×
Mobilā versija
Brīdinājums +12°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
30. jūnijs, 2014
Drukāt

Rīgā izrādīs Signes Baumanes animācijas filmu “Akmeņi manās kabatās”

Foto - LetaFoto - Leta

21. augustā Rīgā notiks ASV dzīvojošās latviešu režisores Signes Baumanes pilnmetrāžas animācijas filmas “Akmeņi manās kabatās” pirmizrāde Latvijā, Nacionālā kino centra (NKC) tikšanās ar mediju pārstāvjiem laikā pastāstīja režisore.

Baumane norādīja, ka nolēmusi filmu veidot saistībā ar Latviju ne tikai tāpēc, ka tās varoņu – režisores dzimtas sieviešu – likteņi ir ar to saistīti, bet arī tāpēc, ka filmas veidošanu atbalstījuši arī latvieši. Daļu filmas finansējuma Baumane vākusi, veidojot kampaņu pūļa finansēšanas platformā “Kickstarter”, kur filmas veidošanu atbalstījuši arī aptuveni 200 cilvēku no Latvijas. Tas režisorei licis saprast, ka filmu jāparāda arī Latvijas publikai.

“Akmeņi manās kabatās”, pēc Baumanes teiktā, ir filma par depresiju. Režisore mēģinājusi “uzspīdināt gaismu tumšākajos kaktos” un runāt par sajūtu, kad ir iekšējas sāpes, kurām nav redzama iemesla. Rakstot scenāriju, autore sākusi ar meklējumiem – no kurienes depresija nāk. Viņa tādējādi nokļuvusi līdz savas dzimtas vēsturei un līdz ar to arī Latvijas vēsturei.

Pati filma, pēc režisores teiktā, nav depresīva. Autore savās filmās mēģinot izklaidēt vai likt domāt, kā arī provocēt skatītāju. Arī šajā gadījumā Baumane filmu veidojusi skatītājiem, nevis sev terapeitiskos nolūkos. Viņa uzsvēra, ka filmā nedod atbildes, bet uzdod jautājumus.

Baumane pastāstīja, ka filma ir eksperiments, jo nav tapusi pēc tradicionālas formas, kā to veidotu Holivudas vai neatkarīgie filmu autori. Režisore norādīja, ka nav pārliecināta par to, vai Latvijā cilvēki ir gatavi runāt par tādu tēmu kā depresija.

Filmas veidošanā režisore izmantojusi dažādu animācijas tehniku, tostarp arī papjē mašē. Baumane pastāstīja, ka, lai filmā iegūtu telpiskumu, veidojusi filmas vidi papjē mašē tehnikā, apvienojot to ar zīmētiem tēliem. Filma veidota digitāli, tāpēc bijis iespējams apvienot dažādas tehnikas. Filmu ierunājusi pati autore, lai papildinātu tās atmosfēru. “Akmeņi manās kabatās” pirmo reizi tiks izrādīta 7. jūlijā Karlovi Vari festivālā, Čehijā. Filma kopumā izmaksājusi aptuveni 280 000 ASV dolāru (205 000 eiro), kas, pēc režisores teiktā, ir salīdzinoši lēti. 18 000 eiro filmas pabeigšanai un adaptācijai latviešu valodā piešķīris arī NKC.

Jau ziņots, ka režisore par savu pirmo pilnmetrāžas animācijas filmu stāstīs, atklājot Latvijas filmu vakarus Esplanādē 2. jūlijā plkst.22.30. Baumanes filmu seansā tiks izrādītas animācijas īsfilmas “Sieviete”, “Zobārsts”, “Veterinārārsts” un citas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+