×
Mobilā versija
Brīdinājums +6°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
4. decembris, 2014
Drukāt

Rīgā būs skatāma Džimija Hendriksa radošajai daiļradei veltīta izstāde

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Okeānijas mākslas galerijā un muzejā Rīgā 12. decembrī plkst.18 tiks atklāta mūziķa Džimija Hendriksa radošajai daiļradei veltīta izstāde “Džimija Hendriksa renesanse”, kurā varēs iepazīties ar Hendriksa izpausmēm vizuālās mākslas laukā, aģentūru LETA informēja sabiedrības attīstības biedrībā “Tapa”.

Džonijs Alens Džimijs Hendrikss bija amerikāņu dziedātājs, ģitārists un dziesmu autors. Hendrikss bieži dēvēts par visu laiku labāko blūzroka un hārdroka ģitāristu. 2009. gadā žurnāls “The Time” Hendriksu titulēja kā visu laiku labāko ģitāristu.

Hendrikss dzimis 1942. gada 27. novembrī Sietlā, ASV. Viņa vecvecāki bija Vankūveras varietē aktieri. 15 gadu vecumā nomira Džimija māte, un zēns par pieciem dolāriem nopirka savu pirmo ģitāru.

Džonijs Džimijs Hendrikss nomira 1970. gada 18. septembrī, 27 gadu vecumā. Viņš tika pārvests pāri okeānam un apglabāts Grīnvudas memoriālajā parkā Rentonā, Vašingtonas štatā.

Tomēr, pirms Hendrikss kļuva par izcilu mūziķi, viņš jau no mazotnes bija pievērsies tieši vizuālās mākslas novirzienam, no kura novērsās līdz ar pirmās ģitāras iegādi.

Vēlākos gados mākslinieka dzīvesveids un emocionālie pārdzīvojumi bija katalizators, lai atkal no jauna pievērstos mākslai. Hendriksa darbos atspoguļojas savdabīgs sirreālisms un tā radošā daiļrade gan mūzikā, gan mākslā ieviesa jaunu – psihodēlisko – formu, kas tiešā veidā atspoguļoja izcilā mākslinieka melanholisko un bohēmisko dzīvesveidu.

Pēc Hendriksa nāves ir palikuši vairāk nekā 350 viņa ieraksti un visai reta viņa mākslas darbu kolekcija. Dzīves laikā viņš ieguva vairākas prestižākās rokmūzikas balvas. Arī pēc nāves viņš nav aizmirsts – 1992. gadā Hendriks ir iekļuvis ASV Rokenrola slavas zālē, bet 2005. gadā – Lielbritānijas mūzikas slavas zālē.

Izstāde “Džimija Hendriksa renesanse” Okeānijas mākslas galerijā un muzejā Rīgā, Vīlandes ielā 16, būs skatāma divas nedēļas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+