Ekonomika
Īpašums

Treknajos gados ņemts kredīts “iegāž” divu bērnu ģimeni, vienīgo mājvietu pārdod izsolē 16


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto – Shutterstock

Piektdien notika izsole, kurā rīdziniecei Kristīnei piederošais divistabu dzīvoklis tika pārdots. Kristīnei un viņas abiem bērniem – studentei Sanitai un dēlam Tomam tā ir vienīgā dzīvesvieta, taču tas nav bijis šķērslis rīkot izsoli.

Ģimene mita divistabu dzīvoklī Vairoga ielā. Paaugoties abiem bērniem, vecākiem likās tikai normāli iegādāties lielāku dzīvokli, “lai dēlam ir sava istaba, meitai – sava, vecākiem guļamistaba un vēl viena kopīga istaba, kas toreiz nešķita nekāda greznība”. Meitai tolaik bija 9 gadi, dēlam 8 gadi.

2007. gada sākumā Kristīnes vīrs nolēma ņemt kredītu, lai tiktu pie četristabu dzīvokļa Rīgā, kurš bijis arī jāremontē. Abiem bijis tam laikam labi apmaksāts darbs – Kristīne strādāja apdrošināšanas jomā, bet vīram piederēja privātfirma, kas darbojās celtniecības nozarē. Ar abu ienākumiem pieticis, lai vienotos ar “SEB banku” par 150 tūkstošu eiro kredīta saņemšanu. Kredīts izsniegts Kristīnes vīram, bet viņa pati bija galvotāja, kā ķīla kalpojis jau pieminētais divistabu dzīvoklis un ieķīlāts arī četristabu dzīvoklis. Faktiski kredīts tika ņemts pašā krīzes priekšvakarā.

Pēc kāda laika Kristīne zaudēja darbu, jo viņas iepriekšējā darbavieta samazināja štatus ekonomiskās krīzes dēļ, bet vīram šī iemesla dēļ ienākumi samazinājās. Četristabu dzīvokli ģimene bija spiesta pārdot, jo nespēja samaksāt rēķinus. Lieki teikt, ka dzīvokļa vērtība bija samazinājusies uz pusi un to varēja pārdot tikai par 60 tūkstošiem eiro.

Ģimene atgriezās divistabu dzīvoklī, taču tas nule kā nonācis zem izsoles āmura. Kristīne uzskata, ka viņas fiziskās maksātnespējas administratore pārkāpusi viņas un viņas ģimenes tiesības. Proti, administratore likumā noteiktā kārtībā nav laicīgi nav darījusi zināmu par Maksātnespējas likuma 148.panta normu,kas paredz noslēgt vienošanos ar nodrošināto kreditoru par parādnieka mājokļa saglabāšanu īpašumā.

“Neinformēšana par maksātnespējas likuma 148.panta nosacījumiem ir traktējama kā manu tiesību un likumisko iespēju slēpšana,dēļ kā man un manai ģimenei ir nodarīti rupji procesuālo un pamattiesību normu pārkāpumi,” iesniegumā Kristīne informējusi savu administratori. Administratore sev veltītos pārmetumus noraida.

Lai arī 15. septembrī Kristīne iesniedza lūgumu “SEB bankai” piekrist nepārdot dzīvokli izsolē un administratorei iesniegts lūgums pārtraukt izsoli, banka 16. septembrī atbildēja, ka izsole jau ir notikusi.

Plašāk par šo gadījumu lasiet otrdien “Latvijas Avīzē”!

LA.lv