×
Mobilā versija
+9.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
13. decembris, 2014
Drukāt

Rīgā drīkst atrasties tikai uz Gaiļezera, Bābelīša un Velnezera ledus (1)

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Ņemot vērā gaisa temperatūras paaugstināšanos un citus meteoroloģiskos apstākļus, no 13.decembra atrasties uz ledus Rīgas teritorijā drīkst tikai uz Gaiļezera, Bābelīša ezera un Velnezera, aģentūru LETA informēja Rīgas domes sabiedrisko attiecību nodaļā.

Attiecīgs pilsētas izpilddirektora Jura Radzeviča (GKR) rīkojums izdots piektdien, 12.decembrī. Lēmums pieņemts, vadoties pēc Rīgas Pašvaldības policijas Drošības uz ūdens un civilās aizsardzības pārvaldes ieteikuma.

Iedzīvotāji aicināti ņemt vērā, ka simtprocentīgi drošs ledus nemēdz būt, tādēļ jābūt uzmanīgiem jebkurā gadījumā, īpašu uzmanību pievēršot bērniem.

Kā ziņots, pazeminoties gaisa temperatūrai, ar pilsētas izpilddirektora rīkojumu uz Rīgas ūdenstilpēm ir noteikts paaugstinātas bīstamības periods, kura laikā iedzīvotājiem atrasties uz ledus ir aizliegts.

Saskaņā ar domes saistošajiem noteikumiem ir aizliegts atrasties uz attiecīgo ūdenstilpju ledus Rīgas pilsētas izpilddirektora noteiktajā paaugstinātas ledus bīstamības periodā, kā arī uzbraukt ar mehānisko transportlīdzekli uz ledus ūdenstilpēs. Izņēmumi ir gadījumi, kad nepieciešams sniegt palīdzību vai apsaimniekot ūdenstilpi, kā arī publiska pasākuma laikā, ja tas saskaņots ar Rīgas pilsētas izpilddirektoru un pasākuma organizators uzņemas atbildību par pasākuma norises drošību.

Paaugstinātas ledus bīstamības periods ir konkrēts laika periods, kuru Rīgas pilsētas izpilddirektors, ņemot vērā Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra sniegto informāciju, noteicis ar rīkojumu. Rīkojumam jābūt izsludinātam, publicējot informāciju oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”, plašsaziņas līdzekļos, kā arī izvietojot brīdinājuma zīmes pie attiecīgajām ūdenstilpēm.

Par minēto punktu pārkāpšanu var tikt piemērots administratīvais naudas sods līdz 71 eiro.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Sveicee pie ezera bija stabs ar ziimi piesleegtu ar piekaramo atslegu.
    Aizlieguma ziime bija, ka ledus nedroshss un nedriikst uz taa iet. Ja neklausiis un ies, tad sods tik un tik.

    Interveeja policiju aviizee, kaa tad ir ar to kas izcirtis leduu aalingi un iet peldeeties. Peldeties esot atljauts gan vasaraa gan ziemaa. Tikai aalingii veelams ieriikot trepiites vai virvi.

    Vaacijaa eaera malaa bija ieriikotas plansetes ar aprakstu par ezeru, glabsanas rinki, virvi un trepeem.

Draugiem Facebook Twitter Google+