×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
13. novembris, 2014
Drukāt

Rīgā iemirdzēsies “Cirkopolis”

CirqueEloize_VALERIE_REMISE_1

Pirmo reizi Latvijā ieradīsies pasaulē pazīstamā cirka trupa “Cirque Éloize” no Kanādas, lai Valsts svētku dienā, 18. novembrī, hallē “Arēna Rīga” lielus un mazus skatītājus priecētu moderna cirka izrāde “Cirkopolis”. Modernais cirka mākslas šovs retro noskaņās guvis ievērojamu atzinību visā pasaulē.

Kanādas cirks “Cirque Éloize” radies 1993. gadā un, pastāvīgi attīstoties un piesaistot labākos cirka mākslas profesionāļus, šobrīd kļuvis par vienu no mūsdienu cirka mākslas līderiem. Cirka divdesmit gadu pastāvēšanas laikā tā repertuārā esošās desmit dažādās izrādes skatītājus priecējušas vairāk nekā 440 pilsētās 40 valstīs, un tajā dažādos projektos strādā vairāk nekā 100 mākslinieku. Cirka izrādes pulcē daudz skatītāju, gūstot gan cirka mīļotāju, gan jomas profesionāļu atzinību. Piemēram, pašlaik viens no “Cirque Éloize” uzvedumiem, “Rain”, ir skatāmas arī Brodvejā.

Rīgā skatāmā izrāde “Cirkopolis” ir viens no jaunākajiem “Cirque Éloize” iestudējumiem. Izrāde ir modernā cirka šovs, “cirka pilsēta”, kurā apvienoti pārsteidzoši akrobātikas, dejas un teātra elementi. Izrādes veidotāji apgalvo, ka šāda veida cirka māksla maina priekšstatu par to, kas īsti ir mūsdienu cirks. “Uz skatuves ir milzīgi ekrāni, un tajos demonstrētās videoprojekcijas aizved skatītāju iespaidīgā industriālā pasaulē, kur fantāzija provocē realitāti un kur urbāno anonimitāti un vientulību iekrāso multitalantīgo akrobātu priekšnesumu vieglums,” par izrādi saka koncerta izrādes organizētāja, aģentūras “Makroconcert” pārstāve Inese Keiša.

Radot izrādes “Cirkopolis” vizuālo noformējumu, tā autorus iedvesmojuši vairāki kino un literatūras klasiķu darbi – gan Frica Langa ikoniskā filma “Metropole” (1926), gan Terija Giljama “Brazīlija” (1985), gan arī vairāki Franca Kafkas darbi. “Cirkopolis” stils ir ieturēts liriskās retro noskaņās. Uz skatuves mākslinieciski augstvērtīgo stāstu izdejo 12 akrobāti, žonglieri, gaisa akrobāti un dejotāji.

“Cirkopolise ir iecerēta kā krustceles starp iztēli un realitāti, starp individualitāti un kolektīvismu, starp robežām un iespējām. Izrādes dzinulis ir dzīves poēzijas impulss, tas iemiesots cirka mākslā un humorā, būdams reizē nopietns un rotaļīgs. Ienākt Cirkopolisē nozīmē aizmirsties un ļauties jaunas cerības dzimšanai,” skaidro Ženo Penčo, “Cirque Éloize” radošais direktors un viens no izrādes “Cirkopolis” režisoriem.

“Cirkopolis” ir kā robežšķirtne starp iztēli un īstenību, individualitāti un kolektīvismu, starp robežām un to pārkāpšanu. To raksturo gan elpu aizraujošs izaicinājums cilvēka fiziskajām spējām, gan rotaļīgs un labsirdīgs humors,” raksturojot izrādi, piebilst tās veidotāji.

Šā gada jūnijā “Cirque Éloize” izrāde “Cirkopolis” saņēma prestižo Monreālas “Drama Desk” balvu kā labākie kategorijā “Unikāla teātra pieredze”. Izrāde nominēta ārpus Brodvejas spēlēto izrāžu apvienības balvai.

Varbūt noder

Izrāde 18. XI 18.00 “Arēnā Rīga”.

Biļetes: “Biļešu serviss” tirdzniecības vietās, www.bilesuserviss.lv.

Cena: EUR 7 – 30.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+