×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Anšlavs, Junora
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
27. marts, 2014
Drukāt

Rīga iegūst “viedās pilsētas” titulu (1)

Foto - LETAFoto - LETA

"Google Street View" automašīna Rātslaukumā, kura informācijas tehnoloģiju un interneta pakalpojumu koncerna "Google" uzdevumā sāk Rīgas un citu Latvijas pilsētu ielu fotografēšanu, lai attēlus ieļautu "Google" interneta karšu "Google Maps" īpašā skatījumā "Streetview".

Veiksmīgi pārvarot žurnāla “The New Economy” rīkotā “The New Economy Smart Cities Award” konkursa divas kārtas, Rīga ieguvusi viedās pilsētas titulu, portāls “LA.lv” uzzināja Rīgas domē.

Konkursa rezultāti paziņoti jaunākajā laikraksta pavasara numurā, un tā mērķis bija noteikt ilgtspējīgas attīstības pilsētas, kas darbojas kā “smart cities” jeb viedās pilsētas. Līdzās Rīgai viedās pilsētas titulu saņēmušas vēl 19 citas pilsētas – Taipeja, Luksemburga, Osaka, Rotderdama, Sanfrancisko, Toronto, Vankūvera, Viļņa un citas.

“Šāda titula iegūšana viennozīmīgi parāda, ka attīstība notiek pareizā virzienā. Tas nozīmē, ka Rīga vislabāk izmanto mūsdienu integrētās tehnoloģijas pakalpojumus un infrastruktūru enerģētikas, transporta un informācijas komunikācijas tehnoloģijas jomā, lai reaģētu uz sociālajām un ekonomiskajām sabiedrības vajadzībām,” uzsver Rīgas domes Pilsētas attīstības komitejas priekšsēdētājs Maksims Tolstojs.

“Līdz šim saņemtie pilsētas apbalvojumi apliecināja Rīgas kā pievilcīga un interesanta tūrisma galamērķa statusu šodien un tagad, bet šis vairāk pierāda to, ka mēs ejam pareizajā virzienā arī raugoties nākotnē, ka domājam un darām lietas ilgtermiņā,” skaidro Rīgas Tūrisma Attīstības biroja (RTAB) valdes locekle Vita Jermoloviča.

No visām lasītāju ieteiktajām pilsētām žūrijas locekļi izvēlējās 73 pilsētas, kas būtu piemērotas dalībai konkursā. Pirmās kārtas ietvaros Rīgas Tūrisma Attīstības birojs sadarbībā ar Rīgas domes Pilsētas attīstības departamentu un Rīgas enerģētikas aģentūru iesniedza atbildes uz trīs jautājumiem, kas saistīti ar pārvietošanās iespējām pilsētā. Savukārt, nākamajā noslēdzošajā kārtā, tika sniegta atbilde uz jautājumu, ko Rīgai nozīmētu iegūt viedās pilsētas titulu. Noslēgumā tika noteiktas 20 šim statusam piemērotākās pilsētas.

Publikācija apskatāma šeit:
http://www.theneweconomy.com/magazine

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Pilsēta vieda, bet cilvēki?

Draugiem Facebook Twitter Google+