×
Mobilā versija
+2°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
3. februāris, 2015
Drukāt

Egils Līcītis: Rīga gāž no kājām (25)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Nils Ušakovs

Līdz šim no Rīgas iedzīvotāju acīm plūda pateicības asaras pilsētas galvas kungam, kuru citādi negodāja kā par kūmu Ušakovu. Gan tāpēc, ka mērijā dzīvo un strādā tik augstu, ka skaidrā laikā no turienes redz Maskavas torņus, gan tāpēc, ka plāni kā Kutuzovam. Katrā ziņā Nils sprauda uzdevumus, kas bez viņa pa spēkam būtu tikai titānam. Mērs, saposts zilā matroža uzvalciņā, ieradās spoži apgaismotās vietās, kur viņam pievērsa uzmanību, tika mesti kaislīgi skatieni.

Taču drūmajā 2015. gada ziemā valodās iezogas skābuma tonis pret Rīgas mēru, varoņa starojums blāvo, ilgi glabātais talismans – bezmaksas vai palētinātā trama biļete – izplēnē. Ziemeļu romantikas iedvesmotā “Saskaņas” sociāldemokrātija vairs nešķiet gādīga, jo draud padarīt rīdziniekus klibus ielu slidotavās, un 1. februārī Ušakova kroņa uzņēmums “Rīgas satiksme” apsveica ar tarifu, kas pamatīgi iztukšo darbaļaužu kabatas. Braukšanas biļete kļuvusi apzeltīta, itin kā Ušakovs pats vai Iveta Strautiņa ar otiņu mājās smalki zīmētu e-talonus. Božemoj, šitādu naudu plēst – eiro piecpa­dsmit par braucienu! Tas tak 100 rubļu pēc jaunā kursa!

Bet cilvēkiem, kas raduši pa pilsētu pārvietoties ar šikiem “Mercedes” fabrikās ražotiem autobusiem, ultramoderniem zemās grīdas tramiem un NASA inženieru projektētiem trolejbusiem, vajadzētu saprast – tāds teiksmainas greznības transporta parks kaut ko maksā! Un tie bijuši krāšņi, sālīti tēriņi, ko skopuļi no “Vienotības” valdības negrib nokārtot.

Tamdēļ ar ziedojumiem “Rīgas satiksmei” iztīrīs rīdzinieku ķešas, taču otrs jautājums – kā pasažieri tiks līdz pieturvietām, jo, uznākot sniegam, ietves cilvēku kustībai ir naidīgas, trotuāri pastāv ārpus iedzīvotāju kolektīvās drošības sistēmas! Sevišķi vecīšiem netīrīto ielu dēļ uzturēšanās ārpus mājas nav ieteicama un ir neiespējama. Pensionāriem galvenais palikt veseliem locekļiem un vienā gabalā, jo Ušakova sētnieku sakopjamo virsmu grumbuļainums parāda, ka šoziem ārā sastopamies ar hitleriskās Vācijas veikto bombardēšanas darbu pabeigtību.

Varētu valdībai uzkraut, kāpēc stihijas ap­stākļos rīdzinieku kājām nav piemontētas kāpurķēdes. Lepnā dome iztiek ar šarmantu plecu raustīšanu – nu ziema, un ko jūs gribējāt? Atraduši “degpunktu”! Pilsētniekiem, kas turas savos zābakos un nav izrādījuši pretimnākšanu pāraut kātus Traumatoloģijas un ortopēdijas institūta ģipsētajos, jārēķinās, ka priekšā vēl ir lāsteku sezona. Tikām izdzīvojušie spriež – tūlītēja emigrācija? Pietiks ar laišanos lapās no galvaspilsētas? Pašreklāmas kantorī vairs neskaita, cik procenti latviešu, cik ukraiņu atbalsta mēru, vai viss Pļavnieku kontingents nobalsos par iemīļoto vadītāju. Jo kā trīsrindē mācējis teikt ebreju dziesminieks:

“Ušakovam beidzas blats, par viņu nebalsos ne Rapoports, ne Kacs.”

Šoziem pat Nila tuvākie līdzgaitnieki skinhedi neiet slidenajās ielās, un arodbiedrība LABA ne par kādu naudu nepulcējas uz kvēliem mītiņiem. Jetijs, sniega cilvēks, tik lēkā lustīgs. Viņam izdabāts. Jetiji nelieto sabiedrisko transportu. Ak vai, cik maz jetiju starp balsstiesīgiem! Tā jau Ušakovs nesagaidīs pirmās sniegpulkstenītes mēra amatā!

Pievienot komentāru

Komentāri (25)

 1. shkeermi ar ekonomiku Atbildēt

  Minimaalaa alga Latvijaa 1400 eirikus ,tad bilete 1.40 centus LUUDZU DROSHI DRUKAAJIET…..ko nilushka parakstiija par daargo trammu,trolli atmaksaat miljoniem eirikus….kaa un paraadiiet papiirus Latvijaa. Beigu beigaas kaadas muusu algas katastrofaalas……iznemot nomenklatuuras un kampeejus

 2. Krokodila smaids

 3. Gluži ar tādu fizionomiju ( tikai pariku uzlicis (Kobzonss pat klāt nestāv)) Latvijā savus gastroļus mēdz reklamēt droši vien arī spaļčika Ušakova kumīrs – dzīļdziļais kreivu bards Grenenščikova kungs (velns, piedodiet, sajuku visos tajos ščos) no tālās guberņas Pētersburgas. Iesaku Ušakovam ar savu imperatiru Putinu plus visu Saskaņas centru plus pareizticīgo jaunavu Sudrabu (ai, tā jau teiks, ka viņa nav tā) apmeklēt šī kreivu barda koncertu. Tad redzēs, uz kādu tādu plaņētu visas tās budistu mīlētās dzīvās būtnes tiks uzaicinātas. Cerams, ka uz plaņētu ‘S ļubovju s Rossii”. Un tur nu mums, latviešiem, patiešām nav ko darīt!

 4. Lai nu būtu no Līcīša kunga mutes Dieva ausī,bet diez vai,diemžēl,daļa Rīgas latviešu ir pietiekami stulba,lai tā nenotiktu.

  • 90% brauceju cenu cēlums neskar vai skar mnimāli, tik medijos pasutits troksnis ko mediji ari taisa

   • 90% – pensionāri, studenti, skolnieki, skolotāji, invalīdi…..
    10% – strādājošie, kuri lv nav pametuši…….

    • ludzu konkrētus skaitļus par cik tava mēnešbiļete kļuvusi dārgāka ” strādnieks” atradies sēž kautkur zilupē labākā gadijumā, ticamāk vispār īrijā, un nu tik raksta cik biļetei rīgā jāmaksā

 5. Kas noticis – nekas nav noticis. Vienīgi valsts nebēr naudu Rigas domei par tās sniegrajām transporta brīvbiļetēm. Ja maksātu visi tad bilete būtu kaut kur varbūt kaut kur pie 70 – 80 centu, bet tā ir kā Grieķijā darba vietā dejo sirtaki un gaida lai Eiropa samaksā… Jautājums, kāpēc man no nodokļiem jāmaksā sirtaki dejotājiem?

  • neprasija par atlaidēm, mo kurām starp citu lauvas tiesu nosaka likums ka viņām jabut. valij prasija valsts tieu par iebraucejiem, jo vienotibas klķe tieši iebrauceju tiesibas nemaksāt pilnu cenu tik kaisligi aizstāveja. un vienotiba starp citu ari solija ka valsts savu daļu maksās, bet beigās kā vienmer solijumu neturēja. tā vietā tagad straujuma cenšas pārņemt biļešu cenu noteikšanas tiesibas, lai ar kātrejo” izņemuma likumu” noteiktu tādu kā viņa uzskata par pareizu, neviss cik reāli maksā

   • Par brīvu ir siers peļu lamatās, bet tikai otrajai pelei… Nav nekā neveiksmīgāka par to ka sāk dot kaut ko par brīvu vai puscenu. Tad vis sakuļās lielā sviestā un čiks vien iznāk ( kā ir Venecuēlā, būs Grieķijā ).

    • kāds sakars tam ar brivu sieru pelitei? tā ir finansu jomas sakārtošana, lai tie kas rīgas kasē nodokļus maksā nemaksatu divreiz un pārejie nebrauktu par puscenu. bet tev jau noteikti tāpat kā musu ministriem 2 augstākās izglitibas ekonomikā, kā rezultātā pamatus esi pavisam aizmirsis.

     • Šaubos, vai tu pats tos pamatus zini, ja tik īsu tekstu vari uzrakstīt ar 11 gramatiskām kļūdām, pamuļķi!!!

     • pedejais arguments kad nav ko likt pretim tad piesienas gramatikai čatā:) vai tapec tu neizlasiji? vai nesaprati rakstito, bet tev nebija argumentu ko likt pretim, tad nu izspeleji pedejo ” trumpi” parādot tik savu nespēju

 6. Par reklāmrakstiem (9.59) Atbildēt

  trāpījums greizs. Kāpēc gan Rīgas dome ar reklāmām tērē naudu medijos un vaino valdību? Tik naidīgs N.Ušakovs pret Latvijas valdību un tajā pašā laikā Krievijas valdību slavinošs. Uz vēlēšanām ar populismu pirka vēlētājus, bet atbildēt par savu populismu nevēlas.

  • tev ir menešbiļete? Atbildēt

   vai tu vispār pat rīgā nedzivoun nelieto sab trabnsportu? par cik palikusi dārgāka tava menešbiļete šomēnes konkretus skaitļus lūdzu nevis abstraktas lamas

 7. ko nu rakstat meligus reklāmrakstus? Atbildēt

  man uz darbu 2 transpotri turp atpakaļ. mēnešbiļete līdz šim maksāja 40 eirišus, tagad 50. lielākai daļai pasažieru vispār cenas nemainās daļai mazliet ceļas reāli dubultā maksā tik haotiskie brauceji kam atlaides nav un mēnešbiļetes ar nav jēgas pirkt, kā ari iebrauceji. 90% pasažieru ir ar visu apmierināti.

 8. pulkstenis labi redzams. Pats dzīvo labi. Mēra alga + Brīvostas piķis…
  Sūdzēties par valdību, kad pats netiek galā ar saviem populistiskajiem solījumiem kaut kā riebīgi un nožēlojami, vai tikai pats neatgādina Brežņevu brunčos.
  Labi apguvis demagoģijas pamatlikumus. Laikam no Putina mācījies.

 9. Protams, ka tā “Saskaņa” ar Ušakovu priekšgalā nav nekas ne sliktāks, ne labāks par “Vienotību”. Visi viņi ir VIENA brandža! Un tā savstarpējā “cīņa” jau nav cīņa par valstiskām lietām vai interesēm. Tā ir tikai grūstīšanās par vietu pie siles. Pamazām jau to sāk saprast, gan latvieši, gan t.s. krievvalodīgie.
  Arī šis rakstiņš pieder pie šādas “cīņas”. Ne jau pret valsts līdzekļu izsaimniekošanu vēršas raksta autors. Viņš atmasko naudas šķērdēšanu Ušakova partijas popularitātes celšanai, bet klusē par “Vienotības” vējā izmesto naudu. Saskaņiešu trubadūri savukārt “atmasko” Vienotības sastrādātās nejēdzības , bet klusē par savējiem. Lūk, arī visa “cīņa”! Bet valsts un tautas intereses gan vieniem, gan otriem, ir dziļi pie kājas.

 10. piniba piekritu!!! Priecajos ka dzivoju pieriga un transports vecaja cena!!! Hei hei ridzinieki nakat pie mums!!!!

 11. Protams, nevaru apgalvot, bet man šķiet, ka Latvija ir viena no tām retajām zemēm pasaulē, kur ziemās netīra kājnieku ietnes.

 12. N. Ušakovs-Strautiņš gaida, lai valdība samaksā viņa neprātīgo izšķērdību.
  Ušakovs = Grieķija,
  Valdība = Vācija.

Lasītāju aptauja
Gata Šļūkas zīmējums
Gatis Šļūka. TV tematiskās pakas

Nacionālā apvienība šonedēļ koalīcijas padomē aicināja valdību veidojošās partijas “spert izlēmīgus soļus valsts informatīvās telpas aizsardzībā”, jo “absurda situācija, ka valstij piederošais uzņēmums “Lattelecom” ar plašu Kremļa televīzijas kanālu piedāvājumu savās paketēs faktiski darbojas pretēji Latvijas drošības interesēm.”

“Lattelecom” padomes priekšsēdētājs Gatis Kokins, televīzijā diskutējot par iespējām ierobežot Krievijas propagandas TV kanālus, sacīja: “Lielākā daļa mūsu klientu – apmēram trīs ceturtdaļas klientu – izsakās ļoti negatīvi par varbūtību, ka viņu TV pamatpakā varētu nebūt šo Krievijas kanālu. Līdz ar to tīri komerciāli tas būtu absolūti nepieļaujams lēmums.” Tiem klientiem, kas vaicā, kāpēc netiek dota iespēja izvēlēties tādas paketes, kurās nav Krievijas kanālu, “Lattelecom” parasti atbild, ka lētāk no biznesa viedokļa ir iekļaut Krievijas kanālus, bet, ja veidotu kanālu paketi bez tiem, tā patērētājiem izmaksātu ļoti dārgi.

Vai ir pareizi Likteņdārza zemi nodot valsts īpašumā?
Draugiem Facebook Twitter Google+