×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
1. februāris, 2013
Drukāt

Rīgā būs skatāma Starptautiska digitālās mākslas izstāde

foto - stock.xchng...foto - stock.xchng...

No 8. līdz 10. februārim Rīgā, grāmatnīcā “Robert’s Books” būs apskatāma pasaules līmeņa digitālās mākslas izstāde, ko organizē Londonas balva digitālājā mākslā “Lumen Prize”. Tiks demonstrēti 50 labākie konkursantu darbi. 22. janvārī šī izstāde tika atklāta Londonā, un pēc viesošanās Rīgā tā ceļos uz Šanhaju, Honkongu un Kārdifu Velsā.

“Lumen Prize” ir šobrīd vienīgā digitālās mākslas balva pasaulē. Visi mākslas darbi radīti digitālā formātā – ar datoru, viedtālruni vai planšetdatoru. Šogad notiek pirmais “Lumen Prize” konkurss, kurā tika pieteikti vairāk kā 500 darbi no 33 pasaules valstīm.

Lumen Prize darbu vērtēšanā piedalījās vadošie mākslas eksperti, galeriju īpašnieki un akadēmiķi, tai skaitā bijusī “The New York Times” kultūras sadaļas redaktore Greisa Glueka un Kambrijas Karaliskās Akadēmijas prezidents Ivors Deivijs.

Starp 50 labākajiem darbiem izvēlēts arī latviešu grafiķes Evas Lilienfeldes darbs “In Silence”. Māksliniece par dalību konkursā saka: “Mūsdienu tehnoloģiju laikmets paver jaunu un šobrīd visai neskartu mākslas telpu, kas sniedz vēl nebijušas izpausmes iespējas. Digitālās tēlotājmākslas straujā attīstība liek domāt par būtisku līdzās pastāvēšanu klasiskajiem tēlotāja mākslas veidiem – glezniecībai, grafikai un tēlniecībai.”

Izstādē būs apskatāmi pirmās Lumen balvas 50 mākslinieku labākie darbi no tādām valstīm kā Pakistāna, Irāna, Zviedrija, Beļģija, Izraēla, Ķīna, ASV, Anglija, kā arī Latvija. Tie tiks izrādīti uz ekrāniem, planšetdatoriem un “Ricoh” projektoriem.

Intervijā žurnālam “Vanity Fair On Art” Karaliskās Akadēmijas izpilddirektors Čārlzs Saumarezs Smits uzsvēra, ka “neviens mākslinieks nevar atļauties ignorēt to, kā pasauli ir izmainījušas digitālās tehnoloģijas.”

8. februārī plkst. 19.00 veikalā “Robert’s Books” notiks lekcija par digitālo mākslu, kuru vadīs “Lumen Prize” organizatore Karla Rapoporta. Diskusijas laikā komentāru par digitālās mākslas žanru sniegs latviešu māksliniece Eva Lilienfelde.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+