Latvijā
Apbrīno

Rīga kļūs arī par Eiropas blūza galvaspilsētu0

Foto – shutterstock.com

Rīga 11. aprīlī un 12. aprīlī kļūs arī par Eiropas blūza galvaspilsētu.

Kā informēja “Latvijas Blūza atbalsta biedrības” pārstāvis Normunds Kalniņš, Rīgā, “Sapņu fabrikā”, notiks “European Blues Challenge 2014”, kurā piedalīsies 18 grupas no 18 valstīm.

Šis ir regulārs ikgadējs pasākums, kas pulcē kopā gan blūza cienītājus un mūziķus, gan festivālu un koncertu rīkotājus, medijus, aģentūras, ierakstu kompānijas un citus nozares profesionāļus. “Vairāk nekā 200 “European Blues Union” biedri, 80 mūziķi, kā arī fani no visas Eiropas jau pošas uz Rīgu,” pastāstīja Kalniņš.

Uz konkursa skatuves uzstāsies katras valsts nacionālā atlases konkursa uzvarētāji ar 20 minūšu programmu, kuru vērtēs starptautiska žūrija. Latviju pārstāvēs Vladislava Lavrinoviča grupa “Lavrix Band”.

Paralēli konkursam Rīgā notiks “European Blues Union” ģenerālasambleja, savukārt blūza mūzikas interesentiem pirmo reizi būs iespēja iepazīties ar situāciju Eiropas blūza nozarē, apmeklējot izstādi “Blues Open Market”, kurā piedalīsies vairāk nekā 50 blūza izdevniecības, mūziķi, mediji un organizācijas. Ieeja izstādē būs iespējama uzrādot konkursa koncertu biļeti.

Eiropas blūza mūzikas galveno notikumu “European Blues Challenge” šogad rīko “Latvijas Blūza atbalsta biedrība” sadarbībā ar “European Blues Union” un partneriem. Pērn konkurss notika Tulūzā, bet pirms tam divus gadus – Berlīnē. Pērn Tulūzā Latviju pārstāvēja Ginta Žilinska trio, bet gadu agrāk Berlīnē uzstājās grupa “Chehols”.

Par godu pasākumam ir izdots arī kompaktdisks, kura ietilpinātas visu konkursu dalībnieku dziesmas.

Divu dienu biļetes iepriekšpārdošanā ir nopērkamas “Biļešu servisa” un “Ticketpro” tirdzniecības vietās, savukārt pirms koncerta biļetes būs pieejamas “Sapņu fabrikas” kasē tikai uz vienu vakaru. Sakarā ar lielo rezervāciju skaitu, šobrīd pārdošanā ir pieejams ierobežots biļešu daudzums.

LA.lv
LE
LETA
Latvijā
Jaunais Rīgas mērs atklāj, ko vēlas panākt
4 stundas
SD
Sandra Dieziņa
Latvijā
FOTO, VIDEO: Jaunpilieši nevēlas palikt nomalē 1
4 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO: Rīgā piestājusi viena no pasaules lielākajām un dārgākajām jahtām “Melnā pērle”
4 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

OZ
Olafs Zvejnieks
Ekonomika
Kam ticēt – realitātei vai solījumiem? Ekskluzīva saruna ar “PNB Bankas” vienu no īpašniekiem, miljardieri Rodžeru Tamrazu
Ekskluzīvi 33 minūtes
LA
LA.LV
Ekonomika
Pētījumā atklāj, kur Latvijā dzīvot ir dārgi
28 minūtes
LE
LETA
Latvijā
VK sagatvojusi atzinumu par LU rektora vēlēšanām
1 stunda
MA
Māris Antonevičs
Pasaulē
Māris Antonevičs: Krievi vairs negrib Štirlicu
5 stundas
SD
Sandra Dieziņa
Latvijā
FOTO, VIDEO: Jaunpilieši nevēlas palikt nomalē 1
4 stundas