×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.6°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
14. decembris, 2013
Drukāt

Rīgā iededz Ziemassvētku egli; pilsētu rotās teju tūkstoš jaunu LED dekoru

Foto - F64, RDFoto - F64, RD

Sagaidot trešo Adventi, Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs 14. decembra pēcpusdienā svinīgi iededza Ziemassvētku Rīgas egli 11. novembra krastmalā, kur 31. decembrī paredzētas rīdzinieku un pilsētas viesu tradicionālās Jaunā gada sagaidīšanas svinības, portālu “LA.lv” informēja RD.


Kopā ar Rīgas egli pakāpeniski tika iedegts arī svētku apgaismojums visā pilsētā, tostarp 11. novembra krastmalā. Egli rotājis mākslinieks Visvaldis Asaris. Egles iedegšanu vēroja liels skaits rīdzinieku un pilsētas viesu.

Uzņēmums “Rīgas gaisma” svētku noformējumam pilsētā šogad ir uzstādījis jaunas virtenes un dekorus. Kopumā 980 jauni LED dekori (zvaigznes, lodes, “pilošās lāstekas”) un 590 jaunas LED virtenes izvietotas šādās ielās: A.Čaka ielas posmā no Bruņinieku līdz Tallinas ielai, Brīvības ielas posmā no Tallinas ielas līdz Gaisa tiltam, Elizabetes ielas posmā no Tērbatas līdz Kr.Barona ielai, Kr.Barona ielas posmā no Elizabetes līdz Merķeļa ielai, 11. Novembra krastmalas posmā starp Akmens un Dzelzceļa tiltiem, jaunizbūvētajā Krasta ielas promenādē, Brīvības gatves posmā starp Juglas ielu un Brīvdabas ielu, Lielirbes ielas posmā starp Ventspils ielu un K.Ulmaņa gatvi, Raiņa bulvārī starp Kr.Barona un 13. Janvāra ielu, Brīvības bulvāra kokos pie Brīvības pieminekļa, A.Pumpura ielā, J.Alunāna ielā, Pulkveža Brieža ielas posmā starp Elizabetes un Hanzas ielām, Merķeļa ielā starp Marijas un Kr.Barona ielām, kokos Kr.Barona ielā pie Skolēnu pils, Brīvības ielas un G.Zemgala gatves krustojumā, kokos Kr.Valdemāra ielā pie 2. ģimnāzijas.

Tuvākā laikā paredzēta arī jaunu dekoratīvo objektu uzstādīšana uz Kalnciema ielas pārvada un Vecrīgas ielās, kā arī tiks uzlabots dizains dekoratīvajiem dekoriem balstos uz Akmens tilta un papildināts to skaits.

Tostarp pilsētā ir uzstādīti arī iepriekšējos gados izmantotie svētku dekoratīvie elementi pilsētas ielās un parkos: 11. novembra krastmalā, uz Vanšu tilta, 13. janvāra, Alberta, Antonijas, Elizabetes, Tērbatas, Strēlnieku, Vaļņu, A.Čaka, Brīvības, Merķeļa ielās, Raiņa, Kalpaka un Aspazijas bulvāros, Bastejkalna parkā, Esplanādē, kā arī vairākos pilsētas skvēros. Pavisam kopumā 2013. gadā Rīgā uzstādīti 2680 LED dekori un 1690 LED virtenes.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+