×
Mobilā versija
+8.1°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
11. februāris, 2013
Drukāt

Rīgā jauna piestātne kruīza kuģiem

Foto - LETAFoto - LETA

Rīgā nākamgad varētu ienākt vairāk nekā 100 kruīza kuģi, tādēļ Daugavas labajā krastā Ķīpsalā pie Vanšu tilta plānots izveidot modernu jahtu ostu, kas attīstīs tūrisma un atpūtas infrastruktūras, kā arī sniegs iespēju apkalpot maksimāli daudz pasažieru. Piestātni plānots attīstīt posmā aptuveni no Ķīpsalas peldbaseina virzienā pa Balasta dambi uz augšu.


Kā stāsta Rīgas domes Pilsētas attīstības komitejas priekšsēdētājs Vadims Jerošenko, koncepcija par papildu piestātnes kompleksa izbūvi jau ir izskatīta un atbalstīta Rīgas Brīvostas valdē. “Tagad jāiz­strādā tehniskais projekts un jāizsludina nepieciešamie iepirkuma konkursi. Pēc aptuveniem aprēķiniem, projekta īstenošanai nepieciešamās investīcijas varētu sasniegt 1,3 miljonus latu. Atbilstoši koncepcijai, iecerēts izveidot peldošu pontonu konstrukciju koka mola vietā, kā arī pilnīgi atjaunot CD dambi, kurš šobrīd ir avārijas stāvoklī,” skaidro V. Jerošenko.

Rīgas domes pārstāvis uzsver, ka Daugavas ūdensmalu teritoriju sniegtās iespējas netiek izmantotas pilnībā. Šādas teritorijas visur Eiropā tiek uzskatītas par īpaši vērtīgām, to attīstībai pilsētas pievērš lielu uzmanību. “Jahtu piestātnes, burāšanas sportam nepieciešamā infrastruktūra un rekreācijas zonas – arī Rīgas attīstībai tas viss ir nepieciešams. Ūdenstūrisms ar katru gadu kļūst arvien populārāks, tādēļ mums ir visas izredzes panākt, lai Rīga nostiprinātos kruīzu, jahtu un burukuģu maršrutos Baltijas jūrā, palielinot arī tūristu skaitu Latvijas galvaspilsētā,” teic V. Jerošenko.

Piestātnes izbūve Ķīpsalā būs arī teicams Daugavas kreisā krasta labiekārtošanas risinājums, kas labvēlīgi ietekmēs arī Ķīpsalas ekonomisko aktivitāti. Turklāt šī piestātne noderēs, kad kruīza kuģus nevarēs uzņemt un pienācīgi apkalpot Pasažieru ostā.

Ostas būve ir nozīmīgs Rīgas domes un Rīgas brīvostas kopprojekts, tādēļ plānots, ka brīvosta nodrošinās piestātņu iepirkumu un izbūves procedūru, savukārt Rīgas dome – nepieciešamo infrastruktūru. “Piestātne atradīsies pie Vanšu tilta, tādēļ pilsētas plānos iekļauta Vanšu tilta labiekārtošana tā, lai tūristiem būtu ērti un patīkami uz pilsētas centru doties kājām, novērtējot klasisko Vecrīgas panorāmas skatu,” stāsta V. Jerošenko.

“Pēdējo divu gadu statistika liecina par pieaugumu, tādēļ varam rēķināties, ka ienākošo kuģu un apkalpoto pasažieru skaits palielināsies arī turpmāk,” piebilst domes pārstāvis.

Piestātni plānots uzbūvēt apmēram gada laikā pēc iepirkuma procedūras pabeigšanas. Tālākās nākotnes perspektīvā, kravu termināļiem pārceļoties tuvāk uz jūras pusi, atbrīvotos teritorija arī Andrej­ostā, kur varētu paplašināties pasažieru kuģu piestātnes. V. Jerošenko uzsver, ka pēc jauno piestātņu aprīkošanas Rīga spēs pienācīgi uzņemt gan atsevišķas tūristu jahtas, gan starptautiskās burukuģu regates. “Rīgas dome varēs popularizēt ūdens tūrisma virzienu, sniedzot jahtu cienītājiem iespēju novērtēt Latvijas galvaspilsētu kā tūrisma galamērķa piedāvājumu,” teic V. Jerošenko.

 

Kruīza kuģi Rīgā:

* pērn Rīgas ostā ienāca 92 kruīza kuģi, kas ir par 23 kuģiem vairāk nekā 2011. gadā un par 28 vairāk nekā 2010. gadā;

* Rīgas Brīvostas pārvaldes statistikas dati liecina, ka 2012. gadā tika apkalpoti 815 035 pasažieri, 83 091 no tiem bija ieradies ar kruīza kuģiem – par 30,8% vairāk nekā 2011. gadā, kad tika apkalpoti tikai 63 527 kruīza pasažieri. 2010. gadā apkalpots vēl mazāk – 58 564 pasažieri.

 

 

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +8.1
Alūksne +6.7
Daugavpils +8
Saldus +7
Liepāja +6.2
Jelgava +7
Ventspils +6.1
Limbaži +6
Madona +6
Rēzekne +7
Draugiem Facebook Twitter Google+