Kultūra
Teātris un kino

Riga IFF izsludina programmu un sāk pārdot biļetes0


Kadrs no topošās animācijas filmas “Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi”.
Kadrs no topošās animācijas filmas “Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi”.
Publicitātes foto

No otrdienas, 22. maija, tirdzniecībā pieejamas “early bird” biļetes uz filmu seansiem Rīgas Starptautiskajā kino festivālā (RIGA IFF), kas šogad risināsies no 18. līdz 31. oktobrim, informē rīkotāji.

Lai gan lielākā daļa festivāla programmas vēl top, jau zināms, ka šogad RIGA IFF ietvaros tiks izrādītas vairāk nekā 150 spēlfilmas, dokumentālās filmas un īsfilmas no visas pasaules. Līdztekus plašajai filmu programmai festivāls turpina attīstīt arī izglītojošo, izklaidējošo un tīklošanās pasākumu klāstu, kas Rīgā pulcēs vairākus simtus starptautisku viesu no kino profesionāļu vides.

Tā, piemēram, Riga IFF Selectionprogrammā būs skatāma kritiķu augsti novērtētā režisores Emīlijas Atefas “Trīs dienas Kiberonā” (3 Days in Quiberon), kas aplūko trīs dienas Eiropas kino ikonas Romijas Šneideres dzīvē. Melnbaltā estētikā veidotās filmas centrā ir Šneideres skandalozā intervija un fotosesija žurnālam “Stern”, kurā viņa atklājas ne kā spoža filmu zvaigzne, bet kā ievainojama un sagrauta sieviete, kurai nācies veikt šķietami banālo izvēli starp laimi un karjeru. Kamerdrāma, kas ieturēta 70. un 80. gadu mijas filmveides stilistikā, nominēta Berlīnes starptautiskā kinofestivāla galvenajai balvai Zelta lācis un saņēmusi septiņas augstākās godalgas Zelta Lola Vācijas Kinobalvas (German Film Awards) ceremonijā.

Šajā programmā tiks izrādīta arī režisora Marselo Martinesi filma “Mantinieces” (Las herederas) – Latvijā tik reti redzamā Paragvajas kino notikums, jūtīgs, Latīņamerikas kolorīta un enerģijas piesātināts vērojums par kādas villas aizgājušo dienu greznības norietu un šī mantojuma ķīlniecēm. Filma saņēmusi Alfrēda Bauera vārdā nosaukto balvu Sudraba lācis (Silver Bear) kā darbs, kas paver jaunas perspektīvas, balvu Sudraba lācis labākās aktrises kategorijā (Ana Bruna), kā arī FIPRESCI balvu kā labākā filma šī gada Berlīnes starptautiskajā kinofestivālā.

Savukārt programmā Nordic Highlights, kas tiek veidota sadarbībā ar Ziemeļu Ministru padomes biroju Latvijā, Dānijas Kultūras institūtu Igaunijā, Latvijā un Lietuvā, kā arī ar Norvēģijas, Dānijas, Somijas un Zviedrijas vēstniecībām, būs skatāma islandiešu mākslinieka Hlinura Palmasona debija pilnmetrāžas kino – “Ziemas Brāļi” (Vinterbrødre), spriedzes caurausts stāsts par ģimenes saišu nebeidzamajām ziemām. Filma ir bagātīgi godalgota vairākos starptautiskos kinofestivālos.

Bērnu filmu programmā Kids Weekend centrālais notikums būs “Latvijas filmas Latvijas simtgadei” programmas ietvaros tapušā režisora Edmunda Jansona animācijas filmas “Jēkabs, Mimmi un runājošie suņi” pirmizrāde. Pēc Luīzes Pastores grāmatas “Maskačkas stāsts” motīviem tapusī filma veidota un vēsta par Jēkabu – zēnu no Rīgas centra – un viņa vasaras piedzīvojumiem nomaļajā Maskavas forštatē.

RIGA IFF piesaka jaunu programmu – Berlinale 2018 Riga, kurā iekļautas šī gada Berlīnes starptautiskajā kinofestivālā izrādītās filmas. Programma top sadarbībā ar Gētes institūtu Rīgā, kas šogad svin savu 25 gadu jubileju. Berlināles spilgtāko filmu izlase ir ne tikai vienreizēja iespēja redzēt tās uz kinoteātru ekrāniem Rīgā, šīs filmas ir arī Vācijas sabiedrības un kultūras dzīves spogulis. Programmas ietvaros būs iespēja noskatīties dokumentālo filmu “Aizveries un spēlē klavieres!” (Shut up and play the piano!), kas ir allaž pārsteidzošā un ekscentriskā, pašlaik Vācijā mītošā kanādiešu mūziķa Čili Gonsalesa (īstajā vārdā – Džeisons Čārlzs Beks) kino portrets.

Pirmās biļetes pieejamas desmitbiļešu komplektos, kuru cena ir 30 eiro un skaits ierobežots.

LA.lv