Mobilā versija
-3.6°C
Antons, Antis, Antonijs
Trešdiena, 18. janvāris, 2017
23. novembris, 2015
Drukāt

Rīgā koncertēs Vācijas baroka ansamblis “Barocksolisten München” (1)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Starptautiskā Baha kamermūzikas festivāla un Baha mūzikas fonda direktore Aina Kalnciema ielūdz visus senās mūzikas cienītājus uz vērienīgu notikumu Rīgas kultūras dzīvē – izcilā vācu baroka ansambļa “Barocksolisten München” koncertu 1. decembrī plkst. 19 Mazajā Ģildē, LA.lv pavēstīja festivāla sabiedrisko attiecību speciāliste Una Uzkalna.

Minhenes baroka solisti apvieno baroka mūzikas pasaulē atzītus un talantīgus mūziķus ar ansambļa vadītāju un talantīgo flautisti Doroteju Zēlu priekšgalā. Viņi piedāvā klausītājiem iegrimt baroka mūzikas emocionālajā pasaulē, kurā tiks gūta neaizmirstama pieredze, piedzīvotas pārsteidzošas skaņas, aizraujošas sastapšanās ar baroka laika komponistiem un virtuoziem senās mūzikas interpretētājiem, kas baroka skaņdarbus izpilda uz vēsturiskajiem 18. gadsimta instrumentiem.

Minhenes baroka solisti atskaņo baroka virtuozu mūziku no “Sturm und Drang” un klasiskajiem periodiem. Viņu repertuārs sniedzas no Vivaldi, Faša, Bahu dzimtas līdz Haidnam un Mocartam. Ansambļa vadītāja Doroteja Zēla kā soliste ir apceļojusi daudzas Eiropas valstis, spēlējusi Ņujorkas Linkolna centrā, Japānā, Jaunzēlandē un Meksikā. Mākslinieki apvienojušies 2010. gadā un nepilnu piecu gadu laikā izveidojuši vienpadsmit programmas, izdevuši divus diskus un uzstājušies Eiropas festivālā Pasavā (Vācijā), Trigonāles festivālā, kā arī snieguši koncertus Brīla pilī Varšavā un Minhenes Rezidencē.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Kaut kā maz programmu iestudēts , maz kur būts. īsti nav dzirdēts par tādiem! Haltūrblice speciāli lohiem ?

"KZ" jaunā rakstu ciklā apceļos Latvijas bibliotēkas. Pirmā pietura - Pelči2017. gadā "Kultūrzīmes" sāk jaunu rakstu sēriju "Kultūrzīmju literatūras klubs", kuras gaitā plānojam viesoties gan lielās, gan mazās novadu un arī galvaspilsētas bibliotēkās, iepazīstoties ar to darbu, lasītāju interesēm un analizējot kopējo valsts politiku bibliotēku jomā. No savas puses uz bibliotēku arvien centīsimies paņemt līdzi kādu autoru, kam svaigi iznākusi grāmata.
Draugiem Facebook Twitter Google+