×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
30. maijs, 2017
Drukāt

Rīgā ierodas Lielbritānijas grāmatizdevēji (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Šonedēļ no 31. maija līdz 3. jūnijam Rīgā viesosies vairāku Lielbritānijas izdevniecību pārstāvji, kā arī Lielbritānijas Starptautiskās Bērnu un jauniešu literatūras padomes (IBBY) prezidente Pamela Diksa, šodien informēja platformas “Latvian Literature” pārstāve Anete Konste.

Pamela Diksa vadīs semināru Latvijas izdevējiem par bērnu literatūras eksporta potenciālu Lielbritānijā, savukārt “Ugly Duckling Presse”, “Jantar Publishing”, “Wrecking Ball Press” un “Harvill Secker” pārstāvji iepazīsies Latvijas literatūru un grāmatniecības nozari.

Šī būs jau ceturtā Lielbritānijas izdevēju vizīte Rīgā, kuras mērķis ir iepazīstināt viesus ar Latvijas grāmatu tirgu un tā specifiku, mūsdienu Latvijas prozu, kā arī ārvalstu izdevējiem pieejamo grantu sistēmu latviešu autoru darbu tulkojumu izdošanai. Pirmās divas izdevēju viesošanās ir vainagojušās ar vairākiem noslēgtiem līgumiem par Latvijas literatūras darbu izdošanu Lielbritānijā.

“Mēs cenšamies savest kopā līdzīga profila Latvijas un Lielbritānijas izdevniecības. Līdz ar to britu izdevējiem tiks piedāvāti viņu darbības specifikai un lasītāju interesei atbilstoši latviešu autoru literārie darbi. Svarīgākais, protams, vai šie izdevēji vispār ir ieinteresēti izdot ārzemju literatūru, jo Lielbritānijas tirgū citu valstu grāmatu īpatsvars ir ļoti neliels,” skaidro platformas “Latvian Literature” vadītāja Inga Bordnarjuka-Mrazauskas.

Vizītes ietvaros britu izdevēji Katrīna Bogdena (“Ugly Duckling Presse”), Maikls Teits, Džeks Kolings abi, “Jantar Publishing”), Šeins Rodss (“Wrecking Ball Press”) un Eleanora Stīla (“Harvill Secker”) tiksies ar vietējo grāmatu apgādu pārstāvjiem “Zvaigzne ABC”, “Pētergailis”, “Jānis Roze”, “Jumava”, “Mansards”, “Las.am”, “Lauku avīze”, “Neputns”, lai apzinātu potenciāli eksportspējīgākos Latvijas autoru literāros darbus. Paredzētas arī kopīgas vakariņas ar Latvijas autoriem.

Paralēli izdevēju vizītei, gaidāms arī Lielbritānijas IBBY organizācijas prezidentes Pamelas Diksas seminārs par bērnu grāmatu standartiem Lielbritānijā un Latvijas literatūras eksporta potenciālu šajā tirgū. Seminārs norisināsies 31. maijā plkst. 14 grāmatnīcā “Nice Place telpa”.

Lielbritānijas izdevēju vizītes tiek rīkotas saistībā ar Latvijas dalību Londonas grāmatu tirgū 2018. gadā, kad Baltijas valstis būs goda viesu statusā. Gatavošanās šim notikumam noris jau pašlaik, strādājot pie Latvijas grāmatu tulkojumiem angļu valodā un veidojot mūsu kultūras programmas piedāvājumu Londonā un citviet Lielbritānijā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+