×
Mobilā versija
Brīdinājums +29.1°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
12. augusts, 2016
Drukāt

Rīgā būs Jaņa Rozentāla laukums (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Daļu laukuma apkārt Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) ēkai Valdemāra ielas pusē vēlas nosaukt mākslinieka Jaņa Rozentāla vārdā, preses konferencē par Rozentāla izstādes atklāšanu LNMM sacīja Rīgas vicemērs Andris Ameriks (GKR).

Viņš norādīja, ka galvenā laukuma pārdēvēšanas doma būtu saglabāt Rozentāla vārdu redzamu nākamajām paaudzēm. Nosaucot laukumu Rozentāla vārdā, LNMM adrese būtu Jaņa Rozentāla laukums 1. Paredzēts, ka laukumā ietilptu laukums pie Valdemāra ielas, Elizabetes ielas, kā arī teritorija starp LNMM un Latvijas Mākslas akadēmiju. Kā laukuma pamats paredzēts 1936.gadā viedotais piemineklis Rozentālam.

Ameriks piebilda, ka septembrī šo jautājumu paredzēts skatīt Rīgas domē.

Aģentūra BNS jau vēstījusi, ka šogad tiek svinēts Jaņa Rozentāla 150.jubilejas gads. Šis notikums starptautiskā mērogā ir ietverts UNESCO svinamo dienu kalendārā. Janis Rozentāls (1866–1916) ir viens no nacionālās glezniecības skolas pamatlicējiem un Baltijas mākslas modernizētājiem, kas 19. un 20. gadsimtu mijā latviešu profesionālo mākslu pietuvināja Eiropas līmenim. Mākslinieks, kura radošais veikums ir ietverts arī Latvijas kultūras kanona sarakstā, pieder pie sava laikmeta ietekmīgākajām personībām Latvijas kultūrā, sabiedriskajā un mākslas dzīvē.

LNMM galvenajā ēkā no 13.augusta līdz 30.oktobrim būs skatāma izstāde “Janis Rozentāls (1866–1916). Māksla un tehnika”. Tajā ar plašu retrospekciju, vairāk nekā 150 darbiem, paredzēts godināt gleznotāju.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Muļķīgi. Kas tas par laukumu. Māja atkāpusies no ielas dziļāk parkā un tūdaļ tas ir laukums? Kādēļ Rozentāla? Es viņu uzskatu par latviešu mākslas sākumu virsotni, bet ja tā iemūžinās viņa piemiņu, tas jau drīzāk būs pazemojums. Neaizmirstiet muzeja vācisko sākotni, pēc tam Purvīša ilggadīgo darbu… Visa tā pārdēvēšana ir tik šausmīgi muļķīga! Kā nāk jauna politiskā situācija, tā atkal citi varoņi. Rozentāls ir ievērojams bez kādiem laukumiem un ielām. Izdodiet labi daudz grāmatu, visās pasaules valodās, lielas, mazas, dārgas un lētas, lai visi ielāgo viņa vārdu – tas būs labākais pagodinājums mūsu izcilajam klasiķim

Draugiem Facebook Twitter Google+