×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
13. oktobris, 2014
Drukāt

Rīga deviņos stāvokļos: kā mainās arhitektūra

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Ceturtdien, 16. oktobrī plkst. 18 Rīgas Sv. Pētera baznīcā atklās Rīgas pilsētvides un arhitektūras reģenerācijai un transformācijām veltītu izstādi “9 Rīgas stāvokļi”, kuru varēs aplūkot līdz 3. novembrim, informē Sv. Pētera baznīcas pārstāve Una Jansone.

Izstādes kurators – arhitekts, pētnieks un augstskolas RISEBA Arhitektūras studiju programmas vadītājs Oskars Redbergs – koncepcijas pamatā izmantojis jaunu ēku klasifikācijas veidu, kas ļauj atklāt deviņas Rīgai raksturīgas jaunas urbānās tipoloģiskās grupas, un kas dod iespēju analizēt arhitektūru un pilsētvidi veidojošos procesus daudz plašākā kultūras, sociālo, politisko un ekonomisko norišu kontekstā.

Arhitektūras izstāde “9 Rīgas stāvokļi” pirmoreiz bija apskatāma 2013. gada rudenī Frankfurtē pie Mainas (Vācija) kā daļa no Eiropas Centrālās bankas Eiropas Kultūras dienu oficiālās programmas. Pēc tam, no 2013. gada 23. oktobra līdz 24. novembrim tā bija atvērta apmeklētājiem Gētes Universitātes House of Finance telpās. Nu tā atceļojusi arī uz Rīgu.

Pilsētvides teorētiķis Kšistofs Navrateks par izstādi teic: “Tas ir interesants un ambiciozs projekts. Tās mērķis ir iepazīstināt ar Latvijas (vai drīzāk Rīgas) arhitektūru, kas radusies pēc valsts neatkarības atjaunošanas 1991. gadā. Taču izstādes panākumu atslēga nebūt neslēpjas tajā iekļauto projektu kvalitātē (lai arī daži no tiem lieliski, citi ir, maigi izsakoties, pretrunīgi), bet gan veidā, kā šis stāsts tiek pasniegts, izmantojot pavisam jaunu, oriģinālu un precīzu valodu.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+