Ekonomika
Īpašums

Rīgā būvēs pirmo bezoglekļa biroju ēku0

Publicitātes vizualizācija

Zviedrijas nekustamo īpašumu uzņēmums “Eastnine” paziņojis par ambiciozu stratēģiju – attīstīt “The Pine” projektu Rīgā, vadoties pēc bezoglekļa (zero carbon) koncepta, tādejādi veidojot pirmo biroja ēku Baltijā, kura neradīs CO2 emisijas.

Šis mērķis iet roku rokā ar vēlmi kļūt par darbiniekiem draudzīgāko ēku Baltijā, iegūstot gan “WELL” būvniecības standarta sertifikātu, gan “LEED” platīna novērtējumu.

Publicitātes vizualizācija

Pievērš uzmanību darba apstākļiem

Mūsdienās uzņēmumu vadītāji un darbinieki arvien vairāk pievērš uzmanību darba vietas apstākļiem, cilvēka labsajūtai, veselībai, kā arī īpašumu un uzņēmumu ietekmei uz apkārtējo vidi.

Iedvesmojoties no šīs jaunās globālās tendences, “Eastnine” ir apņēmušies uzbūvēt biroju ēku, izmantojot jaunākos sasniegumus nozarē, kas pārspēj ierasto praksi un ir kā piemērs jauniem standartiem reģionā.

Lai maksimāli samazinātu oglekļa daudzumu, “The Pine” tiek projektēta kā ļoti energoefektīva ēka. Tiek prognozēts, ka projekta enerģijas patēriņš gada griezumā, salīdzinot ar citām ēkām, būs mazāks teju par 1 000 000 kilovatstundām. Tas ir līdzvērtīgs enerģijas patēriņam, ko vienas stundas laikā patērē 330 000 māju.

Uzsvars uz atjaunojamo enerģiju

Vienlaikus ar enerģijas patēriņa samazināšanu, galvenais uzsvars tiks likts uz atjaunojamo enerģijas avotu daļas palielināšanu kopējā enerģijas piegādē. Šīs stratēģijas ietvaros ēkā un tās teritorijā saražotās enerģijas apjoms tiks papildināts ar enerģiju no saules paneļiem, kas būs izvietoti uz ēkas jumta.

Publicitātes vizualicācija

Lai izmērītu “The Pine” uz klimatu atstātās pēdas, emisijas no ēkas darbībām tiks pieskaitītas emisijām, ko rada transporta veids, ko tās īrnieki izmanto, lai nokļūtu uz ēku. Tādējādi jebkurš īrnieks tieši dos ieguldījumu oglekļa izmešu samazināšanas stratēģijas īstenošanā.

“Mums ir būtiski uzņemties atbildību par apkārtējo vidi un mūsu īrnieku fizisko un emocionālo labsajūtu. Arī mūsu uzņēmuma Skandināvijas saknes un izvirzītie standarti, apliecina to, cik nopietni uztveram nospraustos mērķus. Šī iemesla dēļ mēs izmantojam jaunākās tendences ēkas plānošanā un tās būvniecībā, jo uzskatām, ka attiecībā uz kvalitātes jautājumiem nedrīkst būt kompromisu. Darba vietā cilvēki pavada lielāko daļu dienas, un arvien biežāk uzņēmēji izprot veselīgas vides nozīmīgumu. Apzinoties šo tendenci, mēs kā uzņēmums pieņemam aktīvus lēmumus, lai piepildītu šīs vajadzības,” stāsta “Eastnine” Biznesa attīstības vadītāja Natalija Monkevičiene.

Biroju ēka “The Pine” būs unikāls projekts reģionālā līmenī, jo šobrīd Baltijā nav neviena komerciāla īpašuma, kas būtu sertificēts saskaņā ar WELL būvniecības standartu. Tā ir vadošā globālā vērtēšanas sistēma, kas koncentrējas tikai uz veidiem, kā ēka un viss tajās esošais var uzlabot darbinieku komfortu un kopumā uzlabot cilvēku veselību un labsajūtu. Lielākā atšķirība starp WELL standartu un citām pastāvošajām sertifikācijas sistēmām ir tā, ka galvenā uzmanība tiek pievērsta cilvēkam un līdzekļiem kas izmantoti, lai panāktu veselīgāku un ērtāku vidi tās lietotājiem.

Saistītie raksti

Biroju ēka “The Pine” atradīsies Kr. Valdemāra ielā 62 un piedāvās 15 800 m2 iznomājamo telpu platību ar atvērtu darba vidi un plašu skatu uz zaļo pagalmu. Projekts šobrīd ir izstrādes stadijā un plānots, ka tas tiks pabeigts 2023. gadā.

Uzziņa:

“Eastnine AB” (publ) ir Zviedrijas nekustamo īpašumu uzņēmums, kura īpašuma vērtība ir 200 miljoni eiro un neto aktīvu vērtība ir 243 miljoni eiro. Uzņēmuma mērķis ir, ilgtermiņā nodrošinot ilgtspējīgas un izcilas biroja telpas Baltijas galvaspilsētās, radīt prognozējamas naudas plūsmas.

LA.lv