×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
22. marts, 2016
Drukāt

Rīgā drošības veicināšanai masveida pulcēšanās vietās piesaistīti kinologi

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Pēc otrdien Briselē notikušajiem teroraktiem Rīgā masveida pulcēšanās vietās – lidostā, autoostā un Centrālajā dzelzceļa stacijā – piesaistīti kinologi.

Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (V) atgādināja, ka saistībā ar terora aktiem Briselē Drošības policija (DP) šorīt rekomendējusi pastiprināt preventīvos drošības pasākumus Rīgas starptautiskajā lidostā, Centrālajā dzelzceļa stacijā un Rīgas starptautiskajā autoostā. DP rekomendējusi piesaistīt papildu drošības personālu un pastiprināt uzmanību aizdomīgu personu aktivitātēm šajos objektos un to tiešā tuvumā. DP rekomendācijām ir preventīvs raksturs un tās nav saistāmas ar terorisma draudu līmeņa pieaugumu Latvijā.

Skaidrojot DP rekomendācijas, Kozlovskis norādīja, ka Valsts policija šajos objektos norīkojusi papildu policistus, kas sadarbībā ar objektu drošības dienestiem pievērš pastiprinātu uzmanību šiem objektiem un monitorē situāciju. Šajos pasākumos iesaistīti arī kinologi, taču pastiprinātajai uzmanībai nav saistības ar terorisma draudu līmeņa palielināšanos Latvijā – mūsu valstī tas joprojām saglabājas zems.

“Pastiprināts režīms iekšlietu dienestiem nav izsludināts, taču pastiprināti tiek pievērsta uzmanība cilvēku masveida cilvēku pulcēšanās vietām. Tā ir ierasta starptautiska prakse pēc šādiem teroraktiem. Šobrīd nav nekādu indikāciju, lai paaugstinātu terorisma draudu līmeni,” uzsvēra Kozlovskis.

Ministrs apliecināja, ka DP turpina uzturēt sakarus ar Beļģijas kolēģiem. “Situācija Briselē vēl tikai vērtēšanas stadijā, un mēs gaidām paziņojumus no Beļģijas varas iestādēm,” piebilda ministrs.

Jau vēstīts, ka sprādzienos, kas otrdien notika Briseles lidostā un Beļģijas galvaspilsētas metro sistēmā, nogalināti vismaz 34 cilvēki, bet vairāk nekā 200 guvuši ievainojumus, ziņo amatpersonas.

Divi sprādzieni Zaventemas lidostā, no kuriem vismaz vienu sarīkoja terorists pašnāvnieks, gandrīz vienlaicīgi notika ap plkst.8 (plkst.9 pēc Latvijas laika).

Aptuveni stundu vēlāk tika saņemtas ziņas par sprādzienu Briseles Mālbēkas metro stacijā, kas atrodas netālu no Eiropas Savienības institūcijām.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+