Latvijā
Rīga

Rīga gatava šonakt prognozētajam sniegam 16

Foto EPA/LETA

Ņemot vērā prognozētos laika apstākļus, Rīgas domes Satiksmes departaments ielu, tiltu un pārvadu uzturēšanas darbos iesaistījis visas pilsētai pieejamās tehnikas vienības, aģentūru LETA informēja departamenta pārstāve Una Ahuna-Ozola.

Pilsētai ir pieejamas 59 ziemas tehnikas vienības – 34 kompleksās ielu tīrāmās un kaisāmās mašīnas, 16 kompleksās ietvju tīrāmās un kaisāmās mašīnas, septiņi autogreideri un divi sniega savācēji. Rīgas tiltiem pieejamas astoņas tehnikas vienības, centra uzturētājiem – divas, Vidzemes priekšpilsētas uzturētājiem – četras, Zemgales priekšpilsētas – sešas, Latgales priekšpilsētas – sešas, Ziemeļu priekšpilsētas – trīs un Kurzemes priekšpilsētas uzturētājiem – trīs tehnikas vienības.

Satiksmes departamenta speciālisti aicina pārbaudīt transporta līdzekļu tehnisko stāvokli un atbilstību ziemas apstākļiem. Autovadītājiem iesaka ievērot lielāku braukšanas distanci un izvēlēties laika apstākļiem atbilstošu braukšanas ātrumu.

Ahuna-Ozola skaidro, ka ielu un tiltu uzturēšanas uzņēmumi Rīgā dežurē visu diennakti, lai nokrišņu laikā un līdz ar apledojuma veidošanos nekavējoties veiktu maģistrālo ielu un tiltu brauktuvju apstrādi ar pretslīdes materiāliem.

Kā vēstīts, sinoptiķi prognozē, ka šovakar Latviju no dienvidiem sasniegs plaša nokrišņu zona, kas naktī nesīs ilgstošu un brīžiem stipru snigšanu. Naktī lielākajā valsts daļā veidosies sniega sega, kas valsts centrālajā daļā sasniegs 5-10 centimetrus.

LA.lv