×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
30. janvāris, 2015
Drukāt

Rīgā ieradīsies krievu dzejnieks, disidents Jurijs Kublanovskis (1)

Ekrānšāviņš no youtube.comEkrānšāviņš no youtube.com

Pēc Mediju kluba ielūguma Rīgā 9. februārī ieradīsies dzejnieks, vēsturnieks un mākslas zinātnieks Jurijs Kublanovskis (1947), vēsta tikšanās rīkotāji.

Tikšanās ar dzejnieku, kurai dots nosaukums “21. gadsimta civilizācijas izaicinājumi: pasaule un Krievija”, notiks pirmdien, 9. februārī, plkst. 17 viesnīcas “Mercure Riga Centre” konferenču zālē

Jurijs Kublanovskis ir viens no pazīstamākajiem padomju disidentiem. Viņu dzeju augstu vērtēja divi Nobela prēmijas laureāti – Josifs Brodskis un Aleksandrs Solžeņicins. Brodskis sastādīja pirmo viņa dzejoļu krājumu, taču PSRS viņa darbi varēja iznākt tikai “samizdatā”.

1975. gadā Rietumos tika publicēta Jurija Kublanovska vēstule ar atbalstu Aleksandram Solžeņicinam. Pēc tam vēstules autors tika izsaukts uz Lubjanku un viņam liegta iespēja strādāt savā profesijā. Dzejnieks strādājis par sētnieku, kurinātāju, dievnamu sargu. 70. gadu vidū iepazinies ar pazīstamo garīdznieku Aleksandru Meņu un kļuvis par viņa garīgo dēlu. 1982. gadā tika izraidīts no PSRS, dzīvoja Minhenē un Parīzē, strādāja radio “Brīvība”. Viņa darbi tika publicēti slavenajā “samizdata” krājuma “Metropoļ”.

Savā dzimtajā zemē Kublanovskis atgriezās 1990. gadā; viņam negribēja atjaunot PSRS pilsonību, taču, impērijai sabrūkot, tika pieš;kirta Krievijas pilsonība.

Pēc atgriešanās Krievijā strādājis visdažādākajos literārajos izdevumos, darbojas komisijā, kas gatavo starptautisku tiesu pār komunistisko partiju un pasaules komunisma darbību

Saņēmis Aleksandra Solžeņicina prēmiju (2003), pirmais Jaunās Puškina prēmijas laureāts (2006).

Uz tikšanos aicināti visi interesenti; rīkotāji iepriekš lūdz reģistrēties pa e-pastu: medijuklubs@gmail.com. Uz šo pašu e-pasta adresi dzejniekam var nosūtīt arī jautājumus.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Татьяна Музыкина пенсионерка Atbildēt

    регистрация

Draugiem Facebook Twitter Google+