×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.8°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
12. jūnijs, 2012
Drukāt

Rīga dārdzības ziņā – 97.vietā pasaulē

Foto - LETAFoto - LETA

Rīga, kas pērn bija 88.pasaulē dārgākā pilsēta, šogad šajā reitingā noslīdējusi līdz 97.pozīcijai pasaulē, tomēr dzīve Rīgā joprojām ir krietni dārgāka nekā abu pārējo Baltijas valstu galvaspilsētās Tallinā un Viļņā.

Par to liecina starptautiskās konsultāciju kompānijas “Mercer Human Resource Consulting” otrdien publiskotais pētījums, kurā izvērtēts, cik dārgi ārzemju kompāniju darbiniekiem ir dzīvot 214 pasaules pilsētās.

Igaunijas galvaspilsēta Tallina dārdzības ziņā šogad noslīdējusi līdz 131.vietai pasaulē (pērn – 124.vieta), bet Lietuvas galvaspilsēta Viļņa – līdz 148.vietai (pērn – 133.vieta).

Pasaulē visdārgākās pilsētas titulu šogad atguvusi Japānas galvaspilsēta Tokija, nobīdot uz otro vietu pērnā gada līderi Angolas galvaspilsētu Luandu. Trešajā vietā šogad ierindojusies Japānas pilsēta Osaka (pērn 6.vieta), bet ceturto vietu saglabājusi Krievijas galvaspilsēta Maskava, kas joprojām ir dārgākā pilsēta Eiropā.

Maskavai seko Šveices pilsētas Ženēva un Cīrihe, Singapūra, Čadas galvaspilsēta Ndžamena, Ķīnas īpašā teritorija Honkonga un Japānas pilsēta Nagoja.

Globālā mērogā par dzīvošanai lētāko atzīta Pakistānas galvaspilsēta Karači (214.vieta), kur dzīvošanas izmaksas ir apmēram trīsreiz mazākas nekā Tokijā. No Eiropas valstīm vislētākā dzīvošanai ir Maķedonijas galvaspilsēta Skopje (207.vieta).

Eiro zonas krīzes dēļ daudzas Eiropas lielpilsētas ir kļuvušas lētākas, tostarp Parīze ir noslīdējusi no 27.vietas pērn uz 37.vietu šogad, Roma – no 34. uz 42.vietu, bet Atēnas – no 53. uz 77.vietu. Eiro zonā neietilpstošās Lielbritānijas galvaspilsēta Londona šogad ir 25.vietā pretstatā 18.vietai pagājušajā gadā.

“Mercer” eksperti ir paskaidrojuši – lai gan daudzi cilvēki pieņem, ka attīstības valstu pilsētās dzīvošana ir lēta, tas ne vienmēr attiecas uz kompāniju darbiniekiem, kuri tur strādā. Lai aizvilinātu talantīgus darbiniekus uz šīm pilsētām, daudznacionālajām kompānijām jānodrošina viņiem tāds pats dzīves līmenis un labumi, kādi šiem darbiniekiem un viņu ģimenēm būtu, dzīvojot dzimtenē. Vairākās Āfrikas pilsētās šīs izmaksas var būt ārkārtīgi augstas, sevišķi tas attiecas uz pārtiku un drošu mājokli.

Pētījumā ir izvērtēta dzīves dārdzība 214 lielpilsētās piecos kontinentos, ņemot vērā vairāk nekā 200 preču un pakalpojumu cenas, tostarp mājokļa īres maksu, kā arī pārtikas produktu, apģērba, sadzīves priekšmetu, transporta un izklaides pasākumu cenas.

Valstu pozīcijas dārdzības reitingā lielā mērā atkarīgas tieši no mājokļa izmaksām, jo tās parasti veido lielāko daļu no tēriņiem, kādi rodas ārzemēs strādājošiem kompāniju darbiniekiem.

Veidojot pilsētu dārdzības sarakstu, ņemta vērā dzīves dārdzība Ņujorkā, kas tiek novērtēta ar 100 punktiem.

“Mercer Human Resource Consulting” izveidoto reitingu izmanto daudznacionālas kompānijas, lai aprēķinātu kompensāciju paketes, ko piedāvāt saviem darbiniekiem saistībā ar ilgstošiem ārzemju komandējumiem.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +14.8
Alūksne +14.1
Daugavpils +14.1
Saldus +14.2
Liepāja +14.4
Jelgava +14.4
Ventspils +13.6
Limbaži +13
Madona +14.5
Rēzekne +13.8
Draugiem Facebook Twitter Google+