×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
9. februāris, 2018
Drukāt

Rīga iekļuvusi labāko Eiropas tūrisma galamērķu pieciniekā (2)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Latvijas galvaspilsēta Rīga ieguvusi augsto piekto vietu sacensībā par prestižo Eiropas labākā tūrisma galamērķa jeb “European Best Destination” titulu 2018.gadā, portālu LA.lv informēja “Live Riga” sabiedrisko attiecību projektu vadītāja Anna Blaua.

Eiropas labāko tūrisma galamērķu pieciniekā iekļuvušas Bilbao, Kolmāra, Hvar sala un Rīga, bet par Eiropas labāko tūrisma galamērķi šogad atzīta Polijas pilsēta Vroclava. Kopumā visas 20 konkursa dalībvalstis saņēmušas vairāk nekā 320 000 balsu no 162 dažādām valstīm. Par Rīgu balsojuši gandrīz 30 000 cilvēku.

“Latvija uz citu konkursa dalībvalstu fona ir salīdzinoši maza ar nelielu skaitu iedzīvotāju, tādēļ būt Eiropas labāko tūrisma galamērķu pieciniekā mums ir liels panākums. Lai balsotu par Rīgu, apvienojās gan Rīgas iedzīvotāji, gan sabiedrībā zināmi cilvēki, mūsu partneri un tūrisma nozares pārstāvji. Ievērojamu atbalstu, 64% balsu, Rīga saņēmusi no balsotājiem ārvalstīs, kas liecina, ka tūristiem Rīga ir iecienīts un aizraujošs galamērķis jau šobrīd. Būt Eiropas labāko tūrisma galamērķu pieciniekā nozīmē ievērojamu publicitāti un atbalstu Rīgas popularizēšanai ārvalstīs 2018.gadā, kas ir īpaši zīmīgi šogad – Latvijas simtgades jubilejas gadā,” stāsta Rīgas Tūrisma Attīstības Biroja (RTAB) valdes priekšsēdētāja Vita Jermoloviča.

Šogad uz Eiropas labākā tūrisma galamērķa titulu pretendēja 20 Eiropas pilsētas: Rīga, Vroclava, Lisabona, Vīne, Londona, Atēnas, Milāna, Prāga, Budapešta, Parīze, Bilbao, Amsterdama, Kotora, Edinburga, Hvar sala, Berlīne, Barselona, Brisele, Kolmāra un Bohiņa.

Eiropas labākais galamērķis tika noteikts devīto gadu pēc kārtas, un Rīga balsojumā tika iekļauta otro reizi. Konkursu rīko Eiropas organizācija “European Best Destinations”, kas izveidota kultūras un tūrisma veicināšanai Eiropā. Latvijā konkursu atbalsta RTAB sadarbībā ar LIAA Tūrisma departamentu, Latvijas Institūtu, nacionālo lidsabiedrību “airBaltic” un citiem partneriem.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Tā nu tas ir – Rīga kļūst iemīļota, Amsterdama vairs nezina, kā tikt vaļā no tūristu plūdiem, kuri pārpludina to no rīta līdz vakaram – cauri Amsterdamai (600k iedzīvotāju) ik gadu izveļas 30 milj tūristu, ar attiecīgu uzvedību. Līdzīgi ir ar Īslandi, kura nesaprot, ko lai ar tiem iesāk – rāpjas kalnos autobusiem, krīt lejā, un apdedzinās karstavotos, izbradā unikālo dabu. Domāju, ka šī viesnīcu celšanas bums ir sagatavošnās tūristu miljoniem.

    • labāk būtu, ja neviens te nebrauktu, – bet tie kas te vēl ir uz vietas, aizbrauktu ! Bet mēs tad varētu ziemā grauzt ledu, vasarā ēst sēnes, zāli, ogas un priecāties par zaļu Latviju!!!
      :))))

Draugiem Facebook Twitter Google+