×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.4°C
Vilis, Vilhelms
Svētdiena, 27. maijs, 2018
7. augusts, 2015
Drukāt

Rīga centrā gaisa piesārņojums ar putekļiem vairākkārt pārsniedz normu (2)

Foto: LETAFoto: LETA

Laikā no trešdienas vakara līdz piektdienas naktij Krišjāņa Valdemāra ielā, Rīgā, konstatēts liels piesārņojums ar putekļiem, kas vairākas reizes pārsniedz normu, liecina Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta mājaslapā pieejamā informācija.

Augstākā putekļu – cieto daļiņu PM10 – koncentrācija izmērīta ceturtdienas vakarā plkst.23, kad tā sasniedza 681 mikrogramu kubikmetrā. Tas gan nav rekords. Piemēram, pagājušā gada 11.augusta vakarā putekļu daudzums uz brīdi pārsniedza 1300 mikrogramu.

Diennakts vidējais putekļu daudzums šā gada 6.augustā sasniedza 154 mikrogramus kubikmetrā, kas ir trīsreiz vairāk par atļauto.

Lielais piesārņojums saistīts ar silto laiku, lēno vēju un paaugstinātu gaisa mitrumu. Vakaros un naktī piejūras klimata gaisā, pazeminoties temperatūrai, veidojas migla – smalki ūdens pilieni, kas piesaista gaisu piesārņojošās daļiņas un palielina reģistrēto putekļu koncentrāciju, iepriekš skaidroja Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta Vides pārvaldes Gaisa un ūdens aizsardzības nodaļas galvenais speciālists gaisa monitoringa jautājumos Jānis Kleperis.

Atbilstoši Eiropas Savienības standartiem ir noteikts diennakts vidējais pieļaujamais daudzums putekļiem, un tas ir 50 mikrogramu kubikmetrā, turklāt norit diskusijas, ka šo normu varētu samazināt līdz 25 mikrogramiem, jo jaunākie pētījumi apstiprina putekļu izteikti negatīvo ietekmi uz veselību. Gaisā esošās cietās daļiņas palielina saslimstību ar plaušu vēzi, astmu, sirds un asinsvadu slimībām, izraisa pāragru nāvi un pasliktina jaundzimušo veselības rādītājus.

Gadā ir atļautas 35 dienas, kurās putekļu koncentrācija gaisā pārsniedz noteikto robežlielumu 50 mikrogramu kubikmetrā. Rīgā šis limits pārsniegts katru gadu.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Pārvietojam to mērīšanas staciju uz ielu, kur vējš to visu izdzenā un normas netiks pārsniegtas. Vai arī Rīgas Domei laiks sākt kaut ko darīt lietas labā!

  2. Kādreiz vasarās brauca laistāmmašinas….

Draugiem Facebook Twitter Google+