×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
17. jūlijs, 2014
Drukāt

Rīgā bordeļi maskējas kā masāžas saloni un frizētavas, pusgadā 20 aizturētie (8)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Valsts policijas Organizētās noziedzības apkarošanas pārvaldes darbinieki pusgada laikā par sutenerismu aizturējuši 20 personas un likvidējusi sešas vietas, kurās par naudu sniegti seksuālie pakalpojumi. Piecas no šīm vietām bija maskētas kā masāžas saloni, bet viena bija maskēta kā frizētava, turklāt visas vietas atradušās Rīgā, portālu “LA.lv” informēja Valsts policijā.

Pēdējā aizturēšana tika veikta šā gada 8.jūlijā, kad policisti aizturēja kādu frizētavas īpašnieci. Frizētavā bija ierīkotas speciālas istabiņas ar gultām, kurās tika sniegti seksuālie pakalpojumi par maksu. Minētajā frizētavā vienlaikus bija iespējams saņemt ne tikai frizieru, manikīra un citus skaistumkopšanas pakalpojumus, bet arī seksuālos pakalpojumus. Lai gan seksuālo pakalpojumu sniegšanai uzņēmuma īpašniece algoja citas darbinieces, policija konstatēja, ka prostitūcijā ik pa laikam tikušas iesaistītas arī dažas no frizierēm.

Pārējās piecas iestādes tika maskētas kā masāžas saloni, kas piedāvājuši klasisko, relaksējošo un erotisko masāžu, bet patiesībā zem šiem nosaukumiem slēpās seksuāla rakstura pakalpojumi – masāžas laikā dažādos veidos tika stimulēti klientu dzimumorgāni ar mērķi dot klientiem seksuālu baudu.

Visas policistu likvidētās nelegālās iestādes bijušas Rīgā – gan centrā, gan mikrorajonos. Lielākoties tās ierīkotas atsevišķos dzīvokļos vai apvienotas vairākos dzīvokļos, kas atradušies vienā stāvā. Divu tā saucamo bordeļu īpašnieki nelegālo biznesu bija ierīkojuši tajās pašās telpās, kur policija jau agrāk likvidējusi līdzīgas iestādes, tas skaidrojams ar to, ka šīs adreses bijušas zināmas pastāvīgajiem klientiem.

Trīs gadījumos policija ir uzsākusi kriminālprocesus par sutenerismu organizētā grupā, par ko likumā paredzēts līdz pat 15 gadus ilgs cietumsods, divi kriminālprocesi ir par sutenerismu personu grupā, bet frizētavas gadījumā nelegālo rūpalu organizēja viena persona, tādēļ kriminālprocess ir par sutenerismu.

Valsts policija turpina strādāt sutenerisma apkarošanā, īpaša uzmanība tam tiek pievērsta vasarā, kad Rīgā ir ievērojams tūristu pieplūdums, jo tūristi nereti ir suteneru mērķauditorija.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. Prostitucija nav liegta,ja vien damai ir ta saucama”dzeltena pasite” un dzivokli ta atrodas un sniedz sniedzamo viena.
  Karo jau tikai pret sutenerismu,bet sutenerisms,ja vien netiek uzspiestas darbibas un pakalpojumu sniegsanas,nav slikta padarisana,meitenem disciplina,t.i.nav alkoholisma,narkomanijas un seksualas transmisijas.Ir kartiba.
  Pasas uz sevi darbojoties,,,tur ir viss iespejamais,,,
  Ja butu legala lieta-tad tas viss fiksetos un valsts kase ieripotu ne mazums tukstoshu.

 2. Tad nu gan ir jaunumi,veselus 25.gadus veci.Laikam bordelli nesmaksaja vajadzigo naudinu,vajadzigiem pasvaldibu ieredniem.

 3. Kāpēc saeima nav legalizējusi prostitūciju(par ko iestājas arī Latvijas seksologi)?Būtu arī valstij kāda naudiņa ,ārstiem darbiņš un prostitūtām lielāka aizsardzība…

  • Tā prostitūtu tvarstīšana un ”netvarstīšana” ir liela nauda un tas ir tāpat kā ar ”legālajām” narkotikām – mēs nevaram, mēs nedrīkstam, tas ir vel kaut kas nezināms – tas deputātu lauciņā… Arī tur liela nauda un laikam deputāti to lieko naudu mīlē. Tāpat arī prostitūcijas nozare – ja viss likumīgi – lielās naudas jau nav ne policistiem par neredzēšanu ne deputātu kungiem par organizēšanas neorganizēšanu….

 4. Nevar būt, ka maskējas!

 5. Tā policijas darbs un nauda aiziet svilpē… Bija vakar šodien un rīt un tas ir vēsturiski dabīgi. Vai labāk nebūtu visu kārtot ka Vācijā Holandē – meitiņas savā iestādē un dakteru, policijas un par VID uzraudzībā. Ir veselas, bez kriminālā un maksā pat nodokļus pensijai. Brt Latvijā nē – vajag mākoņu stumšanu un morāle ir organizētībā un nevis kaut kā prasti viss saprasts…

Draugiem Facebook Twitter Google+