Ekonomika
Īpašums

Rīgā būtiski augušas dzīvokļu cenas 16


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto-Shutterstock

Šā gada septembrī sērijveida dzīvokļu cenas Rīgā, salīdzinot ar 2016.gada sākumu, bija augstākas par 15,6%, savukārt kopš 2017.gada sākuma cenas palielinājās par 7,4%, teikts nekustamo īpašumu kompānijas “Arco Real Estate” sērijveida dzīvokļu tirgus pārskatā.

Šā gada septembrī Rīgas mikrorajonos sērijveida dzīvokļu cenas palielinājās par 0,1% un sērijveida dzīvokļu vidējā cena septembrī pieauga līdz 757 eiro par kvadrātmetru.

Šā gada septembrī sērijveida dzīvokļu vidējā cena bija par 53,3% zemāka nekā 2007.gada 1.jūlijā, kad neremontēta sērijveida dzīvokļa vidējā cena bija sasniegusi visu laiku augstāko atzīmi – 1620 eiro par kvadrātmetru.

Rīgas lielākajos mikrorajonos dzīvokļu cenas septembrī faktiski saglabājās nemainīgas – vien dažos mikrorajonos bija novērojams minimāls cenu pieaugums, teikts pārskatā. Kopumā mēneša cenu pieaugums bija zemākais pēdējo divu gadu laikā. Tajā pašā laikā arī iepriekšējos gados septembrī tika novērotas nelielas cenu izmaiņas. 2017.gadā visvairāk cenas pieauga mikrorajonos, kuros ir salīdzinoši vislētākie dzīvokļi – Bolderājā, Vecmīlgrāvī un Ķengaragā.

Dzīvokļu viena kvadrātmetra vidējās cenas lielākais pieaugums Rīgas mikrorajonos kopš 2017.gada sākuma novērots Bolderājā – par 11,4%. Arī citos Rīgas lielākajos mikrorajonos cenas šogad palielinājās. Vislēnāk dzīvokļu cenas kopš gada sākuma pieauga Teikā – par 3,6%.

Šā gada septembrī cenas, vērtējot pēc istabu skaita, pieauga vienas līdz četru istabu dzīvokļiem. Sērijveida dzīvokļu viena kvadrātmetra vidējā cena pieauga vienistabas (par 0,1%), divistabu (par 0,1%), trīsistabu (par 0,1%) un četristabu (par 0,1%) dzīvokļiem.

Gandrīz visos lielākajos Rīgas mikrorajonos 2017.gada septembrī netika novērotas sērijveida dzīvokļu cenu izmaiņas, tomēr vairākos mikrorajonos cenas palielinājās no 0,1 līdz 0,3%. Lielākais cenu pieaugums konstatēts Mežciemā un Ziepniekkalnā, kur dzīvokļu cenas mēneša laikā pieauga par 0,3%. Savukārt cenu izmaiņas septembrī netika novērotas Juglā, Vecmīlgrāvī, Ķengaragā, Bolderājā, Imantā, Zolitūdē un Āgenskalnā, kur dzīvokļu cenas saglabājušās iepriekšējā mēneša līmenī.

Sērijveida dzīvokļu augstākās cenas 2017.gada septembrī saglabājās Teikā, kur viena kvadrātmetra vidējā cena pakāpusies 895 eiro par kvadrātmetru pozīcijā. Viszemākā viena kvadrātmetra vidējā cena septembrī saglabājās Bolderājā, kur tā palika nemainīga, proti, 541 eiro par kvadrātmetru.

2017.gada septembrī visdārgākie dzīvokļi saglabājās 119.sērijas un 104.sērijas mājās, kurās cenas divistabu dzīvokļiem apmierinošā stāvoklī bija robežās no 45 000 eiro līdz 48 000 eiro atkarībā no atrašanās vietas. Savukārt vislētākās bija lietuviešu projekta mājas, kur divistabu dzīvokļu cenu amplitūda bija no 25 000 eiro līdz 39 000 eiro, un Hruščova laika mājas, kurās cenas divistabu dzīvokļiem bija robežās no 24 000 eiro līdz 38 000 eiro atkarībā no mikrorajona.

LA.lv