Latvijā
Kriminālziņas

Garnadži filmas veidotājus atstāj bez tehnikas un uzfilmētā materiāla0

Foto no Pixabay.com

Vakar ap plkst.6.20 Rīgā, Krišjāņa Barona ielā, apzagta studija “Look at Riga”, no kuras aiznesta gan filmēšanas tehnika, gan kādas nepabeigtas filmas materiāli.

Kā sociālajā tīklā “Facebook” raksta studijas pārstāvis, zagļi ar lauzni uzlauzuši studijas durvis un aiznesuši datoru, monitoru, kino kameru, žiroskūteri, kā arī niršanas aprīkojumu un citas lietas. Vienlaikus nozagti datora cietie diski ar filmas “A to B Rollerski” jeb “Neiespējamais ir iespējams” materiāliem un daudzu citu projektu materiāliem. Studija vēl neesot apzinājusi visas pazudušās mantas.

Studijas pārstāvis atzīmējis, ka ir saglabājusies arī cita nozagtās filmas darba materiālu kopija.

Kā aģentūru LETA informēja studijas pārstāvis Arnis Aspers, studijai radītie materiālie zaudējumi ir apmēram 8000 eiro, tomēr viņš skaidroja, ka intelektuālais zaudējums, kas saistīts ar cieto disku nozagšanu, nav izmērāms naudā. “Ja mums nebūtu vēl viena filmas “A to B Rollerski” kopija, tad šis zaudējums būtu dramatisks,” norādīja Aspers, piebilstot, ka cietajos diskos bija arī citi projekti, pie kuriem studija strādāja jau gadiem, un tiem diemžēl kopiju nav.

Studijas pārstāvis arī publicējis bildes ar diviem iespējamajiem aizdomās turētajiem vīriešiem un aicina cilvēkus, kuri viņus atpazīst, ziņot Valsts policijai. Tāpat studija aicina zagļus atdot mantas, kuras, “iespējams, nejauši pielipušas pie rokām”.

Valsts policijas preses pārstāve Elīna Sprudzāne aģentūrai LETA pastāstīja, ka pirmdienas rītā policija saņēma iesniegumu par zādzību ar iekļūšanu studijā Barona ielā. Policija ieguva videonovērošanas kameru ierakstus un aizdomās par šo noziegumu sāka divu vīriešu meklēšanu. Vienu aizdomās turēto jau izdevās aizturēt pirmdienas vakarā. Policija sāktajā kriminālprocesā turpina izmeklēšanu, tostarp, otra vīrieša meklēšanu.

Kā liecina “Firmas.lv” informācija, 2016.gadā SIA “Look at Riga” apgrozījums bijis 149 074 eiro. Uzņēmums 2016.gadā strādājis ar 17 114 zaudējumiem. Uzņēmums pilnībā pieder Laurai Projumai. Šā gada 7.martā uzņēmuma Valsts ieņēmumu dienesta administrētais nodokļu parāds bijis 3 600 eiro.

LA.lv