×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
27. aprīlis, 2016
Drukāt

Rīgā koncertēs ASV slavenais Dreika Universitātes koris

Publilcitātes fotoPublilcitātes foto

21. maijā plkst. 18 starptautiskas koncertturnejas ietvaros Rīgas sv. Jāņa baznīcā uzstāsies Dreika Universitātes koris no ASV diriģentes Eimijas Bekmanes-Koljēras vadībā, LA.lv pavēstīja koncerta rīkotāji.

Koncertā dzirdēsim amerikāņu 20. gadsimta un mūsdienu sakrālās mūzikas autoru kora dziesmas, Antona Bruknera moteti “Os justi meditabitur”, amerikāņu tautasdziesmas un spiričuelus, bet īpašs prieks ka programmā iekļauta arī Arvo Perta “Magnificat” un divas Ērika Ešenvalda kora dziesmas, kā arī viena latviešu tautasdziesma.

Amerikā labi zināmais Dreika Universitātes jauktais koris (Deimona pilsēta, Aiovas štats) katru gadu ar koncertiem apceļo daudzas ASV pilsētas, bet reizi četros gados dodas starptautiskās turnejās. Tas uzstājies daudzās Eiropas un ASV nozīmīgākajās koncertzālēs Austrijā, Vācijā, Itālijā, Čehijā, Īrijā un Velsā, tostarp Eiverija Fišera zālē un Kārnegija zālē Ņujorkā. Bet šogad par savas koncertturnejas galamērķi koris izvēlējis Baltijas valstis un Somiju.

Kori vada diriģente Eimija Bekmane-Koljēra – diriģēšanas profesore un kora studiju nodaļas vadītāja Dreika Universitātē, kur viņa strādā kopš 1989. gada. Dr. Bekmane-Koljēra ieguvusi maģistra un doktora grādus kordiriģēšanā Aiovas Universitātē. Daudzkārt bijusi žūrijas locekle vidusskolu un koledžu koru konkursos ne vien ASV, bet arī Lielbritānijā un Ķīnā. Viņa uzstājusies Ņujorkas Kārnegija zālē un Eiverija Fišera zālē Ņujorkā. Dreika koris viņas vadībā koncertējis daudzās prestižās Eiropas koncertzālēs. Dr. Bekmane-Koljēra bijusi arī Amerikas kordiriģentu asociācijas Centrālās un ziemeļu divīzijas prezidente, publicējusi rakstus žurnālos Choral Journal un Music Educators Journal un ieguvusi dažādas ar mūzikas pedagoģiju saistītas balvas un goda nosaukumus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+