×
Mobilā versija
+8°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
29. aprīlis, 2015
Drukāt

Rīgā būs apskatāma Mihaila Barišņikova mākslas kolekcija

Foto: Annie LeibovitzFoto: Annie Leibovitz

No 16. maija līdz 5. jūlijam Mākslas muzeja “Rīgas Birža” Boses zālē un Jūgenda salonā būs apskatāma pasaulslavenā baletdejotāja Mihaila Barišņikova mākslas kolekcijas izstāde “Māksla man līdzās”, LA.lv uzzināja muzejā.

Projektu Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē Kultūras programmas ietvaros īsteno kim? Laikmetīgās mākslas centrs sadarbībā ar Barišņikova Mākslas centru (BMC) Ņujorkā (ASV) un Latvijas Nacionālo mākslas muzeju.

Muzeja sabiedrisko attiecību speciāliste Natālija Sujunšlaijeva stāsta, ka Mihaila Barišņikova interese par vizuālās mākslas pasauli sākās 20. gadsimta 70. gados, kad viņš sāka apkopot dažādus neliela izmēra darbus uz papīra. Daži no tiem kolekcijā nonākuši kā īpašs veltījums vai dāvinājums tās veidotājam, tomēr lielāko daļu viņš ieguvis, daudzu gadu gaitā iegādājoties estētiski saistošus darbus.

Viena no būtiskākajām krājuma iezīmēm ir darbu stilistiskā dažādība: te pārstāvēts gan reālisms, gan impresionisms, gan arī vēlākie virzieni, piemēram, sirreālisms, gan daži teātra, scenogrāfijas un kostīmu mākslas darbi.

Pirmo reizi Mihaila Barišņikova kolekcijas izstāde bija skatāma 2012. gadā Ņujorkas galerijā “ABA” un 2013. gadā Maskavas Puškina muzejā. Pēc tam Barišņikovs uzdāvināja kolekciju paša dibinātajai bezpeļņas organizācijai, lai BMC aktivitātes padarītu izvērstākas.

Ekspozīciju Rīgā papildina izstādes katalogs un ekskursijas piektdienu vakaros. 22. maijā, 5. un 19. jūnijā, 3. jūlijā plkst. 18 ekskursijas notiks latviešu valodā, bet 29. maijā, 12. un 26. jūnijā plkst. 18 – krievu valodā. Dalības maksa: pieaugušiem – 1,42 eiro; skolēniem, studentiem, senioriem – 0,71 eiro. Interesentus lūdzam pieteikties iepriekš, zvanot pa tālruni (+371) 67357534 vai rakstot uz e-pastu rigasbirza@lnmm.lv.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+