×
Mobilā versija
+8.1°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
26. aprīlis, 2013
Drukāt

Rīgā durvis ver jauns pansionāts, kas tapis pēc franču koncepta

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

“Mēs prognozējam, ka senioru rezidence “Dzintara melodija” ar kvalitatīvām aprūpes iespējām veidos spēcīgu konkurenci ierastajai un savā ziņā iesīkstējušai Latvijas sociālās aprūpes sistēmai, mudinot to pilnveidoties, no kā ieguvēji būs gan paši seniori, gan viņu tuvinieki,” pauda rezidences attīstītāja “Senior Baltic” ģenerāldirektors Reinis Ignatavičs.

 

“Patlaban ir pabeigta gadu ilgusī rezidences būvniecība, un šonedēļ jauno ēku pieņem ekspluatācijā.”

Jaunā rezidence, kas atrodas Rīgā netālu no Āgenskalna, ir 5600 kvadrātmetru plaša četru stāvu ēka, un kopumā tā varēs uzņemt 202 iemītniekus – 90 vienvietīgās un 56 divvietīgās istabiņās. No tiem 27 seniorus varēs uzņemt specializētajā nodaļā personām ar demenci. Tāpat rezidence radīs 120 jaunu darba vietu.

R. Ignatavičs atklāja, ka pašlaik jau ir noslēgti desmit ilgtermiņa līgumi ar klientiem un ar 50 cilvēkiem noris pārrunas par līgumu un sadarbību. Plānots, ka pirmais iemītnieks rezidencē ieradīsies 14. maijā. Viņš prognozē, ka līdz šā gada beigām rezidence būs noslogota par 60 – 70%, bet nākamgad jau par visiem simts procentiem noslogota.

Senioru rezidence veidota atbilstoši franču koncepcijai par sociālās aprūpes centriem kā senioru cieņpilnas dzīves vidi, ar atbilstošu medicīnisko aprūpi, atpūtas iespējām, socializāciju un citām priekšrocībām, kas atbilst viņu vajadzībām. Francijā to īsteno kopš 1998. gada.

Šīs koncepcijas attīstītājs un projekta ieviesējs Patriks Grostets no Francijas teica: “Aprūpes koncepts ir dzīvesvieta senioriem, kuriem nepieciešama aprūpe. Tas nozīmē, ka senioriem tā ir pilnvērtīga un patīkama dzīves vieta, kas reizē dod iespēju saņemt kvalitatīvu medicīnisko aprūpi.

Katram iemītniekam tiek izstrādāta īpaša aprūpes programma, kas pielāgota viņa vajadzībām. Piemēram, seniors vai viņa radinieki izpilda īpašu anketu, kur atzīmē dažādas detaļas, ko pēc tam ņem vērā aprūpē: par mīļākajiem ēdieniem, aktivitātēm, atpūtas iespējām. Arī brokastis katram iemītniekam tiek pasniegtas istabiņā, katru nedēļu ir iespēja izvēlēties savu nākamās nedēļas ēdienkarti.”
Dzintaramelodija1_KM_19

Rezidencē senioru vajadzībām būs pieejams rezidējošais ārsts, psihoterapeits, ergoterapeits, kustību terapeits (fizioterapeits), kā arī medicīnas māsas. Atsevišķi būs pieejami friziera, podologa pakalpojumi un ķīmiskā tīrītava, notiks dažādi kultūras un atpūtas pasākumi. Istabiņās tiks nodrošināta veselības stāvoklim atbilstoša un moderna vide – gultasvieta (funkcionālā gulta), atpūtas krēsls, naktsskapītis, galds ar krēsliem, skapis un ergonomiska vannasistaba ar dušu. Senioriem būs iespēja ņemt līdzi savas personīgās mantas, mēbeles, televizoru. Visās istabiņās būs pieejams arī internets.

Pastāvīgajiem iemītniekiem uzturēšanās summa mēnesī būs aptuveni 600 latu. Atsevišķi izcenojumi ir īstermiņa uzturēšanās gadījumos un dienas stacionāram.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+