Latvijā
Rīga

Rīgā daudzdzīvokļu namā izcēlies paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks0


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto – LETA/Zane Bitere

Vakar, 9.augustā, Rīgā kādā daudzdzīvokļu namā izcēlies paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks, portālu LA.lv informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD).

Plkst. 18.42 saņemts izsaukums uz Burtnieku ielu Rīgā, kur ugunsgrēks bija izcēlies piecstāvu dzīvojamā mājā. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka ar atklātu liesmu deg ceturtā stāva dzīvoklis 25m2 platībā. No piedūmotās mājas ugunsdzēsēji glābēji evakuēja 56 cilvēkus.

Šis paaugstinātās bīstamības ugunsgrēks likvidēts plkst. 20.25.

Savukārt ugunsgrēkā Ogres novadā cietis cilvēks.Plkst. 11.25 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Ogres novadu, kur ugunsgrēks bija izcēlies šķūnī. Ierodoties notikuma vietā konstatēts, ka ar atklātu liesmu deg šķūnis 120m2 platībā un sausā zāle 100m2 platībā. Mēģinot nodzēst ugunsgrēku saviem spēkiem, ugunsgrēkā cieta viens cilvēks, kurš nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem.

Plkst. 14.59 ugunsgrēks likvidēts.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji devās arī uz izsaukumiem, kuros dega atkritumi, sodrēji ēkas dūmvadā, sausā zāle, zaru kaudze, labības rugāji, koka dobums, salmu ķīpas, siena ruļļi, salmu ruļļi, meža zemsedze, dūmu sveces, putekļu filtri, elektroinstalācija un piekaramie griesti, četras vieglās automašīnas, neapsaimniekotas ēkas ārdurvis, saimniecības ēka un garāža, dārza māja, šķūnis, dzīvojamā māja un bez uzraudzības atstāts piededzis ēdiens.

Kopumā VUGD saņēma 95 izsaukumus – 58 uz ugunsgrēku dzēšanu un 23 uz glābšanas darbiem, bet 14 no izsaukumiem bija maldinājumi.

LA.lv