×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.2°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Svētdiena, 20. maijs, 2018
25. oktobris, 2015
Drukāt

Riga IFF lielo balvu saņēmusi Lozņicas filma “Notikums”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Riga IFF konkursa balvu žūrija piešķīra Sergejam Lozņicam par filmu “Notikums”, savukārt īpašā atzinība ceļo uz Islandi pie režisora Grimura Hakonarsona un filmas “Auni”, LA.lv pavēstīja festivāla sabiedrisko attiecību speciāliste Zane Dzene.

Raksturojot Lozņicas filmu, žūrijas lēmumā rakstīts: “Par smalkumu vēsturiska notikuma atainojumā un mākslinieciski meistarīgi notvertu esības garu.” Uzzinājis par balvu, Sergejs Lozņica atsūtīja vēstuli, kurā pateicas par filmas “Notikums” iekļaušanu konkursā un tās novērtējumu. “Strādājot pie “Notikuma” un gremdējoties pagātnē, es piedzīvoju emocionāli saspringtus un spēcīgus mirkļus. Tā bija pagātnē, kurā jauna ideālista cerības kaut kā savienojās ar tūkstošiem līdzīgi domājošiem sapņotājiem, kuri pēkšņi saskatīja gaismu tuneļa galā. Šis laiks ir sen kā pagājis, un tunelī atkal kļūst ļoti tumšs. Taču ceļš turpinās…”

Šogad Rīgas Starptautiskais kino festivāls iedibināja konkursu, un žūrijā darbojās profesionāļi ar bagātu pieredzi: latviešu kinorežisors un sinefīls Jānis Putniņš, savulaik Josa Stelinga, Mikas Kaurismeki producente, nu Vācijas nacionālās kino informācijas aģentūras “German Films” direktore Mariete Risenbeka, kinokritiķe un Krievijas vadošā kino teorijas un kritikas izdevuma “Iskusstvo kino” veidotāja Zara Abdulajeva, Lietuvas kinofestivāla “Kino Pavasaris” radošā direktore Santa Lingevičiūte un Aki Kaurismeki aktrise, ilggadējā somu filmu fonda vadītāja Kirsi Tukkulainena.

Savukārt “Short Riga” Baltijas mūzikas videoklipu konkursu vērtēja Mārtiņš Ratniks, Marta Grigale un Armands Začs. Galveno balvu saņem “Tommy Cash – Pro Rap Superstar” no Igaunijas (klipa režisori Sanders Jons un Miks Magi), bet žūrijas īpašo atzinību – “Deeper Upper – Unity” no Lietuvas (režisors Sauļius Baradinskas).

Baltijas studentu konkursa filmas vērtēja Tamperes kinofestivāla direktors Jukka Pekka Lakso (Somija), scenāriju konsultants Nils Fonseka (Dānija) un “GoShort” kinofestivāla pārstāvis Vauters Jansens (Nīderlande).

BBRental balvu – tehnisko nodrošinājumu nākamajai filmai – saņem Laurinas Bareisa no Lietuvas par filmu “Dembava”.

InScript balvu – dalību scenārija attīstīšanas darbnīcā – žūrija piešķīra Lienei Lindei (Latvija) par filmu “Zeme ir visvientuļākā planēta”.

DDAudio balva – mūzika nākamajai filmai – piešķirta Norai Sarakai (Igaunija) par filmu “Gaisma”.
Kinoteātru “Kino Bize” (Latvija), “Skalvia” (Lietuva) un “Suprus” (Igaunija) balvu – pirmizrādi nākamai filmai – žūrija piešķīra Laurinam Bareisam (Lietuva) par filmu “Dembava”.

“Short Riga” starptautisko īsfilmu konkursu vērtēja Laurenss Boiss (Lielbritānija), Pēteris Krilovs (Latvija) un Jukka Pekka Lakso (Somija), un žūrijas vērtējumā par labāko darbu atzīta polietes Agneškas Borovas filma “Mājas”, uzsverot “režisores spēju radīt gandrīz dokumentālu un reālistisku sirreālo sajūtu atspoguļojumu, izmantojot animācijas iespējas.”

Kinoteātra “Splendid Palace” skatītāju balsojuma simpātijas tika lietuviešu filmai “Sangailes vasara”, un filmas autoriem kinoteātris dod iespēju atgriezties Rīgā un šo filmu iekļaut kinoteātra repertuārā.

Jau ziņots, ka savas balvas pasniedza arī Riga IFF bērnu un jauniešu žūrija. Par labāko bērnu filmu tika atzīta “Operācija “Arktika””, par labāko jauniešu filmu – Joahima Trīra “Skaļāk par sprādzieniem”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+