Latvijā
Rīga

Rīga gaidāmajai apkures sezonai ir gatava: Burovs aicina nomaksāt parādus par siltumenerģiju0


Pilnsabiedrības “Siltumserviss Rīga” valdes loceklis Tengizs Adamjancs (no kreisās), SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” valdes priekšsēdētājs Aivars Gontarevs, Rīgas domes priekšsēdētājs Oļegs Burovs un AS “Rīgas Siltums” valdes loceklis Uģis Osis piedalās preses konferencē par Rīgas gatavību gaidāmajai apkures sezonai.
Pilnsabiedrības “Siltumserviss Rīga” valdes loceklis Tengizs Adamjancs (no kreisās), SIA “Rīgas namu pārvaldnieks” valdes priekšsēdētājs Aivars Gontarevs, Rīgas domes priekšsēdētājs Oļegs Burovs un AS “Rīgas Siltums” valdes loceklis Uģis Osis piedalās preses konferencē par Rīgas gatavību gaidāmajai apkures sezonai.
Foto: LETA/Evija Trifanova

Otrdien, 17. septembrī, Rīgas domes (RD) priekšsēdētājs Oļegs Burovs informēja, ka galvaspilsēta ir gatava gaidāmajai apkures sezonai. Vienlaikus Burovs aicināja visus siltumenerģijas patērētājus pilnībā norēķināties par saņemto siltumenerģiju, lai nākotnē nebūtu jāmaksā soda naudas, portālam “La.lv” pavēstīja RD Sabiedrisko attiecību nodaļā.

Rīgas domes mērs Burovs sacīja: „Šodien kopā ar atbildīgajiem par apkures sezonas uzsākšanu Rīgā pārrunājām vai galvaspilsēta gan tehniski, gan arī finansiāli ir sagatavojusies gaidāmajai apkures sezonai. Kā man apliecināja uzņēmuma „Siltumserviss Rīga” pārstāvis, tad šogad ir veikta virkne darbu, lai apkures sezona iesāktos bez kavējumiem un par to rūpēsies arī atbildīgie darbinieki. Arī „Rīgas namu pārvaldnieka” apsaimniekotajās mājās ir veiktas investīcijas, lai sagatavotos gaidāmajai apkures sezonai. Ja šodien sanāksmes dalībnieki šo apliecināja vārdos, tad es ceru, ka šie vārdi realizēs arī brīdī, kad ēkas tiks pieslēgtas siltumapgādei, bet, ja tomēr nē, tad pašvaldība uz iedzīvotāju sūdzībām reaģēs nekavējoties un situācijai tiks rasts ātrs risinājums.”

Gatavību gaidāmajai apkures sezonai apstiprināja visu atbildīgo institūciju pārstāvji.

AS „Rīgas siltums” valdes loceklis Uģis Osis uzsvēra, ka ir veiktas visas nepieciešamās hidrauliskās pārbaudes, pabeigti pilnīgi visi plānotie remontdarbi gan siltumtīklos, gan siltumcentrālēs, kā arī noslēgti līgumi par kurināmā piegādi. Osis atzīmēja, ka 98 % siltumenerģijas patērētāju ir pilnībā norēķinājušies par pakalpojumu.

Rīgas domē informē par gatavību gaidāmajai apkures sezonai

Apkures sezonai ir gatava arī pilnsabiedrība „Siltumserviss Rīga”, par kuras darbību iepriekšējās apkures sākumā bija daudz sūdzību no iedzīvotājiem. Uzņēmuma valdes loceklis Tengizs Adamjancs sacīja, ka vasaras sezonā ir veikti nopietni siltummezglu remontdarbi, problemātiskākās dzīvojamās mājas aprīkotas ar automātiskajām datu nolasīšanas un regulēšanas iekārtām. Tāpat uzņēmums ir izveidojis visu siltummezglu reģistru un īpašu kvalitātes nodaļu.

Arī SIA „Rīgas namu pārvaldnieks” (RNP) valdes priekšsēdētājs Aivars Gontarevs apliecināja, ka uzņēmums ir gatavs apkures sezonas uzsākšanai. RNP esot daudz strādājis ar iedzīvotājiem, lai samazinātu parādus.

Ja iepriekšējos gados kopējais parādu apjoms ir bijis 15 – 16 miljoni eiro, tad pirms šīs apkures sezonas tas esot aptuveni 11 miljoni eiro.

Gontarevs aicināja parādniekus steigties vēl samaksāt savus parādus.

Pašvaldība atgādina, ka apkures sezonas uzsākšana ir atkarīga no laika apstākļiem. Tiek prognozēts, ka šogad apkuri pakāpeniski varētu sākt pieslēgt no oktobra sākuma.

Ja dzīvojamās ēkas iemītnieku vairākums vienojas, tad apkuri viņu namam var pieslēgt arī ātrāk. Par šādu vēlmi jāinformē savs apsaimniekotājs.

LA.LV Aptauja

Vai esi parādā par patērēto siltumenerģiju Rīgā?

  • Nē, neesmu - esmu samaksājis visus rēķinus.
  • Jā, esmu vēl parādā...

LA.lv
LE
LETA
Latvijā
Rīgā degoša adventes vainaga dēļ evakuē 70 cilvēkus
5 stundas
MZ
Monika Zīle
Latvijā
Monika Zīle: Toksiskā dārza augļi 1
6 stundas
VS
Viesturs Sprūde
Latvijā
1919. gada 8. decembrī. Latvijas skolu likumdošanas sākumi
6 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

IP
Ilze Pētersone
Kultūra
Klīstošais holandietis atgriezies mājās. Saruna ar Egilu Siliņu
2 stundas
LE
LETA
Dabā
Meklēt cimdus vai gumijas zābakus? Pirmdienas laika prognoze
26 minūtes
LA
LA.LV
Ekonomika
Šodien stājas spēkā jauns vilcienu kustības saraksts ar būtiskām izmaiņām visos maršrutos
6 stundas
KD
Krista Dzidzēviča
Kokteilis
Populārais amerikāņu šovs parodē Levitu
2 stundas
LE
LETA
Veselam
Atklāj, kāda ir Latvijas Onkoloģijas centra ārstu vidējā alga
42 minūtes