Apbrīno

Rīgā dāņu džeza primadonna Sinne Ēga 0


Sinne Ēga
Sinne Ēga
Publicitātes foto

30. jūnijā festivālā “Rīgas ritmi 2017” Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, Ziedoņa zālē, uzstāsies viena no izcilākajām skandināvu džeza vokālistēm – Sinne Ēga (Sinne Eeg). Dziedātāja savu muzicēšanas stiluizkopusi,  iedvesmojoties no Nensijas Vilsones, Betijas Kārteres un Sāras Vonas, un, pievienojot kaut ko no skandināvu melanholijas, veido neatkārtojamu, mūsdienīgu muzikālo pārdzīvojumu, kas tomēr sakņojas īstenajās džeza tradīcijās.

Skandināvu džeza mūzika nenoliedzami var līdzināties aizokeāna kolēģu meistarībai. Šodien par vienu no spēcīgākajām skandināvu džeza dziedātājām atzīta dāņu māksliniece Sinne Ēga.

“Sinne Ēga pierāda, ka sakņojas tradīcijā, bet piešķir tai tikai sev raksturīgo virzienu ar tehniskās meistarības un izjūtu gammas pārbagātību šī vārda labākajā nozīmē,” raksta žurnāls “Down Beat”.

Dziedātāja dzimusi 1977. gadā valsts vidienē Lemvigas pilsētā, kas atrodas tikai desmit kilometru attālumā no Ziemeļjūras. Divdesmit gadu vecumā viņa tika uzņemta Dānijas Mūzikas akadēmijā Esbjergā, kuru absolvēja 2003. gadā. Studiju laikā viņai bija iespēja praktizēties Ņujorkā pie dziedātājas Džanetes Losonas. Daudzas no ierakstītajām dziesmām viņa komponējusi pati. Lai arī vairākumu kompozīciju māksliniece izpilda angļu valodā, repertuārā viņai ir arī dziesmas dāņu valodā.

Sinne Ēga trīs reizes saņēmusi Dānijas Mūzikas balvu kategorijā “Labākais džeza vokāla albums”. Dziedātājas 2014. gada albums “Face The Music” ieguva Dānijas mūzikas balvu, ko var pielīdzināt “Grammy” balvai par labāko džeza vokālo ierakstu. Tāpat viņa 2014. gadā saņēmusi arī Bena Vebstera balvu. Viņa ir vienīgā vokāliste visā balvas pasniegšanas vēsturē. Sinne Ēga saņēmusi arī prestižo Francijas “Prix du Jazz” balvu.

Dāņu džeza primadonna ar koncertiem viesojusies Eiropā, Japānā, Ķīnā un ASV. 2012. gadā, kad Dānija tika pasludināta par Eiropas Savienības prezidējošo valsti, svētku svinībās Briselē uzstājās Sinne Ēga kopā ar Dānijas radio bigbendu. Savā dzimtajā valstī dziedātāja regulāri uzstājas džeza mūzikas koncertu norises vietā “La Fontaine”, Kopenhāgenā.

 

30. VI 18.30 Latvijas Nacionālā bibliotēka, Ziedoņa zāle

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv

Cena EUR 10 – 20


LA.lv