×
Mobilā versija
Brīdinājums +23°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
17. janvāris, 2018
Drukāt

Rīgā būvēs plastmasas maisiņu pārstrādes rūpnīcu (3)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Plānotās rūpnīcas produkcija būs polietilēna granulas, no kurām var izgatavot plēves un arī citus plastmasas izstrādājumus.

Atkritumu apsaimniekotājs SIA “Clean R” plāno izveidot plastmasas atkritumu pārstrādes rūpnīcu, kurā no pārējiem atkritumiem atšķirotām polietilēna un polipropilēna plastmasām tiks ražotas plastmasas granulas.

“Pārsvarā runājam par plastmasas maisiņu un tamlīdzīgu plēvju, kā arī cietās plastmasas iepakojumu, kas nav PET, pārstrādi. 2017. gada 29. decembrī esam noslēguši līdzfinansējuma līgumu ar Centrālo finanšu un līgumu aģentūru, kas paredz Eiropas Savienības Kohēzijas fonda līdz­finansējumu 35% no kopējām projekta izmaksām,” skaidro uzņēmuma valdes loceklis Guntars Levics.

Rūpnīca atradīsies Rīgā, tās plānotā jauda tiek prognozēta 10 tūkst. tonnu gadā. Daļu materiāla, kuru plānots pārstrādāt jaunajā rūpnīcā, “Clean R” jau šobrīd savāc un nodod pārstrādātājiem, galvenokārt ārpus Latvijas.

Aizvadītajā nedēļā Ikšķiles novada Tīnūžu pagastā tika atklāts SIA “Clean R” izbūvētais šķiroto atkritumu pieņemšanas laukums “Kapar­āmuru karjers – Ezeri”. Jaunais laukums Ikšķiles iedzīvotājiem piedāvās iespēju katram ērtā laikā sašķirotā veidā nogādāt laukumā plastmasas un stikla atkritumus, koksni un izlietoto koka iepakojumu, papīru un kartonu, metāla iepakojumu, kā arī sadzīvē radušos bīstamos un videi kaitīgos preču atkritumus.

“Clean R” pieder arī Baltijas valstīs lielākā sadzīves atkritumu šķirošanas rūpnīca, kas atrodas “Getliņi EKO” atkritumu poligona teritorijā. Rūpnīcas gada jauda ir 300 tūkst. tonnu sadzīves atkritumu.

SIA "Clean R" valdes loceklis Guntars Levics. Foto - Edijs Pālens/LETASIA "Clean R" valdes loceklis Guntars Levics. Foto - Edijs Pālens/LETA

Lai attīstītu no sadzīves atkritumiem atšķirotu otrreiz pārstrādājamo materiālu šķirošanas un pārstrādes biznesa virzienu, pirms diviem gadiem “Clean R” sāka reorganizācijas procesu, nodalot sadzīves atkritumu šķirošanas un pārstrādes biznesu jaunā komercsabiedrībā – SIA “Vides resursu centrs”. “Clean R” apgrozījums 2016. gadā salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu ir pieaudzis par 56%, sasniedzot 32,4 milj. eiro. Uzņēmuma peļņa pēc nodokļiem 2016. gadā bija 1,68 milj. eiro, kas ir par 2,6% mazāk nekā iepriekšējā finanšu gadā.

Līdzīga rūpnīca atrodas Daugavpilī, kur SIA “UrbanPlast” no dzērienu kartona paku plastmasas atlikumiem ražo otrreizējas pārstrādes poliolefīna granulas.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Vajadzētu no plastmasas atkritumu granulām mēģināt izražot celtniecības blokus kas piepildīti ar gaisa burbuļiem un viegli vai arī jūrā kur viļņi izskalo krastu ,caur metāla caurulēm ieliet viļņu lauzējus.No blokiem varētu celt noliktavas vai angārus dārza mājiņas.

  2. Teju 30 gadus jau gaidām !

  3. Vaebūt pazudīs no grāvmalām, upēs samestiem plastmasas pudelēm. Man netālu pie dārziņa samestas vesela kaudze plastmasas pudeles.

Draugiem Facebook Twitter Google+