×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
19. oktobris, 2016
Drukāt

Rīgā ieradusies igauņu lauvene

Nūbijas lauvas zooloģiskajā dārzā Rīgā 1913.gadā.Nūbijas lauvas zooloģiskajā dārzā Rīgā 1913.gadā.

Rīgas Zooloģiskajā dārzā ieradusies igauņu lauvene, kuru apmeklētāji vēl nav redzējuši, jo dzīvniekam ir adaptācijas process jaunajās mājās. “Viņa vēl pucējas,” joko Rīgas zooloģiskā dārza pārstāvis Māris Lielkalns.

Āzijas lauvu mātīte no Tallinas zoodārza ieradās 7.oktobrī, lai iepazītos un aprastu ar iekštelpu apartamentiem. 21.oktobrī dienas vidū lauvenei Tori tiks piedāvāts pirmo reizi iznākt labiekārtotajā āra aplokā nobaudīt svētku mielastu.

Rīgas Nacionālā zooloģiskā dārza 104.dzimšanas dienā ir sarūpēta brīnišķīga dāvana – atjaunota Lauvu mītne un sagaidīts jauns iemītnieks, uzsver zoodārza pārstāvji. Lauvu mītnes āra aploka atklāšana notiks piektdien plkst.12. Lauvu mītnes āra aploka rekonstrukcijas darbi veikti pateicoties Rīgas domes, “Baltic Zinc Technics” un apmeklētāju atbalstam.

Vēsturiski veidotā “Lauvu bedre” 104 gadu ritējumā piedzīvojusi ceturtās nopietnās pārmaiņas, pārtopot mūsdienīgā un lauvu labturības vajadzībām atbilstošākā veidolā. Rekonstrukcijas laikā īstenoti vairāki tehniski uzlabojumi, kas atvieglos ikdienas soli zooloģiskā dārza darbiniekiem, ļaus omulīgāk justies dzīvniekam izvēloties sev tīkamāko aploka nostūri atpūtai vai iekārtojoties pakalnā situācijas novērošanai no augšas. Trīs skatu laukumi veidoti ievērojot universālā dizaina principus, kas ļaus ikkatram apmeklētājam ielūkoties aplokā un ļauties mierīgiem vērojumiem esot vienā skatu līmenī ar dzīvniekiem.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +13.7
Alūksne +11.2
Daugavpils +7.6
Saldus +7
Liepāja +12.2
Jelgava +9
Ventspils +11.9
Limbaži +9
Madona +6
Rēzekne +9
Draugiem Facebook Twitter Google+