×
Mobilā versija
+8.1°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
10. aprīlis, 2014
Drukāt

Rīgā – ģitārspēles virtuozs Tomijs Emanuels 


Tomijs_Emanuels_3

Ar vienīgo koncertu Baltijā 14. aprīlī Rīgas Kongresu namā uzstāsies visu laiku izcilākais ģitārspēles virtuozs Tomijs Emanuels. Šī Latvijas skatītājiem būs jau piektā tikšanās ar austrālieti.

Tomija Emanuela līdz pilnībai izkoptā spēles tehnika, virtuozitāte, dvēseliskums, kā arī lieliskais skatuves šovs klausītāju pārņem savā varā. Pats Tomijs savu spēles manieri sauc vienkārši – par pirkstiņstilu. Tas nozīmē, ka ģitārists spēlē uz instrumenta vienlaikus gan pavadījumu, gan melodiju. Līdzīgi kā pianists spēlē klavieres. Ģitārists vienlaikus ir arī lielisks bundzinieks un mēdz uzdziedāt, un reizumis ar fantastisku veiklību pārslēdzas no ģitāras uz bungām, nezaudējot dziesmas ritmu un plūdumu.

Koncerta laikā varēs novērtēt, kā mākslinieka pirkstiņi ņirb pār stīgām neticamā ātrumā. Brīžam kustība pierimst, lai mirkli vēlāk, kad liekas, jau tūlīt, tūlīt tā aprausies, sekotu jauns kāpinājums. Mākslinieks asprātīgi ietver pazīstamu kompozīciju variācijas, kombinējot, veidojot pārejas un asociācijas. Visa pamatā ir ritms, ritms un vēlreiz ritms. Par sajūtām pēc pirmā Tomija koncerta Latvijā Ingrīda Ivane savā recenzijā rakstīja: “Mūzika ņirb, viļņo, ietriecas skatītāju zālē un seko emociju atsitiens atpakaļ – skatuves virzienā, atkal viens vilnis un vēl. Sajūta kā ienirstot caurspīdīgā ūdenī, milzīgā ātrumā apkārt sagriežas krāsu, skaņu virpulis, nepārtraukta kustība, skaņu viļņi veļas pāri, gremdējot, ceļot.”

Ēriks Kleptons par Tomiju ir teicis: “Vislabākais ģitārists, ko jebkad esmu dzirdējis.” Ģitārists sāka spēlēt četru gadu vecumā, kad viņu paņemt ģitāru rokā iedrošināja kāds cits ģitārspēles virtuozs, nelaiķis Čets Atkinss. Savu profesionālo karjeru viņš sāka sešu gadu vecumā. Šo gadu laikā ar savu talantu Tomijs iekarojis ne tikai dzimto Austrāliju, bet arī miljoniem pielūdzēju visos kontinentos.

Savas karjeras laikā Tomijs muzicējis kopā ar tādiem izciliem mūziķiem, kā, piemēram, Čets Atkins, Ēriks Kleptons, Sers Džordžs Martins, Henks Mārvins, Džo Velšs, Stīvijs Vonders, Noukijs Edvards no “The Ventures”, Less Pols, Kīts Urbans, kā arī ar Leksingtonas, Dortmundas un Rietumaustrālijas simfoniskajiem orķestriem. Kā arī spēlējis Sidnejas 2000. gada Olimpisko spēļu noslēguma ceremonijā.

Kopš 1984. gada Tomijs daudzkārt ir saņēmis dažādas mūzikas balvas un labākā ģitārista titulus gan dzimtajā Austrālijā, gan ārvalstīs, divas “Grammy” nominācijas; izdevis 21 mūzikas albumu, no kuriem jaunākais ir “Live and Solo in Pensacola, Florida”, kas tika izdots 2013. gadā.

UZZIŅA


14. IV 19.00 Rīgas Kongresu nams.

Biļetes: Biļešu servisa kasēs, www.biļesuserviss.lv

Cena: EUR 18 – 67,5.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+