×
Mobilā versija
+15°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
11. maijs, 2015
Drukāt

Rīgā būs skatāma unikāla Kaļiņingradas dzintara izstāde (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Pēterbaznīcā Rīgā no 18. maija līdz 16. jūnijam būs aplūkojama unikāla izstāde “Krievijas dzintara krasts”, kas uz Rīgu atceļojusi no Kaļiņingradas Dzintara muzeja.

Izstādē būs apskatāma muzeja zinātniskā fonda kolekcija – gan krāsas, gan formas ziņā unikāli dzintara gabali, iedzintarojumu kolekcija, 17.-18.gadsimta dzintara izstrādājumu kopijas un to mūsdienu rekonstrukcijas, kā arī laikā no 1970. līdz 2010.gadam tapuši dzintara juvelierizstrādājumi, informē izstādes rīkotāji.

Pēterbaznīcā notiekošajā izstādē varēs iepazīties ar patiešām unikālo un vērtīgo minerālu, kas tiek dēvēts arīdzan par Baltijas jūras dārgakmeni: visdažādāko krāsu un formu dzintara gabaliem; iedzintarojumiem, kuros saglabājušies augu un dzīvnieku valsts daļiņas, tādējādi radot priekšstatu par “dzintara” mežu floru un faunu un to, kāda tā varēja būt pirms 40 un 50 miljoniem gadu, kad dzintars veidojās mežos, kas tolaik auga Skandināvijas pussalā un teritorijā, ko tagad klāj Baltijas jūra. Savukārt 15.-19.gadsimtā tapušo dzintara izstrādājumu kopijas un restaurētie darbi radīs priekšstatu par dzintara māksliniecisko apstrādes vēsturiskajiem aspektiem. Jāpiebilst, ka seno darbu zinātnisko restaurāciju 1999.gadā pēc Kaļiņingradas dzintara muzeja pasūtījuma veikuši Sanktpēterburgas meistari, kuri, pamatojoties uz arhīvu materiāliem, atminēja seno dzintara meistaru darba metodes, apstrādājot Baltijas jūras dārgakmeni.

Vēl viena nozīmīga izstādes sadaļa, neapšaubāmi, ir Kaļiņingradas dzintara kombināta produkcijas paraugi, kas tapuši pagājušā gadsimta 50.-80.gados un palīdzēs radīt priekšstatu par dzintara dekoratīvajām īpašībām un to, kā padomju gados dzintara apstrādes meistari, iedvesmojoties no krievu juveliermākslas meistaru tradīcijām, padarīja dzintaru par juvelierizstrādājumu galveno akcentu. Tāpat pagājušā gadsimta 70. un 80.gados Kaļiņingradas meistari Ernests Liss un Genādijs Losecs izpelnījās ievērību, izgatavojot pīpes, tabakdozes, lādītes un izrotājot tās ar dzintara elementiem, bet 90.gados strādājošo mākslinieku darbos par galveno tendenci kļuva tieši dzintara grebumi. Jebkurā gadījumā, ikviens no izstādē aplūkojamajiem Kaļiņingradas meistaru darbiem uzskatāms par šīs pilsētas mākslinieku firmas zīmi, kas raksturīga tikai šai pilsētai.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. NEKRIEVU – krievu okupantiem vāciešu dāvināto baltu (prūšu) zemju dzintara izstāde.

    Krievien dzintara nekad nav bijis un nekad nebūs.

    Viņi kā vienmēr kaut kur ne savās zemēs ielien. Tas nekas nav viņu. atradušies Baltieši.. smiekli nāk. lien visur kā tārpi pa svešām zemēm. Ubagu psiholoģija. tā kā pašiem sava nebūtu. Visu laiku izskatās foršāk tas, kas pāri žogam.

Draugiem Facebook Twitter Google+