×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.3°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
31. augusts, 2012
Drukāt

«Riga Food» – vispirms ielās 


Foto - Līga VasiļūnaFoto - Līga Vasiļūna

Šogad pirmo reizi starptautiskā pārtikas izstāde “Riga Food 2012” izies ārpus izstāžu telpām, no 1. līdz 9. septembrim Rīgas iedzīvotājus un viesus aicinot piedalīties Gastronomijas festivālā. Gastronomijas festivāla dalībnieki būs vairāk nekā 40 galvaspilsētas restorāni, bāri un kafejnīcas.

 

Šā festivāla mērķis ir popularizēt tradīciju ēst ārpus mājas un mainīt uzskatu, ka tas ir dārgi. Lai maltīte būtu patīkama, apmeklētājus priecēs vēl nebijušas ēdienkartes, speciāli piedāvājumi un īpašas atlaides.

“Riga Food” projekta vadītājs Rolands Nežborts pastāstīja, ka ideja par izstādes ietvaru paplašināšanu aizgūta no Vācijas pilsētas Ķelnes, kurā reizi divos gados vienlaikus ar plašu pasaules pārtikas izstādi pilsētas restorāni un kafejnīcas kļūst par gastronomijas festivāla dalībniecēm. “Nākotnē vēlamies savu darbību paplašināt vēl tālāk par mūsu galvaspilsētu ienākošā tūrisma virzienā,” ieceres atklāja ilggadējais projekta vadītājs R. Nežborts.

Starptautiskā pārtikas izstāde “Riga Food 2012” Ķīpsalas izstāžu centrā notiks no 5. līdz 8. septembrim. R. Nežborts lepojas, ka izstāde jau guvusi starptautisku atpazīstamību, tajā ir stabils skaits valstu kopstendu un dalībnieku vidū pirmoreiz būs arī citvalstu lielie koncerni.

 

“Šī izstāde ir nozīmīgs starta punkts arī Latvijas vidējiem un mazajiem ražotājiem, lai ar viņu produkciju iepazītos ne tikai gala patērētājs, bet tiktu nodibināti kontakti ar tirgotājiem. Tādēļ mūsu uzņēmēji ir gatavi šeit prezentēt savu produkciju.

 

Šogad izstādē daudz jaunu un unikālu produktu būs ne tikai inovāciju stendā, bet arī atsevišķos dalībnieku stendos, kā arī Latvijas Valsts agrārās ekonomikas institūta un Zemkopības ministrijas līdzfinansētajā Latvijas pārtikas uzņēmumu kopstendā,” uzsver R. Nežborts. “Kopstendā būs pārstāvēti dažādu novadu piena produktu ražotāji, maizes cepēji, medus ražotāji, augļu un ogu audzētāji un pārstrādātāji, vīna darītāji, savukārt Rīgas pilsētu pārstāvēs SIA “Rīgas piensaimnieks”, sīpolu marmelādes ražotāji no SIA “Waras ula” un a/s 
”Vidzemes maiznīca”.”

Atšķirībā no iepriekšējām izstādēm “Riga Food 2012” stendā “Inovācija pārtikai” būs arī vairāki jaunumi, kas radušies, sadarbojoties biznesa inkubatoru uzņēmumiem un pētniecības institūtiem, kā arī augstskolām, un īpaši liels skaits biznesa inkubatoru pārstāvēto uzņēmumu.

 

Viens no spilgtākajiem šā gada stenda dalībniekiem ir SIA “Felici” ar savu produktu – dabisku musli slaidumam un veselībai. Tas tapis sadarbībā ar Latvijas Lauksaimniecības universitāti, Latvijas Valsts augļkopības institūtu un Priekuļu lauk
augu selekcijas institūtu.

 

Jauno produktu, kura sastāvā ir tritikāle, linsēklas, auzas, rudzi, topinambūrs, spelta, kailgraudu mieži, žāvēti augļi un dārzeņi, kā arī kanēlis, septembrī varēs nopirkt arī veikalos. Vēl stendā apmeklētāji varēs iepazīt un nogaršot zirņu miltu izstrādājumus – vafeles, cepumus, maizi un kotletes, bioloģiskos pārtikas biezeņus bērniem, Latvijā izstrādātus imūnsistēmu stiprinošus produktus, jaunākās bumbieru šķirnes un sulas, miežu graudu zupas un klimpas u. c.

Jāpiebilst, ka stenda “Inovācija pārtikai” dalībnieku pulkā šogad kopā ar organizatoru – Latvijas Tehnoloģisko centru un Eiropas Biznesa atbalsta tīklu Latvijā – ir universitātes, dažādi institūti un citi.

Noteikti jāpiemin arī daudzie un dažādie “Riga Food” konkursi, kuros izraudzīsies labāko Latvijā ražoto maizi, medu, ekoproduktus, pienu, krējumu un sieru, noskaidros labāko pavāru un pavārzelli, konditoru un bārmeni. Pasākuma rīkotāji sola, ka pavāru konkursi būs interesants šovs arī izstādes apmeklētājiem.

 

Uzziņa

Starptautiskā pārtikas izstāde “Riga Food 2012” notiks no 5. līdz 8. septembrim izstāžu centrā Ķīpsalā.

5. septembrī izstāde būs atvērta nozares profesionāļiem, no 6. līdz 8. septembrim – ikvienam interesentam.

Ieejas biļetes cena – 
3 lati, pensionāriem, skolēniem – 2,50 lati.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+