Latvijā
Rīga

Rīgā ekspluatācijā nodos 2000 jauno dzīvokļu0


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto-Shutterstock

Rīgā ir vairāk nekā 14 jaunie projekti būvniecības stadijā, no kuriem, paredzams, ka lielākie septiņi tiks nodoti ekspluatācijā jau šī gada laikā, tādējādi papildinot jauno projektu tirgu ar 2000 dzīvokļiem, teikts nekustamo īpašumu kompānijas “Ober-Haus” dzīvojamo platību tirgus pārskatā.

Šā gada pirmajā ceturksnī vidēji 21% no veiktajiem dzīvokļu darījumiem Rīgā bija ar dzīvokļiem jaunajos projektos un sagaidāms, ka jauno projektu īpatsvars darījumos turpinās pieaugt, prognozē “Ober-Haus”. Pirmajā ceturksnī jauno projektu segmentā vidēji mēnesī veikti 169 darījumi, kas ir par 5% vairāk nekā 2017.gada ceturtajā ceturksnī.

Kā novērojuši “Ober-Haus” eksperti, tad šobrīd jauno projektu segmentā tirgus ir stabils, tirgū ir pietiekams jauno dzīvokļu piedāvājums projektiem celtniecības stadijā un klientam ir izvēles iespējas. Jauno projektu attīstītāji biežāk izvēlas būvēt nelielus vienas vai divu istabu dzīvokļus, ar iespēju celtniecības laikā apvienot mazos dzīvokļus uz lielākiem pēc pieprasījuma. Šobrīd ir zems piedāvājums jauno projektu dzīvokļiem, kas jau ir reāli pabeigti un gatavi dzīvošanai, norāda “Ober-Haus”.

Cenas par jauno projektu dzīvokļiem mikrorajonos šā gada pirmajā ceturksnī ir vidēji no 1100 eiro līdz 1900 eiro par vienu kvadrātmetru.

Analizējot pilsētas centru, ekskluzīvo centru un Vecrīgu, konstatēts, ka vidējā viena kvadrātmetra cena ir saglabājusies nemainīga salīdzinot 2017.gada pēdējo ceturksni. Rīgas centrā tā ir 1400-3800 eiro par kvadrātmetru, bet Rīgas ekskluzīvajā centrā un Vecrīgā vidējā cena ir 2500-4800 eiro par kvadrātmetru.

Šā gada sākumā “Ober-Haus” klienti vislielāko interesi izrādījuši par divu vai trīs istabu dzīvokļiem cenu kategorijā no 75 000 eiro līdz 95 000 eiro.

LA.lv