Kultūra
Teātris un kino

Rīgā gaidāms Daugavpils teātra rudens0

Foto – Džeina Saulīte

Septembrī Daugavpils teātris dosies viesizrādēs uz VEF Kultūras pili ar trim izrādēm, LA.lv uzzināja teātrī.

Vēloties uzdāvināt saviem Rīgas skatītājiem krietnu devu humora, Daugavpils teātris piedāvās vienu no savām jaunākajām komēdijām “Hantele killeram” un komēdiju-ilgdzīvotāju “Ekstrasensa cīņa”. Tāpat VEF Kultūras pils skatītājiem būs iespēja noskatīties arī Daugavpils teātra jaunāko iestudējumu – mūziklu “Džeina Eira”.

Komēdija “Ekstrasensa cīņa” (rež. I. Lūsis, 3. septembrī plkst. 19 VEF kultūras pilī), pateicoties skatītāju mīlestībai, Daugavpils teātra repertuāru nepamet jau piecus gadus. Tā ir izrāde par pavisam vienkāršu ģimeni, par vīru un sievu, kuri ir pelēkās ikdienas, vispārējās neapmierinātības un sadzīves nogurdināti. Šis pāris ir iegājis strupceļā, un viņu nedienas mēģinās atrisināt amizants ekstrasenss. I

Režisora Dž. Dž. Džilindžera komēdija “Hantele killeram” (4. septembrī plkst. 19) vēsta par kāda filologa pirmajiem soļiem killera arodā. Saprotams, ka inteliģents ģimenes cilvēks nav dzimis par aukstasinīgu slepkavu. Kā gan sevī nepārliecinātais filologs spēs pārliecināt, ka ir pieredzes bagāts speciālists “problēmu likvidēšanā”?

Rudens viesizrādes Rīgā Daugavpils teātris noslēgs 18. septembrī plkst.19 ar Kima Breitburga mūziklu krievu valodā “Džeina Eira” (rež. O. Šapošņikovs). Mūzikls ir iestudēts pēc Šarlotes Brontē romāna “Džeina Eira” motīviem, kurš līdz pat šai dienai aizrauj lasītāju sirdis visā pasaulē. Tas nav vienkārši romantisks stāsts par mīlestību starp guvernanti Džeinu Eiru un noslēpumaino misteru Ročesteru. Iestudējumā piedalās gandrīz visa Daugavpils teātra trupa, kā arī profesionāli solisti no Daugavpils, Rīgas un Baltkrievijas. Par mūzikla vokālo sniegumu rūpējās Latvijas Nacionālās operas soliste Ilona Bagele un kormeistars Jevgeņijs Ustinskovs.

Saistītie raksti
LA.lv