×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
10. aprīlis, 2018
Drukāt

Rīgā ierīkotā tipogrāfijā izprintēti 3,5 miljoni viltotu ASV dolāru (2)

Foto - LETA/Ieva ČīkaFoto - LETA/Ieva Čīka

Ilustratīvs foto.

Organizētās noziedzības un citu nozaru specializētās prokuratūras prokurore tiesai nosūtījusi krimināllietu, kurā sešas personas apsūdzētas par viltotu 100 ASV dolāru naudaszīmju izgatavošanu un izplatīšanu organizētā grupā, aģentūrai LETA pavēstīja Ģenerālprokuratūras pārstāve Aiga Eiduka.

Saskaņā ar lēmumu par krimināllietas nodošanu tiesai, apsūdzētās personas “mantkārīgu tieksmju vadītas” sadalīja pienākumus un veica saskaņotas darbības, izplatot viltotas 100 ASV dolāru naudaszīmes. Organizētās grupas dalībnieki iekārtoja tipogrāfiju Rīgā, veica telpu pielāgošanu tipogrāfijas vajadzībām, iegādājās nepieciešamās iekārtas un legālas darbības aizsegā īstenoja ASV dolāru naudaszīmju izgatavošanu lielā apmērā.

Daļu no izgatavotajām viltotajām 100 ASV dolāru naudaszīmēm organizētās grupas dalībnieki glabāja izveidotās tipogrāfijas telpās, daļu – savās dzīvesvietās, bet citu daļu – cita komersanta telpās.

Kopumā organizētā grupa izgatavoja un Valsts policijas darbinieki izņēma 35 745 viltotas 100 dolāru naudaszīmes.

Apsūdzētās personas pie kriminālatbildības sauktas pēc Krimināllikuma 192.panta trešās daļas par viltotas naudas un valsts finanšu instrumentu izgatavošanu, izplatīšanu, pārvadāšanu, pārsūtīšanu, iegādāšanos un glabāšanu, ja tā izdarīta ievērojamā apmērā. Par šo likumpārkāpumu draud brīvības atņemšana uz laiku līdz 8 gadiem.

Lieta izskatīšanai nodota Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesai.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Es lepojos ka musu valststi varas viri nav paspejusi degradet lidz galam kir tikai darb ruki un dirseji.

  2. Noteikti Maskavas pirksts! Izgudro visādus gājienus lai bojātu Latvijas tēlu 100 gadu jubilejā.

Draugiem Facebook Twitter Google+