×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
8. maijs, 2012
Drukāt

Rīga cenšas rast līdzsvaru zvejnieku un makšķernieku interesēm

zivsi_7

Vairāk nekā 60 administratīvā pārkāpuma protokolu. Septiņi aizturēti maluzvejnieki. Atsavināti 109 dažādi zvejas rīki, kuru kopējais garums sasniedz teju trīs tūkstošus metru. Tāda ir statistika par šogad Rīgā konstatētajiem maluzvejniecības gadījumiem.

 

Galvaspilsētas pašvaldība regulāri saņem sūdzības no makšķerniekiem par aizvien sarūkošajiem zivju krājumiem Rīgas ūdeņos, kā vienu no iemesliem minot kā maluzvejniecību, tā licencēto zvejošanu.

Analizējot situāciju, pašvaldība nolēmusi vērsties valdībā ar ierosinājumu mainīt noteikumus par rūpnieciskās zvejas kvotām un licenču maksu. “Nekādu revolūciju mēs nerīkosim, taču ir jāpanāk līdzsvars starp zvejnieku un makšķernieku interesēm, tāpēc aicināsim pie sarunu galda visas ieinteresētās puses,” aizvadītajā nedēļā pie Juglas ezera, kad tajā tika ielaisti zivju mazuļi, sacīja Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks.

Situācija esot ļoti saasināta, jo, piemēram, kāds zvejnieks par licenci astoņu murdu likšanai, samaksājot 170 latus gadā, izceļ no Buļļupes aptuveni 50 – 60 tonnu tikai oficiāli pieteiktu zivju. Kopumā Rīgas pašvaldība gadā par licenču izsniegšanu iekasē aptuveni 7000 latu. “Protams, mūsu nolūks nav iznīcināt Rīgā izsenis pastāvošu nozari, taču mums jārūpējas arī par desmitiem tūkstošu makšķernieku interesēm, kuru lomi Rīgas ūdeņos gadu no gada sarūk, un par zivju resursu saglabāšanu vispār,” sacīja A. Ameriks.

Zivju ielaišanā Juglas ezerā piedalījās arī makšķerēšanas eksperts Edgars Zveja, kurš uzskata – maluzvejnieku ķeršanā jāiesaista arī sabiedrība un tad šo nodarbi apkarot būtu daudz vieglāk. “Pazīstu ļoti daudzus cilvēkus, kuri būtu gatavi kādu nakti negulēt, lai ūdeņi kļūtu bagātāki. Rīdzinieki tad nevestu naudu uz Kaņieri vai Babīti, netērētu benzīnu un ja vēl pašvaldība ierīkotu pietiekamu laivu bāžu skaitu, būtu pavisam labi,” uzsvēra E. Zveja.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+