×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.4°C
Bernhards, Boriss, Rojs
Pirmdiena, 20. augusts, 2018
22. jūlijs, 2017
Drukāt

Rīgā izskanējis Dziesmu svētku “Zvaigžņu ceļā” ieskaņas koncerts

Foto: LETAFoto: LETA

Piektdien, 21. jūlijā, Bastejkalnā rīdzinieki un Eiropas koru olimpiādes dalībnieki varēja noklausīties Simtgades Dziesmu un deju svētku Noslēguma koncerta “Zvaigžņu ceļā” repertuāru Rīgas pilsētas kolektīvu izpildījumā.

Koncertā piedalījās 1500 Rīgas pilsētas jaukto koru dalībnieku, Rīgas Doma meiteņu koris “Tiara”, Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolas zēnu koris, vīru koris “Gaudemus”, sieviešu koris “Ausma” un solisti Daumants Kalniņš, Ance Krauze, pavadošā grupa Raimonda Macata vadībā un Dziesmu svētku Noslēguma koncerta virsdiriģenti.

“Ieskaņas koncerti reizē ir darba process un muzikāls baudījums gan skatītājiem, gan dalībniekiem. Tieši šajos koncertos vērtējam, kā katra konkrēta dziesma izskan lielajā kopkorī, kā veidojas koncerta programma. Mums – Dziesmu un deju svētku Noslēguma koncerta mākslinieciskajai komandai – šis ir aprobācijas un analīzes laiks, bet ik koncertā – Talsos, Jēkabpilī, Dikļos vai, ceram, arī Rīgā piedzīvojam patiesi emocionālus un neatkārtojamus brīžus, kas liecina – Noslēguma koncerta repertuārs jau “iedzīvojies” gan kordziedātāju, gan skatītāju sirdīs,” stāsta Noslēguma koncerta mākslinieciskais vadītājs Mārtiņš Klišāns.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+