×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
9. decembris, 2013
Drukāt

“Riga Fertilizer Terminal” nodevis ekspluatācijā minerālmēslu pārkraušanas termināli (1)

Foto: LETAFoto: LETA

Kundziņsalā topošā SIA "Riga fertilizer terminal" minerālmēslu īslaicīgās uzglabāšanas un pārkraušanas kompleksa ārpusobjekta civilās aizsardzības plāna sabiedriskā apspriešana.

Uzņēmums “Riga Fertilizer Terminal” nodevis ekspluatācijā jauno minerālmēslu pārkraušanas termināli, pirmdien Latvijas Tranzīta biznesa asociācijas sēdē sacīja uzņēmuma valdes loceklis Roberts Kļaviņš.

“Mēs esam nodevuši ekspluatācijā jaunuzcelto termināli. Tajā ir uzsākti testēšanas un kraušanas darbi,” sacīja Kļaviņš, norādot, ka terminālis ir jauns, drošs un perspektīvs.

Savukārt Latvijas tranzīta biznesa asociācija “Riga Fertilizer Terminal” uzņēma dalībnieku starpā.

“Riga Fertilizer Terminal” plānotā pārkraušanas jauda ir divi miljoni tonnu kravu gadā.

Kļaviņš iepriekš norādīja, ka investīciju apmērs projektā ir 45 miljoni eiro (31,6 miljoni latu). Projektu realizē divi uzņēmumi, kas jau profesionāli darbojas transporta un loģistikas jomā, – Krievijas “Uralhim” un Latvijas uzņēmums “Rīgas tirdzniecības osta”. Uzņēmumā klāstīja, ka pārkraušanas terminālis ļaus “Uralhim” nodrošināt eksporta produkciju kompānijai svarīgos starptautiskos tirgos, bet Rīgas ostai nodrošinās nozīmīgus kravu apmērus.

Jau vēstīts, ka pēc šogad aprīlī notikušā sprādziena ASV Teksasas štata Vestas pilsētā esošajā minerālmēslu ražotnē, kur gāja bojā vairāki cilvēki, Sarkandaugavas un Mežaparka apkaimē dzīvojošie centās apturēt SIA “Riga fertilizer terminal” minerālmēslu uzglabāšanas un pārkraušanas kompleksa būvi Kundziņsalā.  Norādot uz iespējamiem pārkāpumiem, iedzīvotāji valsts augstākās amatpersonas vēstulē lūdza apturēt kompānijai pirms pāris gadiem izsniegto būvatļauju.

“Riga fertilizer terminal” projekta vadītājs Jānis Priede aģentūrai LETA gan toreiz uzsvēra, ka iedzīvotāji ir pārpratuši, jo Teksasā sprādzis amonjaks, nevis amonija nitrāts, kas palikusi teju vienīgā viela, kas nav sprāgusi. “Amonija nitrāts nedeg un nesprāgst. Tas ir lauksaimniecības produkts, minerālmēsli, ko sausā veidā nevar pat aizdedzināt, kur nu vēl uzspridzināt,” norādīja Priede. Viņš atzina, ka šo materiālu izmanto arī sprāgstvielu izgatavošanā, taču viņš uzsvēra, ka amonija nitrāts tajos ir tikai viena no sastāvdaļām.

Arī Rīgas domes vadība ir pauda nostāju, ka jaunais termināls nekaitēs rīdziniekiem, turklāt šāda veida minerālmēsli Rīgas ostā tiek pārkrauti arī pašlaik.

“Riga Fertilizer Terminal” ir izveidots 2009.gadā, un tas ir “Rīgas Tirdzniecības ostas” (49%) un Krievijas ķīmijas kompānijas “Uralhim” meitasuzņēmuma Kiprā “Uralchem Freight Limited” (51%) kopuzņēmums. Tā pamatkapitāls ir 9,6 miljoni latu.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Ja 51 % krieviem, tad vienalga kam ir pārējās akcijas – mēsli būs tikuntā.

Draugiem Facebook Twitter Google+