Kultūra
Teātris un kino

Riga IFF “Kids Weekend” aicina pieteikties bērnu žūrijā0

Tuvojoties Rīgas Starptautiskajam kino festivālam (RIGA IFF), kas šogad norisināsies no 17. līdz 27. oktobrim, rīkotāji tradicionāli aicina 7 – 13 gadus vecus kinomīļus pieteikties dalībai bērnu žūrijā.

Žūrijas dalībniekiem būs iespēja noskatīties visus festivāla bērnu filmu programmā “Kids Weekend” iekļautos darbus, izraudzīties labāko un to apbalvot.

Pērn bērnu žūrija par labāko vienbalsīgi atzina norvēģu režisora Kristiana Lū filmu “Los Bando”.

Šāgada programmā iekļauta vācu komēdija “Roka maina pasauli”, kas apcer, kāda būtu mūsdienu Pepija Garzeķe; Kenijas un Vācijas kopražojumā tapusī “Supa Modo”, kurā deviņus gadus vecā Džo cīnās ar smagu slimību un sapņo kļūt par tādu supervaroni, kādus redz aizraujošajās piedzīvojumu filmās.

Būs arī spraiga islandiešu futbola drāma “Piekūni”, kas ļauj pārliecināties, ka sporta godprātības etiķete darbojas arī ikdienā, un dāņu piedzīvojumu drāma “Hakeris” – teicams spriedzes žanra un tehnoloģiju stāsts.

Lai pieteiktos dalībai žūrijā, pretendentiem jānofilmējas līdz 2 minūtēm garā video vai jāuzraksta recenzija, kurā jāizklāsta viedoklis par sev tuvu filmu vai kādu no latviešu kinodarbiem, kas noskatāms portālā filmas.lv.

Video vai rakstiskais pieteikums līdz 1. oktobrim jānosūta “Kids Weekend” kuratorei Kristīnei Simsonei uz e-pasta adresi kristine@rigaiff.lv.

Riga IFF bērnu žūrijas dalībniekiem būs iespēja:

  • iegūt festivāla akreditācijas karti;
  • kopā ar vienu no vecākiem skatīties “Kids Weekend” filmas no īpaši žūrijai rezervētām vietām;
  • piedalīties festivāla noslēguma ceremonijā.

Riga IFF bērnu žūrijas dalībnieku pienākumos ietilpst:

  • “Kids Weekend” filmu seansu apmeklējums 19. un 20. oktobrī;
  • dalība Riga IFF bērnu žūrijas apspriedēs;
  • kopā ar pārējiem žūrijas pārstāvjiem izvēlēties labāko filmu un tās veidotājiem pasniegt balvu;
  • pārstāvēt festivālu un žūriju komunikācijā ar medijiem.

Kids Weekend 19. un 20. oktobrī norisināsies kinoteātrī Splendid Palace no plkst. 11 līdz 16.

Pirmsskolas vecuma skatītāji abos brīvdienu rītos aicināti uz kompaktajiem animācijas īsfilmu seansiem.

Seansu starplaikus skatītāji varēs pavadīt interjera dizaina veikala “Mokka” iekārtotajā rotaļu štābiņā, kur būs iespējams piedalīties izdevniecības “Liels un mazs” grāmatu lasījumos, kā arī žurnāla “Pikolo” radošajā darbnīcā.

Rīgas Starptautiskais kino festivāls norisināsies no 17. līdz 27. oktobrim kinoteātros “Splendid Palace”, “KSuns”, “Kino Bize”, kā arī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā un Kaņepes Kultūras centrā.

Festivāla ietvaros notiks tiks izrādītas 148 filmas, ko papildinās lekcijas, diskusijas un citi pasākumi.

LA.lv