu izpildes kontrolēšanā;
   2) izskatīt iedzīvotāju sūdzības un iesniegumus un sniegt atbildi likumā noteiktajā kārtībā un termiņā;
   3) ne retāk kā reizi divos mēnešos rīkot iedzīvotāju pieņemšanu.
   11. pants. Iedzīvotāju pieņemšanas organizēšana
   Deputāts var uzaicināt sava vēlēšanu apgabala teritorijā esošo kapitālsabiedrību un iestāžu amatpersonas piedalīties iedzīvotāju pieņemšanā.

  • Republikas pilsētas domes un novada domes deputāta statusa likums
   likumi.lv/doc.php?id=58052

 21. Visu cieņu. Paldies, tieši manas domas. Man ir izmisīgs kauns par “dzimto” VL-TB-LNNK nu jau demonstratīvo impotenci Rīgas Domē. “Ievēliet 51%, vai mēs streikosim” nav attaisnojums, tā ir katra deputāta nespējas pazīme. Tas pats ir ar V. Laikam jau ausainais algas lodziņš un tumīgā bļodiņa ir ar miega zālēm. Varbūt vienīgos spējīgos partijniekus nosūc Brisele un Saeima. Varbūt krievu-nekrievu koalīcijas ir vienojušās, ka Saeima ir latviešu, Rīga krievu. Tad šā raksta taisnība ir jo lielāka.
  Rīdziniekiem ir vai nu pa īsto jāsarausta bikses, vai Brīvības pieminekli pārbūvēs par Maķ Rosija.

  • Pilnīgi piekrītu, arī mani satrauc NA bezzobainība Rīgas domē, jeb tās viduvējību/funkcionāriņu izpratne un spēja kaut ko izdarīt, vismaz atmaskot pie varas esošos shēmotājus un putinmīļus.

 22. Paldies autorei par rakstu.
  Galvenais Rīgas okupantu/imigrantu pēctecis jau vairs pat neslēpj kā interesēs viņš strādā. Arī krievu saimniekošanas, lasi – korupcijas, nevīžības, savējo bīdīšanas u.c. “sasniegumus” ievieš strauji.
  Nebeidzamie stāsti pr “labo saimnieku”, kuram, diemžēl, tic arī latvieši. Tas nekas, ka smiltis, kuras šis indivīds sataisījies bērt Lucavsalā, ir gandrīz vai zelta cenā.
  Un vipsārējā aizvien cūciskākā krievu izturēšanās.
  Domāju, ka mums katram peronīgi jāsāk ar muguras iztaisnošanu. Kāpēc ir tik daudz latviešu, kuri tad, kad kāds “nabaga apspiestais” izliekas, ka nesaprot latviešu valodu, pāriet uz krievu? Tad vismaz turpinām sarunu katrs savā valodā, vai pāriet uz angļu, kā Igaunijā.

  • nevankšķi te par krieviem, kibuca radījum, tieši dažādi laventveidīgi, karginveidīgi un tamlīdzīgi jūdeļi izzog Rīgu ! Vai tad galvenie zaglēni -rotšildsalašņas , nav padarījuši Latviju par visstraujāk izmirstoišo valsti pasaulē un pamazām nepārvērš arī nabaga asv valsteli par Getliņi-2 ?

 23. Ausainim ir stabils elektorāts un uzvaras gājiens turpināsies.Rīgas latviešu tautības pensionāri tika kaunināti ,ka pārdevušies par sabiedriskā transporta brīvbiļetēm.Pašiem ,,tūdaliņu vadoņiem,,neienāca prātā savā laikā piedāvāt nabaga pensionāriem atlaides ,lai atvieglotu viņu eksistenci,bet par kandidāti mēra amatam piedāvāja atbaidošo miljonāri Elerti. Zelta tiltam,VID ēkai izšķērdības un citām nejēdzībām pamati tika ielikti kad pie varas bija savstarpēji kašķīgie nacionāļi un pus nacionāļi.

 24. Paldies par rakstu,jo viss pareizi pateikts,bet vai tas izdosies. Mums ir daudz kangaru ,kuri par naudu pārdos pat savu māti .Diemžēl ir arī tādi vēlētāji,kuri neko neredz un nedzird un ir apmuļķojami ar skaistām runām.Viss ir ļoti bādīgi.

  • Partiju savstarpeja greizsirdiba un to atsevisko biedru pašlabuma kãre ir absolūtā prioritate. Doma valstiski pareiza bet ari latviskas partijas ir reti sastopami cilveki ar valstsvira domasanu. Nauda nauda nauda. Ar to viss sakas un viss ari beidzas.

 25. Varbūt sākumā ar valsts pārvaldes korumpantiem jātiek galā.

  • Varbūt bikses pār galvu ir jāuzmauc kājās ?
   Vai tomēr troļļus “lasītājus” jāizdzen uz savām roģinām ??

  • Varbūt bikses pār galvu jāuzmauc kājās ?
   Vai varbūt troļļi “lasītāji” jāaizdzen uz savām roģinām ??

 26. Labi gribēts, bet galēji naivs “ja mēs visi tagad…” tipa gabals.
  Kamēr nacionālisms nebūs pacelts valsts politikas līmenī un mērķtiecīgi virzīts un attīstīts, Ušakovs turpinās valdīt Rīgā. Nacionālisms ir vienīgā iespējamā bāze latviešu konsolidācijai, bet – mums pašiem pagaidām pietrūkst saprāta to atzīt un, protams, arī visādi “labvēļi” visu laiku čukst ausīs par liberālisma paradīzi.

  • Tipisks siles pseidonacionālista komentārs. Vēlēties mainīt vēlēšanu stratēgiju ir naivi, bet skriet laizīt Amerika roku un Brokai tusēt kopā ar Ušakovien nav naivi. Ilgi jūs tā nevilksiet. Visi sapratīs, ka esat blēži.

 27. Ideja pareiza, bet Ušakovs darīs visu, lai to nepieļautu.

 28. Kā var tādas muļķības ienākt prātā? Vienots latvisko partiju un bezpartejisko saraksts! Gandrīz kā padomijas gados – PSKP un bezpartejisko bloks. Un ja nu Rīgas domē, NA tiek vairāk kā ZZS vai V? Tad labāk lai ausainis turpina čakarēt Rīgu pa krievu modei.

 29. Demokratiska cela Rigu neizdosies atbrivot . Lai gan nekur nav zvanits ,ka latvietim obligati jabut vientiesim…

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. Gada kodējs – lapsene!

Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests pēdējā laikā vai ik dienu nogādājis slimnīcā vairākus lapseņu vai bišu sadzeltus cilvēkus, kuriem pēc tam sākusies alerģiska reakcija. Šogad bijusi silta ziema, līdz ar to lapseņu mātītes ir labāk pārziemojušas, tāpēc lapseņu skaits šajā vasarā ir diezgan liels, vērtējis Latvijas Dabas muzeja zooloģijas nodaļas vecākais entomologs Jānis Dreimanis. Kā katru gadu jūlija beigās un augustā lapseņu skaits sasniedz savu maksimumu.

Vai jums ir bažas, ka novecojusi aparatūra medicīnas iestādēs var apdraudēt veiksmīgu jūsu ārstēšanu?
Draugiem Facebook Twitter Google+